Montaj Proiectoare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Salut! O singura chestie nu am inteles. Firul rosu este lipit pe vechea ureche, iar butonul este inseriat intre ureche si un plus permanent. Intrebarea este unde e plusul permanent? Adica de la vechea ureche pleaca firul, intra in buton si de acolo unde se leagă unde?

    Comment


    • #77
      Am o intrebare legata montarea proiectoarelor.

      Deci am cumparat cablu de legatura intre proiectoare si mufa de sub claxon*am modelul preference-2005) . Acum am si proiectoarele. In bara am facut gaurile necesare pentru montare. Dar acum vine intrebarea.
      Cum prind suporti de bara ca numi dau seama trebuie ceva anume sa intre pe cele trei aripioare care raman de la bara sau cum ca numi dau seama ca nu stau asa aiurea banuiesc????

      Comment


      • #78
        Salut, are cineva o poza cu releul pt proiectoare, unde vine el montat? Eu am un Preferance din 2005 si nu reusesc sa vad daca am mufa pt proiectoare si vreau sa ma uit macar daca am releu.

        Comment


        • #79
          cine ma poate ajuta si pe mine cu informatii exacte despre montarea proiectoarelor pe un ambiance din 2005, il rog sa dea add id.ului nicusor.radu87 fac cinste, nu gratis
          sigpic

          Comment


          • #80
            Originally posted by svensk View Post
            Salut, are cineva o poza cu releul pt proiectoare, unde vine el montat? Eu am un Preferance din 2005 si nu reusesc sa vad daca am mufa pt proiectoare si vreau sa ma uit macar daca am releu.
            Daca ai preferance sigur ai mufa. Dai carenajul jos din parte stanga. ai niste suruburi torx de 20 plus un bradulet si cum te uiti in sus spre claxon o sa vezi mufa. Asa am gasit-o eu. PS Sigur o ai!

            Comment


            • #81
              Multumesc frumos bibanu78

              Comment


              • #82
                Originally posted by aurelian68 View Post
                pe loganul tau se pun usor proiectoarele , o parte din instalatie o ai langa clacson ai o mufa care te vei conecta cu instalatia de la proiectoare, care va fi originala , nu merg facute modificari , decupezi bara cu un compas in dreptul proiectoarelor , ai suportul proiectorului sa ai grija sa se potriveasca daca le inversezi nu merg [ suportul nu-ti da voie] i-ti trebuiesc 3 cleme se gasesc de cuparat pe fiecare proiector pentru prindere sau cu 3 holsuruburi mici, conectezi cablul de instalatie de origine care costa pana-n 50 lei la magazin , introduci mufa in bec ,cablul se prinde deasupra grilei[de jos] pe bara si mufezi mufa mare la cea de langa clacson ,daca nu vrei sa schimbi blocul de lumini faci o modificare la el si ma cauti sa-ti arat, daca vrei sa schimbi si blocul de lumini ceea cei mai bine nu faci alteva decat il cuplezi la mufa, se va aprinde si martorul in bord de proiectoare , spor la treaba
                Alea trei holsuruburi mici unde se prin in ce?? Caci restu le am si eu dar nu gasesc cleme din alea de nici o culoare pe la magazine auto si daca are careva o poza cu ele sa vad cum arata ar fii perfect!

                Comment


                • #83
                  pe ambiance stie careva cum se poate monta..am inteles ca este mai greu.. merci anticipat..astept ceva raspunsuri
                  CARPE DIEM!

                  Comment


                  • #84
                    Revin cu aceeasi intrebare: unde se leaga firul care vine de la veche ureche si trece prin butonul suplimentar?

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by bibanu78 View Post
                      Alea trei holsuruburi mici unde se prin in ce?? Caci restu le am si eu dar nu gasesc cleme din alea de nici o culoare pe la magazine auto si daca are careva o poza cu ele sa vad cum arata ar fii perfect!
                      Nu stie nimeni cun naiba prind holtsuruburile alea sau care a facut cu holsuruvburi de prindere sa ne explice si nou . Ma rog mie is mai incet la minte”””!@!@@@@!@!

                      Originally posted by bibanu78 View Post
                      Alea trei holsuruburi mici unde se prin in ce?? Caci restu le am si eu dar nu gasesc cleme din alea de nici o culoare pe la magazine auto si daca are careva o poza cu ele sa vad cum arata ar fii perfect!
                      Nu stie nimeni cun naiba prind holtsuruburile alea sau care a facut cu holsuruvburi de prindere sa ne explice si nou . Ma rog mie is mai incet la minte”””!@!@@@@!@!
                      Last edited by bibanu78; 12 November 2010, 12:11. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #86
                        hai ca va sacai si eu cu o rugaminte,vad ca sau pus poze cu proiectoare manete si cabluri,dar vreau sa stiu concret,am un LOGAN 1,5 DCI AMBIANCE din 2006,doresc sa stiu daca am cablajul pregatit pt instalarea proiectoarelor,stiu ca trebuie sa cumpar un cablu pt a lega proiectoarele intre ele si mufa preinstalata,din cate stiu sunt 2 tipuri de mufa,care ar fi la mine,ce fel de releu cer,e special pt proiectoare?...operatiunile ce trebuiesc facute de mine,din ce am inteles din explicatiile voastre,colegii mei de pe LOGANCLUB.RO,ar fi urmatoarele:
                        .taiat gaurile pt a pune proectoarele
                        .cumparare instalatie proiectoare
                        .cumparare maneta cu al 2-lea buton pt ceata fata
                        .cumparare releu proiectoare
                        .cumparare siguranta (de cati Amperi trebuie sa fie siguranta?)
                        .cumparare 2 suporti proiectoare,care vin si cu 3 cleme de prindere/suport
                        .cumparare 2 proiectoare
                        .cumparere 2 becuri halogen H11
                        dupa ce achizitionez toate astea,le montez si pur si simplu imi va functiona proiectoarele?

                        va multumesc pt intelegere si va stimez !!!
                        sigpic
                        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                        Comment


                        • #87
                          De cand am montat proiectoarele am o problema cu mufa aceea in care se mufeaza proiectoarele de sub aripa stanga. Nu face contact bine si mereu proiectorul drept mi se intrerupe... am tot mufat am tot rearanjat dar tot degeaba, de la vibratie, zdruncinaturi se intrerupe, si stiu sigur este de la acea mufa, nu face bine contact. Are ceva daca o anulez si leg firele pe direct?


                          Originally posted by AGENTUL NYT View Post
                          hai ca va sacai si eu cu o rugaminte,vad ca sau pus poze cu proiectoare manete si cabluri,dar vreau sa stiu concret,am un LOGAN 1,5 DCI AMBIANCE din 2006,doresc sa stiu daca am cablajul pregatit pt instalarea proiectoarelor,stiu ca trebuie sa cumpar un cablu pt a lega proiectoarele intre ele si mufa preinstalata,din cate stiu sunt 2 tipuri de mufa,care ar fi la mine,ce fel de releu cer,e special pt proiectoare?...operatiunile ce trebuiesc facute de mine,din ce am inteles din explicatiile voastre,colegii mei de pe LOGANCLUB.RO,ar fi urmatoarele:
                          .taiat gaurile pt a pune proectoarele
                          .cumparare instalatie proiectoare
                          .cumparare maneta cu al 2-lea buton pt ceata fata
                          .cumparare releu proiectoare
                          .cumparare siguranta (de cati Amperi trebuie sa fie siguranta?)
                          .cumparare 2 suporti proiectoare,care vin si cu 3 cleme de prindere/suport
                          .cumparare 2 proiectoare
                          .cumparere 2 becuri halogen H11
                          dupa ce achizitionez toate astea,le montez si pur si simplu imi va functiona proiectoarele?

                          va multumesc pt intelegere si va stimez !!!
                          Citeste cu mare atentie pagina 4, si eu am aceasi versiune de logan ca a ta, din acelasi an, am gasit releu, cablaj... am avut nevoie doar de 2 proiectoare cu cablul dintre ele (am lasat si o adresa printre posturile mele de unde am comandat), am mofificat maneta ca in imaginile postate in posturile anterioare. Spor
                          Last edited by RYCHY88; 11 January 2011, 12:40.
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Eu mi.am montat pe un ambiance 1.4 din 2005, nu avea precablaj deloc, insa l.am refacut eu, si am pus alt buton separat, am activat si martorul in bord, si acum merge fara probleme pentru cine e interesat il pot ajuta cu schema electrica pentru ambiance, apropo ledul in bord exista, chiar si rezistenta, doar ca nu avea tras firul in mufa.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              deci pana la urma cum ati prins suport de proiector cu tot cu proiector de bara ? unde holsuruburi cum?

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by nicu_rcn View Post
                                pentru cine e interesat il pot ajuta cu schema electrica pentru ambiance, apropo ledul in bord exista, chiar si rezistenta, doar ca nu avea tras firul in mufa.
                                Ma intereseaza pe mine schema si ceva indicatii in plus......
                                Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google