deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut imi poate spune cineva unde gaesc un buton pt actuator?

    Comment


    • Daca ne spui si din ce oras esti - adica sa-ti completezi profilul asa cum trebuie o sa te putem ajuta.
      Ca idee - gasesti buton, releul , soclu pentru releu, papuci electrici si cablu de 1,5mm diametru gasesti in Galati, in Tiglina, la magazinele de electronice (sunt 2 magazine unul langa altul).
      Spor la cumparaturi.
      GL-22-TOF

      Comment


      • eu am facut din telecomanda porbagaju de danielliviu si este excelent, la fel si din buton, nu mai stau sa scot tot timpu cheile din contact

        Comment


        • danielliviu cat costa toata distractia sa se deschida capacul portbagajului din telecomanda si din butonul din interiorul masinii?
          merge si la modelul de haion cu buton pentru deschidere?
          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

          Comment


          • Alin, ai PM
            GL-22-TOF

            Comment


            • Salut!
              Acelasi post il am si la tutorialul lui Cristi, dar n-am primit nici un raspuns.
              Am urmarit cam tot ce s-a scris despre montat actuator si telescoape pentru portbagaj.
              Am si eu de la Dacia veche o instalatie de inchidere centralizata pe care am demontat-o. Are pe langa celelalte 4 actuatoare si un modul de comanda (unitate centrala) pe care as vrea sa stiu cum il pot monta ca sa se deschida portbagajul din cheie. As avea eu o idee dar totusi as vrea sa fiu sigur.
              Atasez schema electrica, poate ma ajuta cineva
              Multumesc
              Attached Files
              Trabant 601 combi -> Dacia 1310 -> Logan 1.4 -> Next?!

              Comment


              • aceasi intrebare ca dincolo, pe ce masina vrei sa montezi, cine comanda modulul asta de inchidere centralizata....
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Originally posted by huffy View Post
                  La modelul din 2005 se poate aloca cheie cu telecomanda,ca la modelele superioare si se activeaza din UCH functia pentru deschiderea portbagajului.Iesirea pentru portbagaj e pe UCH la pinul B1(mufa alba).La prima apasare pe butonul DESCHIS al telecomenzii se vor deschide usile,iar la a doua portbagajul.Din interior se deschide de pe butonul de centralizata,tot prin apasare pe deschis.


                  E foarte posibil sa ai fir de comanda pentru portbagaj pe cablajul alarmei.
                  Mai trebuie ceva activat din DDT sau merge pur si simplu? Daca trebuie activat unde si ce trebuie activat? Eu am tras fir, am montat actuator dar nu se intampla nimica. Am si DDT dar nu stiu ce trebuie activat, daca sti si vrei sa ma ajuti iti multumesc anticipat.
                  Last edited by marius.81ymc; 30 April 2012, 11:27.
                  sigpic http://www.loganclub.ro/forum/vand_d....html?p=782991

                  Comment


                  • da, trebuie activata functia...pe mine m-a ajutat Fane de aici de pe forum si cu montaj si cu activarea functiei ...uite si un filmulet cu dracia

                    Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.

                    Comment


                    • am tras firul dar m-am blocat la soft.
                      sigpic http://www.loganclub.ro/forum/vand_d....html?p=782991

                      Comment


                      • pai gaseste pe cineva care umbla la uch ca sa iti activeze functia...daca nu, pana atunci il poti lega la buton...dar mai intai verifica sa vezi daca iti deschide ca la mine a fost chinuiala pana s-a deschis ca se deschidea dar nu impingea tija inapoi actuatorul si a trebuit sa prind niste elastice

                        Comment


                        • @BlueStar_KWO: it sugerez sa repozitionezi actuatorul, tija trebuie sa fie impinsa inapoi doar de arcul de la mecanismul incuietorii. In cazul tau nici actuatorul nu lucreaza cum trebuie si o sa ai surpriza ca se arde (e foarte posibil).
                          Last edited by 77sky; 10 May 2012, 07:31.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Salutare! Am achizitionat un actuator din care ies 5 fire. Cum as putea verifica, fara sa'l ard, care sunt plusurile si minusurile?
                            Multumesc.
                            I don't ride low, I fly high...

                            Comment


                            • Daca vrei sa-l folosesti la portbagaj, vei avea nevoie de doar 2 fire:
                              - albastru = de obicei +12V
                              - verde = masa.
                              Daca actuatorul legat in acest fel are cursa in sens invers fata de cum ai nevoie, legi firele invers. Nu se arde nimic.

                              Celelalte 3 fire:
                              negru = masa
                              alb = comanda inchis sau deschis
                              maro = comanda inchis sau deschis
                              Sunt firele care dau comanda in modulul de comanda a inchiderii centralizate pentru a deschide / inchide toate usile.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • Multumesc frumos! O sa ajung acasa si o sa verific . Pentru portbagaj l'am luat, intr'adevar.
                                I don't ride low, I fly high...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google