deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa le citesc, dar explica-mi ce este un releu.

    Comment


    • In cazul acesta pentru tine cred ca este mai indicat sa mergi la cineva care stie ce face... Sa nu faci vreo prostie sa strici ceva ...

      Ai incercat un simplu search pe google?
      GL-22-TOF

      Comment


      • Am cautat si am inteles ce este un releu. Mai mult de a arde alarma nu cred ca am ce strica.

        Comment


        • ...si niste cabluri electrice pe la masina... un mic pas pana la incendiu.... Nu e de joaca!
          Oricum, din paginile acestui topic ar trebui sa intelegi cam tot ce trebuie facut pentru a monta motorasul si legaturile electrice.
          GL-22-TOF

          Comment


          • Am inteles, actuatorul l-am cumparat, mai ramane sa ma apuc de treaba cand am timp.

            Comment


            • Eu am vazut la cineva care deschidea portbagaju din telecomanda masinii originale,cum a facut,despre ce modificari este vorba?

              Comment


              • Este vorba de un modul electonic legat la masina care comanda actuatorul montat pe portbagaj.
                Citeste ce s-a scris in ce 29 de pagini si o sa te lamuresti.
                GL-22-TOF

                Comment


                • OK ma apuc de citit poate reusesc singur sa fac operatia asta.

                  Comment


                  • Care e interesat am eu o buc modul respectiv cu predare personala intre Sinaia si Brasov !

                    Comment


                    • cat vrei pe el?

                      Comment


                      • Eu am facut sa-l deschid porbagajul si sa-l anchid din telecomanda masini. merge foarte frumos. Nu am avut timp sa va prezint un filmulet dar an cel mai scurt tim o sa va prezint Am facut si alte anbunatatiri .

                        Originally posted by vladoi View Post
                        eu am vazut la cineva care deschidea portbagaju din telecomanda masinii originale,cum a facut,despre ce modificari este vorba?
                        da am facut eu
                        Last edited by cos tel; 12 October 2012, 21:46. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Sall am si eu un actuator de BMW de portbagaj spunetimi daca pot sa fac deschiderea portbagajului cu el ma refer pentru a face operatia asta trebuie un actuator special ? sau orice fel de actuator...?
                          Attached Files
                          CL 93 TAV

                          Comment


                          • Ar trebui sa mearga. Asta doar daca are destul forta sa deschida portbagajul.
                            De obicei cele de la portbagaj care il incuie / descuie (actioneaza in zona butucului de la cheie) nu prea au forta sa actioneze direct mecanismul de deschidere.
                            Incearca-l, daca nu merge ia unul universal (costa vreo 12-14 lei).
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • am incercat si merge perfect...dar am o problema eu am ph2 cu buton la portbagaj si asi vrea sa las si butonu(deocamdata) si sa il fac sa se deschida si din actuator....
                              vreau sa mearga cum mergea inainte si sa mearga si electric...dar nu prea merge :| m.am chinuit poate poate dar nu vrea...mai are cineva asa ? daca da spunetimi cum il pot face multumesc!
                              CL 93 TAV

                              Comment


                              • Originally posted by Aurash View Post
                                Sall am si eu un actuator de BMW de portbagaj spunetimi daca pot sa fac deschiderea portbagajului cu el ma refer pentru a face operatia asta trebuie un actuator special ? sau orice fel de actuator...?

                                da poti sa-lpui dar comanda se face din uch (din chee) dar asta deschide doar zavorul.Ca sa ridice si sa coboare portbagajul trebue un alt sistem

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google