Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am avut Debica Frigo Directional, care nu se mai vinde acum.
    Am trecut pe Kleber Krislap.

    Comment


    • Originally posted by Bad_Wolf View Post
      Bine coane ,mersi de sfat , dar eu sunt tot nedumerit care ar fii mai ok ca profil de pus in fata ?
      Din cei care au Debica si au prins cateva ierni cu ele, cum se comporta ?
      Poti sa le pui in care ordine vrei.

      Dayton DW510 (nu Daytona) sunt tot cauciucuri de iarna asa ca nu e mare diferenta fata de Frigo.

      Dayton DW510 de iarna am avut si eu si sunt bune pe zapada.
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • Mersi Lucian de parere, o sa incer cu Debica pe fata si vad cum se comporta, nici Dayton nu sunt rele , dar la franari bruste intra Abs-ul imediat . Ma intereseaza sa franeze cat mai optim pe carosabil ud/mazga, acum ai vazut cum se prezinta drumurile in Sibiu iarna , ideea e ca din asta doua modele sa-l aleg pe cel mai ok de pus pe fata
        sigpic

        Comment


        • sal,am reusit sa ma echipez de iarna am cumparat 3 jante noi pret 300ron si am pus 4cauciucuri(am folosit si rezerva) fulda kristall montero 3noi aduse de un prieten din gemania noi pret 800ron +100ron echilibrat centrat montat.

          Comment


          • Salut. Dintre firestone winterhawk 2 si sava eskimo s3 pe care mi le recomandati?

            Comment


            • Eskimo am folosit eu iarna trecuta. Foarte multumit de ele, avand in vedere ca aveau cativa ani.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Imi recomandati si mie un loc in Bucuresti cu anvelope de iarna SH la un pret ok...? Mersi!
                Just Hold Onnnnnn....

                Comment


                • Originally posted by Torsalau View Post
                  Salut. Dintre firestone winterhawk 2 si sava eskimo s3 pe care mi le recomandati?
                  Sava Eskimo S3 au iesit foarte bine in teste. Au iesit la punctaj foarte aproape de anvelopele premium de iarna.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • Salut. Am cumparat recent 2 cauciucuri noi si 2 cauciucuri le am de anul trecut, mentionez ca pe toate scrie "M+S" si au un fulg de nea. Intrebarea este: trebuie sa fie toate aceeasi marca? ms

                    Comment


                    • Nu musai dar sa ai anvelope identice pe aceeasi punte. Adica 2 cu 2
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Asa le-am montat, 2 anvelope identice pe aceeasi punte, sper sa nu am probleme ) Faza cu certificatul de la service'ul unde ai montat anvelopele e obligatorie ? eu nu am primit nimic cand le-am montat...

                        Comment


                        • NU
                          s-a spus de o gramada de ori

                          Comment


                          • Am achizitionat si eu 4 bucati Debica Frigo 2 la oferta din Carrefour Brasov cu 224 RON.
                            M-am uitat la ele si nu am vazut sa aiba martor de uzura,acu nu stiu daca ar trebui sa aiba sau asa sunt ele.
                            Astept cu interes sa le pun pe masina pt ca iarna trecuta cu Michelinurile de vara a fost o adevarata aventura.Cauciucuri de vara+ABS=moarte sigura.
                            Daca nu o sa fiu multumit de franarea cu cauciucurile de iarna,am sa scot siguranta de la ABS si aia e.
                            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                            My ride

                            Comment


                            • Mai degraba le mai dezumfli putin decat sa scoti abs-ul.
                              Keyboard error or no keyboard present.
                              Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                              Comment


                              • Treaba cu anvelopele desumflate merge doar pe drum uscat,pe drum acoperit cu apa sau zapada scade aderenta daca sunt prea moi cauciucurile.
                                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google