Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ham04 View Post
    Am si eu o intrebare pt cei care stiu, anvelopele Kleber Quadraxer sunt M+S ? Am vazut o oferta buna la Norauto la anvelopele astea si din auzite se comporta bine atat iarna cat si vara si as vrea sa cumpar un set din astea.
    Da sunt M+S, scrie pe net. Din parerile utilizatorilor straini sunt bune spre foarte bune pe zapada. Sunt un pic zgomotoase pe timp de vara si nu sunt chiar asa de stabile ca anvelopele dedicate de vara, insa pe timp de iarna sunt bune spre foarte bune.
    Last edited by stolniceanulucian; 12 September 2011, 11:39. Reason: Kleber Quadraxer anvelope all season OK
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • Ms Lucian de raspuns, nu ma intereseaza zgomotul asa tare, abia nu mai aud greierasii din bord ) Sper sa le mai gasesc la Norauto prin octombrie cand o sa am drum spre Bucuresti, ca ar fi pacat sa pierd oferta.

      Comment


      • Am si eu o dilema , mi-am achizitionat astazi doua anvelope Debica Frigo 2 si mai am inca doua Daytona DW510 . Intrebarea me ar fii care sunt mai bune sa le pun pe fata, anvelopele sunt noi deci ca uzura nu se pune.
        sigpic

        Comment


        • Anvelopele mai noi le pui pe spate.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • In cazul lui este mai complicat. Debica sunt decente, Dayton nu.
            sigpic

            Comment


            • Ideea e ca anvelopele mai bune se pun pe spate.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by ham04 View Post
                Sper sa le mai gasesc la Norauto prin octombrie cand o sa am drum spre Bucuresti, ca ar fi pacat sa pierd oferta.
                La 240 lei/buc. nu mi se pare o mare oferta ce n'ar trebui ratata. Mai ai timp pana in octombrie, mai cauta!
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Anvelopele cu aderenta mai buna pe spate. Daca derapezi cu fata e usor sa redresezi. Avand aderenta minima pe fata, asta te obliga sa mergi in limitele aderentei. In schimb, daca ai aderenta mai buna pe fata, atunci ai tendinta sa depasesti limita de aderenta la spate - sa-ti fuga de fund pe neasteptate nu e nici o placere si e mult mai greu de controlat.

                  Comment


                  • Dar din pdv al profilului care ar fii mai ok, ma intereseaza sa am franarea cat mai eficace pe carosabil umed/uscat.
                    Am mers 2 ierni la rand cu cauciucuri de iarna pe fata si cu Conti Ecocontact de vara pe spate si nu mi-a fugit spatele niciodata. Daca circul 95 % in oras cu masina unde drumurile sunt dezapezite , deci pe carosabil poate fii numai magza sau polei ma intereseaza sa am frana cat mai buna.
                    Deci intre Daytona si Debica care ar fii mai bune din acest pdv de pus pe fata ?
                    Last edited by Bad_Wolf; 12 September 2011, 18:37.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Niki B View Post
                      La 240 lei/buc. nu mi se pare o mare oferta ce n'ar trebui ratata. Mai ai timp pana in octombrie, mai cauta!
                      La 240 de lei nu prea gasesti all-season de calitate care sa se comporte decent iarna in special si Kleberul vad ca are rezultate bune. Mare oferta nu e, dar din alta parte n-am de unde sa le iau, pe aici prin zona nu s-a auzit decat de Debica, Sava, Michelin, Bridgestone.

                      Comment


                      • Originally posted by Bad_Wolf View Post
                        Dar din pdv al profilului care ar fii mai ok, ma intereseaza sa am franarea cat mai eficace pe carosabil umed/uscat.
                        Am mers 2 ierni la rand cu cauciucuri de iarna pe fata si cu Conti Ecocontact de vara pe spate si nu mi-a fugit spatele niciodata. Daca circul 95 % in oras cu masina unde drumurile sunt dezapezite , deci pe carosabil poate fii numai magza sau polei ma intereseaza sa am frana cat mai buna.
                        Deci intre Daytona si Debica care ar fii mai bune din acest pdv de pus pe fata ?
                        Coane, am mers ani de zile cu anvelope de vara, iarna. O singura data am derapat si m-am oprit in parapet.
                        Invata din greselile altora!
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Bine coane ,mersi de sfat , dar eu sunt tot nedumerit care ar fii mai ok ca profil de pus in fata ?
                          Din cei care au Debica si au prins cateva ierni cu ele, cum se comporta ?
                          sigpic

                          Comment


                          • De Nokian aveti idee cum sunt?
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Originally posted by Bad_Wolf View Post
                              Bine coane ,mersi de sfat , dar eu sunt tot nedumerit care ar fii mai ok ca profil de pus in fata ?
                              Din cei care au Debica si au prins cateva ierni cu ele, cum se comporta ?
                              Se comporta bine pe zapada, pe umed sau pe uscat -multumitor.
                              Decat Dayton, mai bine Debica Frigo.
                              Anvelope de iarna doar pe fata-risc asumat sa derapeze spatele la o manevra brusca, indiferent cat de atent esti sau cat reduci viteza. Si o panta abrupta, cu polei, coborata in frana de motor poate sa-ti aduca senzatii tari in curbe. Pagubele daca ajungi in sant poti fi mult mai mari decat pretul a inca 2 cauciucuri.

                              Comment


                              • debica sunt foarte bune pe zapada si gheata, dar pe uscat se comporta varza la franare, asta din cauza profilului slab
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google