Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki B View Post
    Pretul este dat si de dimensiunile anvelopelor. La anvelope cu dimensiuni "rare" este normal ca si pretul sa fie unul maricel...
    Asa-i, omu' nu vrea dimensiuni stock, ci 195/55/16.
    Deh, ce-i in plus se plateste.
    @raduprov, de cand cauti (septembrie 2010 cred), s-au tot scumpit. Prinde o oferta si tine-te de ea.
    Last edited by mr.K; 21 March 2011, 14:50.

    Comment


    • pai cum sa pun dimensiunea stock pe jante de 16" ?
      205/55/16 mi se par prea late pt logan , sau cel putin pt 1.4 MPI

      daca ma uit la pret 195/55/16 are acelasi pret aprox cu 205/55/16 o dimensiune a anveopelor foarte cunoscuta
      Its just a car ...

      Comment


      • Pai n-a zis nimeni sa pui pe jante de 16, anvelope stock.
        Ci ca in liga superioara bugetul necesar e sensibil mai mare.
        Eu tot nu voi intelege vreodata de ce va complicati, la un cuplu lesinat al loganului 1.4, cu jante mai mari decat cele de 15.

        Comment


        • ca sa para mai "şucară"
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ham04 View Post
            Nexen Class Premiere nu are cum sa fie anvelopa all-season la ce profil are.
            te-as invita sa te documentezi inainte sa postezi!
            ubi concordia ibi victoria

            Comment


            • Lasa-ma ca poate sa scrie ce-o scrie pe ea, la ce profil are nu arata a anvelopa all-season. Compar-o cu GoodYear Vector 5+, sau Dunlop SP4All Season, alea sunt intr-adevar all season-uri veritabile, dar asta e de amuzament la capitolul asta. Cred ca K801 se descurca mai bine iarna pe zapada decat asta.

              Comment


              • in mod normal ne orientam dupa specificatia producatorului,nu?
                ubi concordia ibi victoria

                Comment


                • Da teoretic, dar nah cateodata realitatea ne zice altceva. Nu inteleg de ce sunt trecute la all-season, poate pt ca n-or fi prea grozave nici vara nic iarna. Profilul lor mai degraba e de vara, nu prea sunt prezente acele lamele de dimensiuni mici ca la anvelopele all-season sau de iarna ceea ce ma face sa cred ca au o aderenta scazuta iarna pe zapada.

                  Comment


                  • E all season, are o cunostinta. Stiu sigur ca-s in beci la tara, impreuna cu anvelopele mele de vara. Pentru iarna si-a luat anvelope de iarna, dar nu cred ca din cauza ca Nexen nu faceau fata cat de cat, pur si simplu cu Nexen all season luase masina de la cineva, pana o sa isi cumpere de vara, merg si alea.

                    Comment


                    • am avut 4 anvelope matador mp43 aquilla evo si m-a tinut doar o vara, am facut 30.000 de mii de km cu ele doar..nu le recomand, eu folosesc continental ecocontact 3 acum si sunt multumit de ele
                      Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femeiā€¦.ci in a ramane fidel unei singure femei

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Eu tot nu voi intelege vreodata de ce va complicati, la un cuplu lesinat al loganului 1.4, cu jante mai mari decat cele de 15.
                        iti raspund eu
                        pt ca jantele mi-s o.z si au cam aceeasi greutate cu cele de tabla cu anvelope stock,diferenta insesizabila si la niste masuratori "la ochi" 0-100km/h iti da acelasi timp.eu zic ca se merita + ca eroarea pe care o are kilometrajul e acceasi la dimensiunea 195/55/16 cu 185/65/15
                        dimensiunea stock o folosesc iarna , cand da caldura folosesc 195/55/16 pt ca imi place si cum arata si merge bine si trage bine nu vad dezavantajata masina
                        am facut comparatii cu aceleasi masini si din mers si de pe loc si imi trage la fel ori ca is stock la anvelope ori ca is cu 195/55/16 ..sau chiar 205/55/16
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • O fi cum zici. Cand o sa-mi pun OZ pe Logan, i-au de 15 totusi.
                          Iesi mai ieftin la anvelope, precum scapi si militienii care se vor benocla la anvelopele tale neconforme cu ce scrie in cartea de identitate a autovehicolului (pe care o pot consulta prin statie, existand o copie in baza de date a militiei). Au ochiu' format pe dimensiunile jantelor de Logan, ceva imi zice ca au si ei aceleasi carute in dotare.
                          Last edited by mr.K; 21 March 2011, 18:09.

                          Comment


                          • e corect ce zici si m-am gandit sa trec la 15" deaia nu caut nici anvelope prea scumpe
                            oricum si la jantele de 15" tot nu as avea dimensiunea stock

                            daca gasesc niste jante pe 15" care sa imi placa voi trece pe 15 pana atunci pauza ..
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • Radule, te cam razgandisi cu gumele astea pe 16", ah?
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • cand am vazut ce pret mic au 195/50/15 iti dai seama .. is moca
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google