Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • buna ziua.

    buna ziua .va scriu pentru prima data.am si eu un logan 1.5dci si vreau sa-mi pun anvelope de iarna.cumpar jante originale de logan berlina .daca cineva are de vanzare va rog sa ma contacteze pe adresa corneliu822000@yahoo.co.uk.va urez drum bun fara evenimente si conduceti prudent.

    Comment


    • Anvelope Motrio

      Originally posted by esmeron View Post
      Este o oferta acum la Dacia,anvelope Motrio de iarna 175lei....pt cine este interesat,cred ca este un pret bun!!
      Salut,

      Stiu si eu de oferta asta doar ca nu stiu in ce masura anvelopele astea sunt bune. Mi-a spus dealerul ca-s facute la Timisoara sub licenta Continental. Trebuie sa recunosc faptul ca la pret sunt bune (in conditiile in care pe site-uri sunt la 220ron/buc), iar de continental am auzit destul de bine pana acum. Vreau totusi sa stiu daca a mai avut cineva astfel de anvelope si daca sa comporta decent (macar pentru banii astia).

      Comment


      • In primavara mi-am luat Marangoni Verso la 170 de lei din Metro.Sunt foarte multumit de ele...
        Cu o saptamina inainte de a a le achizitiona au fost la 235 bucata dupa care le-au bagat la promotie.Dimensiunea este stock 185/65...
        Last edited by Jean_Eugen; 8 November 2010, 16:54.

        Comment


        • Am luat pentru buburuza nevestei mele anvelope Kleber Krisapl HP 2 cu 200 lei bucata cu montaj şi echilibrare.
          Ştie careva cum sunt anvelope, cum se comportă ?
          Menţionez că eu am fost relativ mulţumit de anvelopele Kleber datorită faptului că maşina este echipată cu Dinaxer HP2 de vară şi au mers strună.
          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
          sigpic

          Comment


          • Salutare. Eu am pe logan Kormoran k801 din 2005 de cand am luat masina din reprezentanta. Am mers cu ele si vara si iarna. am 80.000 cu ele si am intrat si in iarna asta cu ele, dar nu prea mai dau randament. rezerva nu am folosit-o niciodata si as vrea sa stiu daca mai buna dupa 5 ani de stat in portbagaj. am gasit la cineva sa cumpar una la fel si as putea face pereche sa le pun pe fata. voi ce sfaturi imi dati? va multumesc anticipat.

            Comment


            • faci o mare prostie , eventual le folosesti la vara dar nu acum
              Its just a car ...

              Comment


              • Marangoni Meteo Esc+ ...foarte bune....mai slabute la temperaturi ridicate...cu asfalt uscat....dar pe zapada...LUX!!!

                Comment


                • Originally posted by bubu_vasile View Post
                  Interesante informatii. nu stiu cat de practice avand in vedere ca spre exemplu kitul acela cu compresor si "solutia" de depanat nu il gasesti nicaieri la noi. eu cel putin am incercat asta si nu am reusit.
                  poate stiu altii
                  Si eu am cautat asa ceva,cred ca nu ai sanse decat sa cumperi din afara.
                  Bafta!

                  Comment


                  • busdriver fa-i o pereche cu unul nou dar te sfatuiesc sa le pui pe spate pt. ca a cam imbatranit cauciucul dupa 5 ani plus ca sigur chiar dac este aparent acelasi model sigur nu se vor comporta identic

                    Comment


                    • Salutare,
                      Si eu sunt in situatia lui busdriver. Am tot cautat modelul de Kormoran 185/65/R15 K801 dar nu-l gasesc nicaieri. Ma gindeam sa caut un profil asemanator si sa fac pereche cu rezerva mea "noua" de 5 ani. Ma poate ajuta cineva?
                      Dar desprre anvelope Trayal -190 ron , ati mai auzit? Ce sunt de capul lor?
                      Si inca o nelamurire: cum verific gradul de uzura al profilului. Cat trebuie sa fie adancimea nervurii?

                      Multumesc.
                      Numai bine.

                      Comment


                      • de maragoni verso ce parere aveti ?
                        Its just a car ...

                        Comment


                        • Originally posted by cipriansebi View Post
                          Salutare,
                          Si eu sunt in situatia lui busdriver. Am tot cautat modelul de Kormoran 185/65/R15 K801 dar nu-l gasesc nicaieri. Ma gindeam sa caut un profil asemanator si sa fac pereche cu rezerva mea "noua" de 5 ani. Ma poate ajuta cineva?
                          Dar desprre anvelope Trayal -190 ron , ati mai auzit? Ce sunt de capul lor?
                          Si inca o nelamurire: cum verific gradul de uzura al profilului. Cat trebuie sa fie adancimea nervurii?

                          Multumesc.
                          Numai bine.
                          daca nu exista martor de uzura, ar trebui sa schimbi anvelopele atunci cand adancimea benzii de rulare atinge 3 mm
                          la lege parca se zicea de 1,6 mm daca tin eu bine minte, dar din punct de vedere al sigurantei la 3 mm deja anvelopa nu mai permite rulajul in conditii bune (este compromisa aderenta, capacitatea de franare si capacitatea de evacuare a apei - acvaplanarea va aparea mult mai repede)
                          asta doar daca nu vrei sa circuli cu slick-uri

                          Comment


                          • @raduprov-daca le gasesti la un pret bun,ia-le ca sunt f. bune!
                            Last edited by dragos firoiu; 18 March 2011, 09:24.
                            ubi concordia ibi victoria

                            Comment


                            • Originally posted by cipriansebi View Post
                              Salutare,
                              ................... Am tot cautat modelul de Kormoran 185/65/R15 K801 dar nu-l gasesc nicaieri. Ma gindeam sa caut un profil asemanator si sa fac pereche cu rezerva mea "noua" de 5 ani. Ma poate ajuta cineva?
                              ...................
                              Mai cauta, sunt care vor sa scape de rezerva Kormoran.
                              Sau vinde-o. Nu pune marci diferite pe aceeasi punte. Chiar de seamana profilul (desi Kormoran are profilul distinct), aderenta nu va fi aceeasi la franarea de urgenta.

                              Comment


                              • Originally posted by dragos firoiu View Post
                                @raduprov-daca le gasesti la un pret bun,ia-le ca sunt f. bune!
                                am gasit la un pret bun,undeva la 260 de lei bucata parca 195/55/16

                                insa unii zic ca ar fii resapate ... altii nu ... nu stiu ce sa cred
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google