Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Facut aseara plinul la Petrom langa AZOMURES cu 6,04lei/litru.

    Comment


    • bagati bagati ...ca doar trebuie sa fie cerere pt un pret si mai mare

      Comment


      • Asta e chiar buna....

        Pai fara carburant nu merge masina si chiar am nevoie de ea, daca nu aveam nevoie nu imi luam masina! Plus ca nu tu sau eu reprezentam clientul care conteaza pentru astia. Exista firme, parcuri auto intregi, camioane, tiruri, autobuze....contracte, oho...noi suntem nimic.
        Last edited by PCH; 23 September 2012, 17:01.

        Comment


        • Sunt multi care nu pot trece peste un prag de gandire, care se gandesc ca lumea alimenteaza sa se plimbe cu masina prin sat. Oare chiar cred ca berea aia pe care o consuma si pulpele de pui pe care le mananca, se transpora in buzunare sau in pungi de-un leu, de catre niste baieti dornici de miscare si avizi de ecologie?

          P.S. Sunt 100% sigur ca multi inteleg, din ce am zis eu mai sus, faptul ca lumea baga benzina sa se duca pana la supermarket ca sa se aprovizioneze cu pulpe de pui si cu bere.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Voi nu vedeti ma ca nu ai loc sa mergi prin bucuresti de masini personale...daca alea sunt camioane luati-va tata ochelari ca pe carca la bighidii se face pretul la pompa! restul prajeala la scara globala

            Comment


            • Motorină Standard, Petrom Favorit, 6,18 Ron/litru !

              Comment


              • 6,14 benzina la omv
                ai mai scazut putin pretul de la6,30

                Comment


                • 6.14 petrom baneasa motorina standard.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Originally posted by slim_daddy40 View Post
                    Voi nu vedeti ma ca nu ai loc sa mergi prin bucuresti de masini personale...daca alea sunt camioane luati-va tata ochelari ca pe carca la bighidii se face pretul la pompa! restul prajeala la scara globala
                    Noi mai si iesim din Bucuresti, nu ne raportam doar la orasul asta pentru ca toate companiile care au benzinarii in Bucuresti vand carburant pe tot teritoriul tarii, care nu e tocmai mic. Iar Bucurestiul era plin era prin 2006-2009, acum e o gluma! Incearca sa faci un exercitiu de imaginatie, vine Arabesque cu toata flota de camioane, DHL, Tehnologica Radion si RATB si ala e carburantul tau pe doua vieti, chiar nu gandesti?
                    Inca odata, eu alimentez si de 12 ori pe saptamana daca e nevoie. Eu nu am cumparat masina sa ma uit la ea pe geam sau ma duc cu ea la padure sa fac un gratar, iar iarna sa car porcul de la tara...masina mea alearga cu scop. Si la 15 lei pe litru, tot va merge.

                    Vezi ca bicicleta e mai sanatoasa si nu cere bani pentru carburant!
                    Last edited by PCH; 23 September 2012, 20:15.

                    Comment


                    • Am bagat de la Lukoil resita benzina EUROLUK 95 plus(+) . Am intrebat ce are in plus si a zis ca e mai aditivata, adica are mai multa apa. pretul in weekend este cat la cea de 95 normala, adica a fost 5.93.

                      95 plus in cursul saptamanii este mai scumpa ca 95 normala si mai ieftina ca cea de 98.

                      Comment


                      • sal

                        PCH subscriu chiar suntem nimic pe aici pe la Oradea se construieste cica autostrada...... am vazut dimineata la PEtrom rabe, la alimentat asa ca noi cu cu 10-15 l o dat suntem cam nimic, oricum vineri alimentat de la PEtrom 6.12ron/l motorina standard.

                        Comment


                        • Originally posted by Ampt View Post
                          Motorină Standard, Petrom Favorit, 6,18 Ron/litru !
                          stai in zona ? e cartierul meu de la un an. acum sunt "militar" da apart. meu tot in compozitorilor e

                          are dreptate si slim-daddy e cam plin bucurestiul si 80-90 % se plimba degeaba.... ca mine. recunosc
                          problema sunt pitipoancele care merg la munca cate una in masina.
                          si sincer, chit ca supar lumea, suntem un popor mult prea prost.
                          pe vremea lui ceasca nu aveam perceptia asta.... ne credeam vreun miez...
                          Last edited by B997NDL; 24 September 2012, 04:19.

                          Comment


                          • Originally posted by slim_daddy40 View Post
                            Voi nu vedeti ma ca nu ai loc sa mergi prin bucuresti de masini personale...daca alea sunt camioane luati-va tata ochelari ca pe carca la bighidii se face pretul la pompa! restul prajeala la scara globala
                            Problema e ca masinile personale sunt mult mai multe decat camioanele, autobuzele etc...cele care consuma mult. Raportul ar fii cam 1:10. Deci masinile mici consuma mai putin, dar sunt foarte multe, asa ca bine ar fii ca fiecare sa incerce sa faca economie la carburant, sa mearga mai rar cu masina, sa caute sa meraga cat mai multi intr-o masina, daca merg in aceeasi directie (lucru, mol etc). Fiecare incearca sa se dea mare ca are masina personala si astfel strazile se blocheaza iar benzina/motorina se arde prosteste.
                            Azi am vazut la omv sagului cel mai mic pret in Timisoara....6.09lei/l omv95.

                            Comment


                            • e tare greu cu practica !
                              sigpic

                              Comment


                              • Ratb incurca grav de tot circulatia!!! La universitate e groaznic cu troleibuzele!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google