Proiectoare ceata pentru versiunile Ambiance si Preference

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    N-au in ce calculator sa umble, trebuie doar sa scimbe niste pini in UCH, mai mult de 10 min nu dureaza, dar la cum sunt serviceurile din Romania...
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Desi, poate e cam tarziu, va spun ca n-are nici-o treaba UCH-ul sau calculatorul. Pur si simplu, cum a mai spus cineva, se schimba blocul de lumini (maneta) cu una cu 2 pozitii. Poate gasiti maneta de Solenza (modelul cu proiectoare). E mult mai ieftina, desi ma tem ca stocul s-a cam epuizat prin magazine sau au actualizat preturile cu cele de Logan

      Comment


      • #18
        ideea este ca a ramas acelasi bloc de lumini deci proiectoarele sunt legate cu lampa de ceata in paralel. de aceea functioneaza doar pe faza de intalnire. ca optiuni ori schimbarea blocului de lumini, ori puse pe buton separat, nu trebuie umblat in alta parte
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by niros View Post
          Desi, poate e cam tarziu, va spun ca n-are nici-o treaba UCH-ul.
          Nu fi asa de sigur...
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            E cam tarziu ....de atunci mi-am schimbat blocul de lumini dar mi-au umblat initial si la uch sau la cablaje si dupa ce mi-am schimbat blocul de lumini mi se aprindeau pe ambele trepte si proiectoarele si lampa de ceata ...dar si problema asta am rezolvat`o la revizia de 40.000 km ...si acum totul e ok

            Comment


            • #21
              Intreb si eu ca proasta, nu dati cu pietre. Daca le aprinzi cand e faza scurta aprinsa si apoi comuti inapoi pe pozitie nu ramaneau aprinse proiectoarele? La mine la masina asa e, desi ele se aprind numai pe faza scurta.
              numar secundele

              Comment


              • #22
                Eu nu inteles ce va tot complicati atata?!!!
                La mine le-am montat separat si le aprind si le sting cand vreau eu independent de celalalte lumini
                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                Comment


                • #23
                  @Marius: Nu ! Daca treceam de pe faza scurta pe pozitie se stingeau automat proiectoarele chiar daca nu le opream de la maneta...

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by grassu View Post
                    @Marius: Nu ! Daca treceam de pe faza scurta pe pozitie se stingeau automat proiectoarele chiar daca nu le opream de la maneta...
                    se stingeau automat fiindca erau legate de lampa ceata spate care se aprinde doar pe luminile de intalnire si aveai blocul de lumini standard doar cu aceasta comanda, in momentul schimbarii blocului se schimba problema avand buton separat pentru proiectoare si buton pentru lampa spate
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Am inteles, mersi de raspuns!
                      numar secundele

                      Comment


                      • #26
                        @Marius: cu placere !

                        @iuly75: daca citeai tot ce s-a scris in threadul acesta poate iti dadeai seama ca stiam deja si ca nu asta era problema.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by grassu View Post
                          si dupa ce mi-am schimbat blocul de lumini mi se aprindeau pe ambele trepte si proiectoarele si lampa de ceata ...dar si problema asta am rezolvat`o la revizia de 40.000 km ...si acum totul e ok
                          chiar tu ai spus ca dupa ce ti-au shimbat blocul de lumini se apride pe ambele trepte, deci nu era neaparat nevoie de umblat in alta parte
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Salut!
                            Sunt posesor de prferance si mi-am montat si eu proiectoare...am schimbat si blocu` de lumini...toate bune si frumoase...o singura problema...dupa semnalizare cand virez in sens invers nu revine maneta la pozitia initiala...s-a mai intamplat cuiva?

                            Comment


                            • #29
                              N-a fost montat cum trebuie blocul de lumini. Ar trebui desfacut si vazut ce se poate face.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • #30
                                Modelu preferences nu are tras nici un fir ptr proiectoare??...Dc vreau sa pun proiectoare....Ce trenuie sa mai cumpar .?..Instalatie....?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google