Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aici din pacate am vrut sa-mi exprim si eu parerea si mi-a fost sters post-ul...traiasca exprimarea libera )

    Comment


    • nu a fost sters nici un post...mie nu imi apare nimic
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • eu am avut angel eyes si le-am dat jos pt ca a zis cineva ca daca pun xenon si pe faza lunga nu mai poti da blitz pt ca nu e cald becul si nu se aprinde
        si asa am luat farurile originale si am bagat bi-xenon h4 si daca sunt stinse si vrei sa dai blitz nu se aprinde numai dupa vreo 3 sec.......dar in rest vad super bine cu ele eu sunt pt bi-xenon h4

        Comment


        • si eu am bixenon h4 si sint beton, vad mult mai bine decit cu angel eyes-chestiune de estetica

          Comment


          • si cu xenon in faruri fara lupe e o chestiune ca ne ardeti noua retina )
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • ai dreptate,dar eu de exemplu le am reglabile si le tin mereu la 0. asta e. important este sa vezi si bine nu numai estetica,vazind ce drumuri avem. parerea mea!

              Comment


              • bixenon h4 e un bec super,am avut si eu,acum mi-am pus de fudulie angel eyes ca doar frumusetea e la moda.Nu se mai vede asa bine ca inainte nici sa am 4 faruri angel eyes dar asta e frumusetea.Fiecare cu piticii lui.Din cate am inteles astea cu lupa pe ambele faze sant mai bune nu?????????va salut cu respect
                sigpic

                Comment


                • Sunt putin pe langa subiectul topicului dar cat de cat in aria de acoperire
                  Mi-am montat o instalatie bixenon H4 35W 6000k doar ca a aparut o mica problema...
                  Unul din cablurile de alimentare al farurilor ramane fara sa fie conectat la nimic, in mufa de alimentare a instalatiei de xenon intrand un singur cablu de alimentare(din cele 2 existente, unul pt fiecare far).
                  Daca ramane asa, fara nimic conectat in mufa libera(care pe instalatia originala a masinii venea conectata la al 2-lea far ca sa-l alimenteze, insa acum asa cum spuneam nu mai am cum nici daca as vrea, farul cu pricina alimentandu-se din instalatia montata), cand pun faza scurta, se comuta automat pe lunga..daca in schimb conectez in mufa aia libera un simplu bec, cum ar fi sa zicem unul din cele originale de pe masina, un H4 de 55W, totul merge cum trebuie, am si scurta, am si lunga si functioneaza corect amandoua.
                  Aveti idee cum pot sa rezolv aceasta problema ? Daca nu m-am facut suficient de clar intrebati si incerc sa va dau restul de detalii.

                  Pana acum din ce m-am documentat, in teorie ar merge o rezistenta(care by the way nu stiu de cati ohmi ar trebui sa fie) daar se va incalzi foarte tare din cauza amperajului...
                  ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                  Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                  Comment


                  • Mi-am montat xenon pe angel eyes!
                    Bine reglate sunt super bune!
                    Am ramas placut impresionat de ceea ce inseamna xenon!!
                    aham......Restul e LOGAN


                    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                    Comment


                    • Dupa ce am cetit 1/2 ora din viata acest topic, incercand sa inteleg ceva despre avantajele xenonului, am ajuns la urmatoarea concluzie:
                      O sa-mi montez, pentru deplasarile de noapte, pe bara din spatele cabinei de la pickup doua seturi de proiectoare, unele spre inainte si altele spre inapoi, pentru a ma feri de toti utilizatorii de xenoane autohtoni. Traiasca Phillips!

                      Comment


                      • cine imi poate spune cum montez farurile angels !!!!

                        Comment


                        • Trebuie data bara fata jos,sau daca esti cumva mai priceput merge si cate jumatate de bara data jos , dai pe stanga pui faru stang,dai pe dreapta pui faru drept...trebuiesc prelungite cablurile de la pozitie ca nu se ajung...nu e prea mare smecherie dar e ceva de lucru. Spor.
                          1 point 6 litre 8 vsigpic

                          Comment


                          • Salutare !!! Am pus pe logan instalatie Bi-Xenon ( H4/55W ) in far stoc si nu am deranjat pe nimeni (cred), in schimb am avut ceva probleme din cauza celui care le-a montat pe masina - electricianul auto - adica am schimbat de vreo cateva ori becurile ( made in china !!! ), pana am reusit eu sa le pun cum trebuie !!! Poate fac rost si de spalator la faruri - nu mai imprastie lumina aiurea din cauza mizeriei de pe sticla farului ?!
                            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                            Comment


                            • Eu unu am avut bixenon de 35w pe far normal si acum am angelshi mari cu xenon pe ambele de 50w .....

                              Se vede foarte bine cu ambele variante..... ma cea cu angelshi nu mai deranjez pe ceilalti si imi focalizeaza lumina pe sosea nu pe camp.....

                              Parerea mea e Angels 2 + Xenon - de 50w si reglati intr-un service calumea si puse diode ca sa ramana scurta aprinsa... si noaptea la lunga se face 12 ziua :P

                              am vazut xenon pe angelshi street storm si intr-adevar nu se merita deloc..... vizibilitate nexam.... eu am angelshi mari... aici aveti fotografii: LNC - My ride


                              pe far cu lupe - angelshy - eu recomand xenon de 50 w pentru ca iti ofera o vizibilitate foarte buna si canalizeaza lumina pe strada si se poate regla astfel incat sa nu deranjeze ceilalti participanti la trafic. - in acest caz va trebuie instalatie H1

                              pe far cu oglinda cum e standard la logan - eu recomand xenon de 35 w pentru ca iti ofera o vizibilitate satisfacator de buna decat ca nu mai canalizeaza lumina pe strada ci o imprastie si este putin deranjant pentru ceilalti participanti la trafic, oricat le-ai regla e ca o minge de foc nu ca o raza proiectata pe asfalt - in acest caz va trebuie instalatie bixenon H4

                              foarte important la achizitionarea unui kit de xenon:
                              - cereti mai intai fotografie cu balasturile si urmariti sa aiba marcaje Exx unde xx e un numar pana la 30 incadrat intr-un cerc nu dreptunghi si scris cu E mare nu mic iar ca font trebuie sa fie Arial
                              - garantia vedeti sa fie de 1-2 ani si vedeti cine o asigura
                              - expeditia pachetului sa fie insotit de remarca "cu verificarea continutului inainte de achitarea rambursului" pentru a nu cumpara caramizi sau becuri sparte, sau sa nu gasiti formularul de garantie stampilat de vanzator sau chitanta lipsa
                              - denumirea xenoanelor .... aici ma umfla rasul.... singurele xenoane originale din lume sunt facute de HELLA si costa 1000 euro per bucata... nu 100 euro, acum au aparut versiuni intermediare la fel de bune la alea de 100 e dar lumea spune ca sunt autentice si dintr-astea.... tineti mine ca Plilips Ltd nu e Royal Philips Light.... sau Panasonic e marga si firma e Mathushita Electronics Japan si astia nu fac xenoane Panasonic Mathushita sau ceva la modul, Siemens nu face xenoane, Bosh nu face xenoane vreti sa va mintiti singuri.... do it.... ce am auzit ca ar fi bune sunt cele ignis si thunder si astea parca erau si omologate pt utilizarea in UE.... nu pe logan ca nu sunt prevazute din fabrica cu instalatie de xenon si nu au tot din fabrica instalatie de stergatoare de faruri....
                              Last edited by euromarket; 25 March 2009, 02:27.
                              IS 10 LNC Facebook

                              Comment


                              • dar asa ceva ?


                                http://bluexenon.ro/galerie-foto sunt super marfa si merita toti bani !
                                Attached Files
                                Last edited by Alex21; 25 March 2009, 03:34.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google