Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

    Angel eyes cu xenon ar arata frumos, dar am inteles ca nu se pot regla pe inaltime dinauntru aceste faruri si aici apare o mare problema ca nu vreau sa stau sa ma dau jos de fiecare data cand se mai urca cineva in spate sau am masina plina.
    BiXenonul se pune direct pe farul actual care merge reglat pe inaltime.
    Merita banii angel eyes + xenon ?
    376
    Angel Eyes + Xenon
    36.17%
    136
    BiXenon
    63.83%
    240
    turbo makes torque and torque makes fun

    LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

  • #2
    Parerea mea nu merita angel eyes + xenon, mai bine un bixenon din prima, bronzezi lumea pe strada noaptea

    Comment


    • #3
      Bixenon clar

      Comment


      • #4
        Bixenon, fara dubii...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Un set de bi-xenon pe faruri stock dau foarte multa lumina si sunt ideale pentru cei care conduc noaptea mult.
          In rest daca nu circulati prea mult seara sunt bune si angel Eyes + xenon de 50W pe faza lunga.

          Comment


          • #6
            Bixenon clar

            Comment


            • #7
              Nu prea se compara una cu alta.Angel eyes + xenon normal , este un compromis intre a arata masina bine,si a si vedea cel putin la fel ca si cu alea stock.Bixenonul iar e cam aiurea,intr-un far fara lupe,care imprastie lumina...O sa fie foarte deranjant pentru participanti.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                BiXenon !!!!!!!!


                Comment


                • #9
                  Cristi_xp uitate un pic pe youtube si o sa vezi cam ce diferente sunt.. Dupa parerea mea sunt foarte bune si bixenoanele bat bine, si se pot regla.. Farurile.. Sa bata mai jos sus.. Etc
                  turbo makes torque and torque makes fun

                  LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                  Comment


                  • #10
                    Eu stiu ca is bune,dar sunt prea bune ) .Pentru tine sunt bune,pentru ceilalti participanti nu prea,plus ca am inteles ca nu e voie nici un fel de instalatie xenon in faruri fara lupa...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Ai auzit ? Nu se poate o sursa mai sigura ?
                      si daca e sa imi iau xenon si pentru proiectoare ce fac caut niste lupe pe marimea proiectorului ? )
                      turbo makes torque and torque makes fun

                      LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

                      Comment


                      • #12
                        Auzit si am citit
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #13
                          Dar de ce nu xenon doar pe faza scurta? Caci e greu sa dai flashuri avand bixenon, nefiind indeajuns timpul in care sa se descarce becul.

                          Comment


                          • #14
                            Pai tocmai ca la bixenon n-ai timpi morti. Becul ramane aprins dar un magnet il misca in far si focalizeaza altfel.
                            si de ce, ma rog, xenon pe scurta? sa deranjezi pe toata lumea? pune-l pe lunga si cand ai nevoie de lumina, da-i sa lumineze, iar cand fiolosesti lumini de intalnire, degeaba il orbesti pe cel din fata, ca tu tot nu vezi mai bine, ca oricum te orbeste si el la randul lui. in afara de schimb de carne intre soferi nu vad nici o smecherie sa ai xenon pe scurta...icspe, ataca-te
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              @iancucezar
                              Gresit...E chiar invers )
                              Bixenoul are ceva in varf,si aia se misca,facand trecerea de la scurta la lunga ...
                              @seba ,nu numa eu am asa,toti producatorii de masini tot asa pun ,xenon pe scurta,si halogen pe lunga si la renault megane,si la mercedes tot asa e ...doar ca la aia ramane aprinsa si scurta,cand treci pe lunga,instalatia de la logan nu a fost gandita pentru angeleyesurile astea,cand dai lunga ,se stinge xenonul,si cand revii de la lunga la scurta e durere mare,stai pana se incarca xenonul.
                              Last edited by Cristi_Xp; 8 July 2008, 18:12.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google