Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    La dealerul Dacia de la coltul strazii mele se vand si se monteaza instalatii bixenon, deci faruri normale ... Este sau nu legal pana la urma ? Au, insa, un pret de lesini ... 1150 RON !!! Dealerul in cauza este Dacoserv.
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

    Comment


    • #62
      Si la toate magazinele auto se vinde folie de geamuri cu 50 mii ...E legala sau nu ?)
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #63
        Originally posted by bagheera View Post
        35w sau 55 w sunt tot una pentru turism ... (12V) cele de 55w sunt pentru 24v
        Oricum am dat comanda de bixenon H4 si xenon H11 (268Esi cu farurile mai astept
        Mersi de sfat !
        Cum ai ajuns tu la concluzia ca 35w cu 55w sunt tot una?Si alea de 35w si de 55w se alimenteaza la 9-36 volti,dar ca flux luminos alea de 55w lumineaza cu 70% mai mult decat cele de 35w.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #64
          Originally posted by dan.Gutu View Post
          Cum ai ajuns tu la concluzia ca 35w cu 55w sunt tot una?Si alea de 35w si de 55w se alimenteaza la 9-36 volti,dar ca flux luminos alea de 55w lumineaza cu 70% mai mult decat cele de 35w.
          Adica daca pui de 55w pe 12 V tot lumina aia o ai ca si cu 35 w
          :popa:

          Comment


          • #65
            Asa ai inteles tu din ce am scris eu acolo ?
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #66
              Cu farurile astea angel eyes cu lupa nu prea se vede bine noaptea...Trebuie neaparat xenon oare cat m-ar costa toata treaba? Si pe lunga sa pun un bec si mai tare. Sau xenon....
              sigpic

              Comment


              • #67
                Pe lunga obligat pe 55W sa fie xenonul,si parerea mea chiar si pe scurta daca vreti sa vedeti ceva noaptea vorbesc de farurile angel

                Comment


                • #68
                  Mai bine puneti xenon de 100W faruri fara lupe...Sa fiti siguri ca vedeti bine...Si ca aialalti nu mai vad nimic...Si stiti o treaba...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Norby89 View Post
                    Cu farurile astea angel eyes cu lupa nu prea se vede bine noaptea...Trebuie neaparat xenon oare cat m-ar costa toata treaba? Si pe lunga sa pun un bec si mai tare. Sau xenon....
                    La frumusetea ta de masina nu i-ai pus xenon pana acum ? Te costa 250roni 35w sau 280roni 55w pentru un kit H1,astea sunt cele mai mici preturi.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • #70
                      Angel Eyes + Xenon. Sa nu uitam si de aspectul masinii...
                      KissFM 1.4 mpi

                      Comment


                      • #71
                        Si sa nu uitam de faptu ca nu mai este voie xenon in far fara lupa...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #72
                          Cristi_Xp tu ai vazut cat de subtiri sunt firele alea de la faruri ?? Jumate din grosime e izolatia (asa ca cred ca ar trebui sa se respecte limita de 55 W )

                          Comment


                          • #73
                            Citeste toate posturile mele referitor la ce s-a discutat si o sa intelegi de ce am scris ce am scris.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by NPoWer View Post
                              Cristi_Xp tu ai vazut cat de subtiri sunt firele alea de la faruri ?? Jumate din grosime e izolatia (asa ca cred ca ar trebui sa se respecte limita de 55 W )
                              Eu nu inteleg la ce te referi,poti fi mai explicit ?
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • #75
                                Cati din cei ce au montat xenon pe farurile angel le-au reglat inaltimea....Cum sa bata lumina pe sosea?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google