Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dan: daca bogdan nu o sa te lamureasca o sa rog pe un prieten care face chestii de genul asta sa imi explice daca poate si eu sa scriu aici.

    bogdan: pai eu cu dan tocmai asta sustineam, ca in far stoc indiferent ce xenon pui, normal sau bixenon e tot aia adica prost. Daca pui intr-un angel (de preferinta intr-unul mai de doamne-ajuta) acelasi lucru (normal sau bi) se schimba complet situatia, adica ai si vizibilitate buna cat si nu mai deranjezi pe ceilalti. Eu cel putin asta am incercat sa scriu. Poate s-a inteles altceva
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • Originally posted by bubu_vasile View Post
      Dan: daca bogdan nu o sa te lamureasca o sa rog pe un prieten care face chestii de genul asta sa imi explice daca poate si eu sa scriu aici.

      bogdan: pai eu cu dan tocmai asta sustineam, ca in far stoc indiferent ce xenon pui, normal sau bixenon e tot aia adica prost. Daca pui intr-un angel (de preferinta intr-unul mai de doamne-ajuta) acelasi lucru (normal sau bi) se schimba complet situatia, adica ai si vizibilitate buna cat si nu mai deranjezi pe ceilalti. Eu cel putin asta am incercat sa scriu. Poate s-a inteles altceva
      nu la tine ma refeream.Eu ziceam de cei care au pus bixenon pe far stoc si cred ca l-au apucat pe dumnezeu de picior.Si tot ei cred ca daca primesc blituri inseamna ca au lumina "smechera". Pt astfel de oameni am facut eu modificare la faze si abia astept sa vina un smecheras din asta sa vada si el ce inseamna sa ii deranjezi pe ceilalti participanti la trafic (iar aici nu ma refer numai la posesorii de logan,stati sa vedeti pe cielo cum bat si dupa aia mai vorbim).

      Comment


      • Iar in legatura cu pretul eu m-am cam pacalit:
        500 lei bixenonul pt faruri stoc
        +500 faruri angel
        +120 becuri xenon h1 pt angel
        -100 vandut becuri bixenon h4
        asta vine 1020 de lei.
        asta este ...................Prostia si domnia se platesc .Bine macar ca am putut sa folosesc balasturile de la bixenon la h1 ca altfel trebuia sa mai scot inca 150 de lei din buzunar.

        Comment


        • Si unde e "prostia" ? Poate e prea tarziu ca sa imi dau seama, dar ...
          si apropo' 120 te-a costat 4 becuri ? (adica 2 faza scurta si 2 faza lunga)
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Originally posted by bubu_vasile View Post
            Si unde e "prostia" ? Poate e prea tarziu ca sa imi dau seama, dar ...
            si apropo' 120 te-a costat 4 becuri ? (adica 2 faza scurta si 2 faza lunga)
            pai prostia a fost ca am luat bixenonul cu 500 .Daca as fi luat de la inceput h1+angel m-ar fi costat 750(500 faruri si 250 inst xenon) nu 1020.Iar becurile h1 au fost doar pt scurta.Ca sa am si pe lunga ar fi trebuit sa iau alta instalatie deci inca 250 de lei iar lucrul asta oricum nu ma interesa pt ca avand ambele becuri legate pe lunga la mine se vede oricum foaaaaaaaaaaaaaaaaaarte bine.
            Last edited by bogdaneuronet; 23 November 2008, 02:15.

            Comment


            • Acum e clar ... Ma gandeam si eu la asta, dar.... Nu-i nimic ca nu te-am lasat singur. Si eu am xenon pe h4 deci si eu cand trec pe angel o sa trebuiasca sa iau alte becuri. Si pe faza lunga ce becuri ai pus ? Ca acolo se pune problema cat de bine o sa bata faza lunga in comparatie cu xenonul de pe scurta. Pe asta ce il am eu acum nu are rost sa pun faza lunga pentru ca bate mai putin decat scurta
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Originally posted by bubu_vasile View Post
                Acum e clar ... Ma gandeam si eu la asta, dar.... Nu-i nimic ca nu te-am lasat singur. Si eu am xenon pe h4 deci si eu cand trec pe angel o sa trebuiasca sa iau alte becuri. Si pe faza lunga ce becuri ai pus ? Ca acolo se pune problema cat de bine o sa bata faza lunga in comparatie cu xenonul de pe scurta. Pe asta ce il am eu acum nu are rost sa pun faza lunga pentru ca bate mai putin decat scurta
                pai la angelurile cu lupa pe ambele faze scurta bate central si laterale jos iar lunga bate central sus(fara laterale).Avand xenon pe scurta si halogene philips extravision(50%plus)pe lunga, cu modificarile de rigoare ,pe care promit sa le postez maine aici,cand folosesti faza lunga atingi toate zonele care te intereseaza: laterale+centru jos(perfect din cauza xenonului) si centru sus foarte bine din halogene.Crede-ma ca se vede belea de bine.Si in felul asta se elimina si problemele cu posibila ardere prematura a balasturilor de pe lunga care nu se incarca suficient atunci cand dai blituri sau folosesti faza lunga pt scurt timp.

                Comment


                • pt bubu vasile Tu trebuie sa faci urmatorul lucru: faruri angel cu lupa pe fiecare faza,doua becuri h1 xenon de 6000k pt scurta, nu conteaza ce firma pt ca toate sunt chinezesti si au aceeasi mufa de intrare in balast(eu am cautat de 4500 dar nu se gasesc), doua halogene h1 mai smechere(philips) pt lunga iar ca balasturi pt becurile xenon h1 le folosesti pe cele de la bixenonul tau h4. Si daca reusesti sa vinzi "minunatiile" de bixenon h4 iti mai scoti si ceva din paguba.Trebuie sa fii atent sa comanzi becurile in functie de cati wati au avut cele vechi(35 sau 55)iti doresc sa ai aceeasi satisfactie pe care am avut-o si eu cand am pus noile faruri echipate asa cum am descris mai sus.
                  Last edited by bogdaneuronet; 23 November 2008, 02:48.

                  Comment


                  • Vreau si eu schema
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                      Vreau si eu schema
                      aici am incercat sa explic cum se pot lega ambele faze

                      kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan

                      Comment


                      • Si eu as alege fara discutii bixenon pe faruri stock...Stie cineva cat costa?
                        To be or not to be....???

                        Comment


                        • ...Si baietii astia, saracii au vb de pomana.

                          Comment


                          • Originally posted by comiflor View Post
                            Si eu as alege fara discutii bixenon pe faruri stock...Stie cineva cat costa?
                            Tu stii ce deranjante sunt noaptea cand iti vine unul din fata cu bixenon pe farul stock?
                            Xenonul pe pune doar in far cu lupa.

                            Comment


                            • Am pus xenon pe faruri stock si se vede ca naiba...Iti da impresia ca sunt mai puternice dar defapt nu e asa....Eu am pe angel si sunt multumit de cum bat...Disperseaza lumina mult mai frumos si nu deranjeaza pe absolut nimeni...De precizat ca bat foarte sus...M-am mirat si eu cum de nu da nimeni flash-uri.

                              Comment


                              • Originally posted by tm97emi
                                Ceau la toata lumea ii mai bine bixenon sa stiti is si eu la parerea asta se vede super mii de multumiri de sfaturi dar alea angel cui sa le vand nu stie careva pe cineva sa le dau le dau ieftin!!!!!!!!!!
                                bineinteles,altu care se gandeste numai la el,si nu si la ceilalti de pe contrasens.Frate,ne orbesti cu alea...
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google