Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Eu,dar cu 5 mm mai sus decat margajul din aparatul de reglat faruri.Eu acum am modelul cu doua lupe si este alta treaba,este lupa mai mare si nu mai face ''V'' ul ala mai umbrit pe mijloc.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #77
      Cristi XP, imi plac mult farurile tale. Tocmai mi-am montat bixenon in faruri stock, si sincer am dubii ca am procedat bine. Faza lunga e muci. Vad ca tu ai lupa. Ai cumva si xenon ? De unde as putea sa-mi iau astfel de faruri ? Se vede mai bine cu ele ? Am probleme cu ele la ITP ? Poti sa-mi trimiti un link ? Ms.

      Comment


      • #78
        Ce faruri [angel eyes] lumineaza mai bine cele cu lupa si faza scurta si lunga sau cu lupa doar pe faza scurta ?
        turbo makes torque and torque makes fun

        LowGun-ul meu:http://www.loganclub.ro/forum/lowgun...?t=2081&page=5

        Comment


        • #79
          Originally posted by budaipmihai View Post
          Cristi XP, imi plac mult farurile tale. Tocmai mi-am montat bixenon in faruri stock, si sincer am dubii ca am procedat bine. Faza lunga e muci. Vad ca tu ai lupa. Ai cumva si xenon ? De unde as putea sa-mi iau astfel de faruri ? Se vede mai bine cu ele ? Am probleme cu ele la ITP ? Poti sa-mi trimiti un link ? Ms.
          astea sunt farurile.Trebuie instalatie H1 in ele... Problemele care sunt le am scris pe acest thread.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #80
            Vreau sa inteleg si eu o chestie daca se poate. Deci daca imi pun bixenon d 35w si 6000k pe farurile stock am vreo problema la itp ? Ma rog io vreau xenon si in proiectoare si cu alea stiu sigur ca nu sunt in legalitate da ma intereseaza pentru bixenon daca as fi

            Comment


            • #81
              Eu am becuri standard si sunt multumit de ele pe ambele faze, din thread-ul asta am inteles un singur lucru, daca ma jeneaza vreunu cu faza indiferent de e lunga sau scurta eu aprind faza lunga si incetinesc!

              Comment


              • #82
                Excelenta abordare!
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by crazy_gaby View Post
                  Vreau sa inteleg si eu o chestie daca se poate. Deci daca imi pun bixenon d 35w si 6000k pe farurile stock am vreo problema la itp ? Ma rog io vreau xenon si in proiectoare si cu alea stiu sigur ca nu sunt in legalitate da ma intereseaza pentru bixenon daca as fi
                  Crezi ca ala la ITP te cauta la proiectoare,se uita la faruri,pune aparatul de reglat si cand o vedea ca bat in toate partile pe scurta,iti strange mana si zice sa mai vii odata,dar cu becurile cu care a fost echipata masina din fabrica, si mai dai si vreo 10 roni in plus,taxa de reinspectie.
                  LOGAN--> <--TOYOTA

                  Comment


                  • #84
                    Mersi mult pentru raspuns dan. Dar nu cred ca o sa bata in toate partile ca o sa le montez si o sa le reglez la un service recomandat de mecanicul meu d la un dacoserv ca l-am intrebat pe el pentru orice modificare facuta si sunt f multumit de rezultate ideea care ma interesa pe mine e dak la itp se leaga de mine pentru simplu motiv ca sunt bixenoane in far fara lupa dar corect reglate ca nu as vrea sa imi bage altii carne in frigider

                    Comment


                    • #85
                      Pot sa fie cat vrei tu de reglate...Lumina bate in toate partile o sa ii orbesti pe cei din contrasens.
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #86
                        Chiar in seara asta cand ma intorceam acasa de la servici am dat peste un meltean cu un logan cu xenoane in far original. Zici ca avea faza lunga . Am tras pe dreapta l-am lasat sa o ia inainte , am reglat farurile mele sa bata in sus si l-am tinut vreo 100 de metri cu faza lunga pana s-a dat batut si a pus avariile . Ce pica am pe astia cu xenoane pe logan (in far clar)

                        deci fratilor , daca vreti xenoane.. Puneti-va angeleyes daca nu vreti sa aveti frigiderele pline acasa .
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Problema cu angel eyesurile,am zis o si in paginile celelalale : Faza scurta este ok ,dar faza lunga de la logan da comanda de stingere la scurta,si cand revii de pe lunga pe scurta,xenonul se incarca greu...3-4 secunde in care xenonul nu este incarcat la maxim si nu lumineaza bine...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #88
                            Eu nu am inteles mai nimic...In fine.Ca sa ma lamuresc : Cristi_Xp tu ai angel eyes si xenon?.Vad ca ai faruri cu lupa.In alea poti pune xenon sau bec normal?Daca vreau xenon tre sa pun genu de far cum ai tu..Dar nu-mi place cum bate..Mi se pare imprastiat.Si daca vreau xenon pe far stock pun bixenon?Cum o sa se vada?Si care-s dezavantajele..Sau avantajele pt bixenon. Ms
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • #89
                              In far cu lupa se recomanda xenon.
                              In far fara lupa NU se recomanda xenon.
                              Atat avantajele si dezavantajele sunt specificate in acest thread.
                              Citeste-l pe tot.

                              Comment


                              • #90
                                Ma nu stiu de ce tot ziceti voi ca orbeste chiar aja faru d logan stock cu xenon io unu am vazut vreo 2 3 si am vorbit cu un taximetrist care are bixenon de 35w si 6000k si celelalte care le-am mai vazut la fel si sincer nu mi s-au parut ca ma orbesc. Acuma banuiesc ca depinde de fiecare si nu mi s-au parut sa bata nici prost
                                oricum drumuri in afara bucurestiului noaptea am f rar deci optez pentru bixenon

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google