Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Salutare....Ma bate gandul si pe mine sa imi pun xenon/bixenon, si inainte de a lua decizia, evident, vreau sa ma documentez nitel. Din acest motiv, am o intrebare, si anume......Cei care aveti xenon/bixenon ( in far stock) ati avut pana acum vreo problema cu militia? Daca da....Cum s-a rezolvat? Exista autorizari R.A.R pt acest tip de instalatie?

    sigpic

    Comment


    • #47
      Nici o instalatie care costa putin nu are omologare,alea care au omologare costa de la 350 euroi in sus.Nu ai voie sa montezi xenon in proector(far) fara lupa,este interzis de lege,dar daca cititi un pic pe aici s-a mai discutat aceasta problema.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #48
        Multumesc de raspunsul promt. Am intrebat de omologare, pt a fi sigur.Am citit tot acest thread, 3 pagini nu sunt chiar asa multe, a pus cristi un link catre un raspuns venit din partea ta, care era de pe data 23rd March 2008, 09:02, si m-am gandit ca poate intre timp s-a mai schimbat ceva. Deci, de citit, am citit, dar eu in afara de intrebarea referitoare la omologare, am mai pus cateva intrebari la care astept raspunuri, de la persoanele avizate (cei care si-au montat xenon/bixenon).

        sigpic

        Comment


        • #49
          Kiturile de xenon nu deranzeaza deloc in trafic nici faza lunga nici scurta cu conditia sa fie bine reglate .

          Comment


          • #50
            Poate nu te deranjeaza pe tine,la cele cu dispersorul farului clar mai merg,dar sunt baieti destepti care pun xenon si in faruri cu striatii pe dispersor,nu stiu daca ati intalnit asemenea specimene in trafic !
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #51
              Eu as vrea sa-mi pun angel eyes ca arata mult mai bine masina pare mai agresiva.As pune si xenon dar nu stiu cat de curand ca nu am bani de spart momentan si pt xenon dar nici nu prea circul noaptea decat ocazional.Acuma intreabarea vine cat de prost se vede angel cu halogen? o sa vad drumu cat de cat?

              Comment


              • #52
                Da, "cat de cat" o sa-l vezi farurile stock bat la fel de bine ca "eingalzurile" cu xenon (vezi cristi_xp).
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #53
                  Deci sa inteleg ca angel eyes cu bixenon nu se prea pupa ..... Mai bine bixenon pe faruri stock. Am inteles bine ? Mersi !
                  :popa:

                  Comment


                  • #54
                    Merge foarte bine bi-xenon pe farurile angel...Doar cand flash-uri pe lunga e mai naspa ca poti arde balasturile mai repede,in rest sunt bune.
                    Dar daca vrei lumina mai multa pune xenon mai exact o instalatie bi-xenon pe 55W pe farurile stock ale masinii si o sa vezi diferenta fata de becul halogen.

                    Comment


                    • #55
                      Cum sa mearga frate bixenon cand in angel eyes is becuri H1?
                      Doar H4 exista bixenon...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #56
                        Scuze,am vrut sa zic ca merg pe ambele faze(scurta si lunga) pus xenoane
                        Ai dreptate bi xenon doar pe far H4

                        Comment


                        • #57
                          Supercar, eu am facut un test cu cristi_xp si-am pus xenon de 35W in farul stock de logan. Iti rupe ochii. Ce sa faci cu 55W? Eventual sa atragi politia dupa tine....
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #58
                            Cum ar mai fii oare sa ai bixenon,si sa ii dai un flash scurt
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by SUPERCAR View Post
                              Merge foarte bine bi-xenon pe farurile angel...Doar cand flash-uri pe lunga e mai naspa ca poti arde balasturile mai repede,in rest sunt bune.
                              Dar daca vrei lumina mai multa pune xenon mai exact o instalatie bi-xenon pe 55W pe farurile stock ale masinii si o sa vezi diferenta fata de becul halogen.
                              35w sau 55 w sunt tot una pentru turism ... (12V) cele de 55w sunt pentru 24v
                              Oricum am dat comanda de bixenon H4 si xenon H11 (268Esi cu farurile mai astept
                              Mersi de sfat !
                              :popa:

                              Comment


                              • #60
                                De unde ai comandat H11?
                                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google