Angel Eyes + Xenon Sau BiXenon ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Voi va puneti xenoane sa vedeti la fel de bine ca si cu faruri stock ??? Numai ca sa aveti eingialaiz pe masina ??? Eu nu vad logica...Ma rog, nu-s eu un tip cu vederi artistice, dar daca nu castig nimic, la ce drac' sa-mi pun alea pe masina? Ca sa pot face iar pe micul meserias si sa fac montaje ca la casa pionierilor sa-mi stea xenonul aprins cand dau flash pe lunga sau comut fazele...Pai, in cazul asta, ma repet: ori bixenon, ori faruri stock, cu care loganul vede destul de bine. La fel de bine ca eingialaizurile cu xenon. Apropo, xp, de la tine din masina n-am vazut diferenta intre cum se vad xenoanele tale sau halogenele mele stock te-am inteles, tu le vrei de design, eu unul nu dau nimic pe ceva ce nu imbunatateste partea tehnica. Oi fi eu excentric...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      Am scris undeva mai sus,compromis.Se vede la fel de bine ca si cu alea stock,si dau mai bine pe masina.Nu imi trebuie mai bune decat stock,pentru ca alea stock bat foarte bine,daca pui xenon in far fara lupa,o sa deranjezi multa lume(vezi Casian cu Polo),dar se vede foarte bine
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #33
        Si daca tu vezi bine si cel din fata e orbit...O sa ajunga probabil in tine sau in sant,...Sunt sanse de 50%...
        Pe mine ma deranjeaza xenoanele sau bixenoanele celor ce vin din sens opus...Parerea mea este ca asta e doar un moft...

        Comment


        • #34
          Da ce moft!!!!!!!!

          Comment


          • #35
            Eu am angel eyes cu xenon 6000k.Si nu consider un moft , se vede foarte bine noaptea si nu orbesti pe nimeni daca sunt corect reglate.Plus ca asa e la xenoane prima impresie e ca te orbesc dar nu e asa.
            Bart: I am through with working. Working is for chumps.
            Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

            Comment


            • #36
              Originally posted by TWeetY View Post
              Si daca tu vezi bine si cel din fata e orbit...O sa ajunga probabil in tine sau in sant,...Sunt sanse de 50%...
              Pe mine ma deranjeaza xenoanele sau bixenoanele celor ce vin din sens opus...Parerea mea este ca asta e doar un moft...
              pai atatia producatori recomanda si monteaza in faruri Xenon,si tu zici ca e moft ?)
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #37
                Eu am bixenon pe faruri si i-am pus si pe proiectoare.Se vede foarte bine noaptea,si nu cred caderanjeaza pe nimeni.Iar la logan ambele faze trebuie sa fie pe acelasi bec,astfel daca mergi cu faza scurta iar la un moment dat dai lunga nu mai trebuie sa astepti sa se incalzeasca becul,el e deja cald si se vede f.Bine.Cel putin la mine asa e
                Attached Files

                Comment


                • #38
                  Pai tu ai bixenon,H4,dar in angel eyes sunt becuri H1
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #39
                    Parerea mea este ca e de ajuns xenon pe faza scurta si halogen pe lunga, eu am bi-xenon da nu cred ca am folosit lunga mai mult de 5-6 ori de vreo 2-3 luni de cand le am
                    bafta
                    http://www.loganclub.ro/forum/masinu...e-t742p11.html

                    Comment


                    • #40
                      Si eu tot pt bixenon am votat ... Mi se par mai de efect ... Si ... Mai de lumina miami bronze :d
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #41
                        Mie ami plac angelurile pt aspect dar daca cu halogene nu se vad suficient de bine .....ar fi o ideie xenon doar pe faza scurta si halogen pe lunga , merge asa? pt ca sunt curios si care ar fi si cea mai ieftina varianta, cat de prost se vad angel cu halogen pe scurta?
                        Eu de ex nu prea circul noaptea
                        Last edited by blaze2k; 22 July 2008, 20:38.

                        Comment


                        • #42
                          Daca pui xenon pe scurta si halogen pe lunga,cand o sa dai lunga nu cred sa simti vreo diferenta

                          Comment


                          • #43
                            Cu Angel-eyes risti sa ramai fara certificatul de inmatriculare. Cel putin in orasul meu.
                            Bixenonul este ok. Atata timp cat farurile sunt reglate corespunzator.

                            Comment


                            • #44
                              Pai militianu nu stie sa citeasca ? Scrie clar pe cutia de unde ai cumparat farurile... Faruri Dacia LOGAN
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #45
                                Tare asta! Da' eu tb. Sa stau cu (,) cutia in masina sa-i arat ca sunt faruri de Logan? Domniile lor stiu una si buna: Ca altfel a iesit de pe linia de fabricatie.

                                Si astia cu tuningul au destule probleme, inclusiv eu, care am fost urmarit intr-o seara vreo ora prin oras in timp ce conduceam BMW-ul. Fraierii credeau ca ma duc sa dau curse pe undeva! Nu mai zic nimic de eventualele modificari. Unui amic de-al meu, i-au luat talonul pt. angel-eyes la Golf 2. Da' vorba ta, tot vreau sa-mi montez faruri cu angel, insa tb. sa studiez putin piata si sa-mi conving sotia ca arata mai bine.
                                Last edited by BlackRally 71; 26 July 2008, 12:37.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google