becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai vad ca sunt becurile alea tipice "xenon" care nu sunt prea indicate,sa discutat despre ele pe paginile anterioare si ce nu vad e sa scrie undeva ca sunt anti UV, daca nu sunt sa-r putea sa-ti "strice" un pic plexicul de la far, adica sa ti-l matuiasca in timp!
    Mai bine iti luai ceva Osramuri de prin metro, si cred ca ieseai cu ceva lei mai ieftin la pret,nu cu mult dar na...Asa ca si chestie erau mai ieftine putin!
    sigpic

    Comment


    • Mai puneai 20-30 ron si-ti luai Philips care nu se compara...Sau ieseai mai ieftin cu niste Osram Acum ce sa-ti zic?Sa le stapanesti sanatos
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Mie mi s-a ars un bec si l-am schimbat cu philips premium +30% extra light si se vede diferenta fata de celalalt. Chiar bate tare, iar cand merg in spatele la cineva ii fac lumina in masina sau primesc flash-uri crezand ca merg pe faza lunga. O sa il schimb si pe celalalt tot cu philips premium ca sa fie amandoua la fel.
        sigpic

        Comment


        • Osram-urile sunt ok, philips-urile din romania sunt stifturi<parere personala> si mai costa si o galagie de bani.
          am schimbat 3 seturi de philips-uri intr-un an si acum am de un an osram si nu am schimbat nici un bec.
          Fuarte Nervos !!!

          Comment


          • Salut,

            Multumesc pt raspunsuri. Asa cum va spuneam nu am rezistat aseara in Carrefour si am luat Lampa. In Metro Baneasa la becuri era pustiu.... Devastate lacasurile.... Aveau numai beculete mici si H3 parca.... Un H4 pierdut atarna pe un bat.... Dezolant peisaj....
            Le-am dat un email la Lampa acum sa vad ce zic... Daca nu au antiUV le duc la retur frumos in Carrefour...
            Pe ele scrie ca merg la Logan si la Solenza.... Curios ar fi sa nu fie antiUV... Adica sa se comercializeze cu buna stiinta ... Si sa iti distruga plasticul la far... Ar merge un OPC peste ei ? Ce ziceti?


            Multumesc,

            Comment


            • Originally posted by gogoasha69 View Post
              Chiar bate tare, iar cand merg in spatele la cineva ii fac lumina in masina sau primesc flash-uri crezand ca merg pe faza lunga.
              Nu e diferenta mare intre ele, dar mai trebuie si reglat dupa ce il schimbi...
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Si reglajul cum il fac andrei? Daca trebuie din masina , este dat sa bata jos de tot.
                sigpic

                Comment


                • Salut,

                  Am primit emailul de raspuns de la Lampa si imi confirma ca becurile cumparate au filtru antiUV inclus. Deci nu vor ingalbeni plasticul farului.

                  Bafta !

                  Comment


                  • @gogoasha69: Reglajul se face la un service, neaparat, dupa schimbarea oricarui bec!
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Eu am Osram-urile originale de 2 ani si nu am avut probleme (nu s-au ars), cu toate ca eu circul tot timpul cu luminile aprinse (doar faza scurta, nu ceata). Am schimbat 1 buc dupa ce am spart farul si atat. L-am inlocuit tot cu Osram acelasi model. Momentan sunt multumit de vizibilitatea pe timp de noapte.
                      Pe spate am ambele triple schimbate (au fost lovite) si becurile nu au avut nimic.
                      Macar din punctul asta de vedere sunt norocos
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Pentru un raport pret/calitate cat mai bun recomand Osram SilverStar , pentru cei care vor o lumina mai alba , iar pentru cei care vor o lumina mai albastruie exista Osram Cool-blue . Ofera performante asemanatoare becurilor Philips la un sfert din pretul lor , se gasesc la Cora , Metro ...

                        Comment


                        • Sal. Am vazut in Cora un set de becuri (h4) la 25 ron setul.Pe cutie scria xenon sau blue light. E diferenta intre acele becuri si cele standard??
                          Tinc fest !!

                          Comment


                          • Da, sunt mai albastre si lumineaza mai prost.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Si becurile de la butoanele din bord ce model sunt si la cati V merg?
                              Andrei inchizi thread-urile aiurea si habar nu ai ce link dai. Ai inchis acel thread inainte ca cineva sa apuce sa raspunda COMPLET la intrebare.In afara de tine nu mi-a raspuns decat saracu ala de supraveghetor DELUXE, care pe langa faptul ca are un limbaj grosolan pentru un forum public, nici macar nu stie in ce oras sta. Eu unul nu am auzit de orasul Contanta.
                              Domnule DeLuXe: nu dai dovada de nici un pic de inteligenta daca arunci vorbe murdare. Daca esti chiar atat de smecher de ce nu raspunzi la intrebari?
                              Attached Files
                              Last edited by usurelu_okok; 25 September 2008, 17:48.
                              Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                              Comment


                              • A, pai atunci sterg postul meu, re-deschid threadul si aplic frumos un warn pe motivul articolului 9 din regulament, ca poate asa e mai bine, nu?
                                Vrea omul sa ajute si nu e bine, plus de asta am mai si raspuns la intrebare. Nu mai zic nimic...
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google