becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    O intrebare unde si cat costa sa "LEGALIZEZ" xenoanele de pe logan, ca umblu cu iepure cu tot de frica sa nu raman fara talon (xenon la 950ron fara montaj) lumineaza de vad la 140Km/h pe scurta ca ziua

    Comment


    • #92
      Originally posted by seriojaa View Post
      Mi am montat niste halogene x treme power si leam facut proba intr o seara si am observat ceva ciudat , aprind faza de intalnire merge normal ,dau faza mare se stinge cea de intalnire.nu ar trebui sa mearga amandoua odata cand dau faza mmare?? La vechea dacie asa era.
      Se stinge faza scurta cand dai pe faza lunga.
      Maneta de comanda lumini are o pozitie intermediara cand se aprind ambele in acelasi timp.

      Stie cineva pe unde se gasesc becurile astea minune X-treme power de la Philips in Galati ?
      Last edited by parpanel; 6 May 2008, 23:41.

      Comment


      • #93
        Sunt din brasov si acum ca nu mi se mai aprinde faza de intalnire la farul din stanga, ma intreb ce becuri mai bune pot sa pun la farurile de logan (banuiesc ca nu e diferenta intre prestige si celelalte modele). Ma ajutati si pe mine? Andrei, ajutor! (te rog). Ce tip de far, nu conteaza pretul si locatia din BV. ..... si daca pot monta orice tip de far din ce-mi veti recomanda in conditiile in care sunt inca in garantie cu masina. Multumesc mult

        Rectificare. dacă pot monta orice tip de bec la far
        Last edited by andrei; 12 May 2008, 15:05.

        Comment


        • #94
          Poti monta in far orice bec H4, dar ai mare grija la becurile facute de tot felul de firme, din alea cu efect, plasma, xenon, sau mai stiu eu ce....nu sunt recomandate. Becul pe care il pui trebuie sa aiba protectie UV, pt a nu iti ingalbeni geamul de la far. Iti recomand Philips Blue Vision, sau X-Treme Power, sunt mai scumpe nitel, dar isi merita banii.

          sigpic

          Comment


          • #95
            Mersi mult gionik, la service la dacia oare gasesc genul acesta de becuri?

            Comment


            • #96
              Nu stiu daca la Service Dacia gasesti, dar daca nu gasesti intr-un magazin mai rasarit de piese&accesorii auto, poti incerca in benzinarii (in Bucuresti am gasit la Agip), sau pe net, comanda online, http://www.philips-shop.ro/

              sigpic

              Comment


              • #97
                @apliliecii: Poti pune orice bec H4 60/55W, cu protectie anti-UV. Eu iti recomand Philips (din comert) sau Osram (de la Praktiker/Bricostore sau de la dealer). Un Osram costa 5 euro, la dealer.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #98
                  Buna
                  Sunt din Brasov si am un Logan 1,6 16V. Am citit post-urile despre becuri far logan si am invatat cate ceva despre becuri. Apoi am cumparat Philips X-treme Power si le-am schimbat. Am o problema, nu lumineaza mai tare decat cele original montate pe masina la livrare.
                  E adevarat ca bat un pic cam prin pomi, le voi regla saptamana aceasta la service.
                  Intrebarea consta in: EXISTA BECURI MAI BUNE pentru Logan? Daca da, care sunt acelea? Ma dau peste cap si mi le iau cumva, numai sa am si eu lumina mai buna (conduc mult si noaptea si am nevoie).
                  Help: curiousPC:

                  Comment


                  • #99
                    Sugesti

                    Am un logan kiss fm 1.5 dci 85cp si vreau sa ii schimb becurile de la faruri+ proiectoare..Alta gama in afara de philips stiti???Sunt din bucuresti am fost in targ autovit si erau neste becuri nam retinut numele la vreo 30 ROn, sunt bune de ceva?Si cum imi dau seama daca au prot UV chiar daca nu scrie mai nimic p cutie decat o poza cu o masina...Se pot pune si de 100??Sau numai 55/60?....Intreb de alta gama pt ca daca ar fi dupa philips ar trebui sa dau 15 sute asa mai bine mai pun ceva si bag xenon...Va multumesc

                    Comment


                    • @apliliecii Nu cred ca esxista becuri mai bune pt Logan, parerea mea este ca daca reglezi farurile calumea, s-ar putea totusi ca becurile Philips X-treme Power sa bata mai bine de cat pana acum.

                      @djtiesto Becurile din targ nu le recomand.....sunt proaste, se ard repede, nu au protetie UV (iti dai seama daca scrie pe cutie....daca nu scrie, nu au protectie), si pana la urma ajungi sa dai tot atatia bani cat ai fi dat din start pe niste Philips, de ex. Becuri mai mari de 55/60W nu iti recomand sa pui, poti sa strici farul.....iar eu, cand eram maniac cu farurile am pus pe o Dacie veche de aia cu 4 faruri, becuri de 100W.....Se ardeau diodele la alternator la 2 luni si nu stiam de ce. Asa ca incearca sa respecti recomandarile fabricantului, ca nu recomanda de dragul de a recomanda.
                      Parerea mea personala.....Philips cele mai bune becuri, iar daca vrei ceva mai tare....treci pe xenon.

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by gionik View Post
                        @apliliecii Nu cred ca esxista becuri mai bune pt Logan, parerea mea este ca daca reglezi farurile calumea, s-ar putea totusi ca becurile Philips X-treme Power sa bata mai bine de cat pana acum.

                        @djtiesto Becurile din targ nu le recomand.....Sunt proaste, se ard repede, nu au protetie UV (iti dai seama daca scrie pe cutie....Daca nu scrie, nu au protectie), si pana la urma ajungi sa dai tot atatia bani cat ai fi dat din start pe niste Philips, de ex. Becuri mai mari de 55/60W nu iti recomand sa pui, poti sa strici farul.....Iar eu, cand eram maniac cu farurile am pus pe o Dacie veche de aia cu 4 faruri, becuri de 100W.....Se ardeau diodele la alternator la 2 luni si nu stiam de ce. Asa ca incearca sa respecti recomandarile fabricantului, ca nu recomanda de dragul de a recomanda.
                        Parerea mea personala.....Philips cele mai bune becuri, iar daca vrei ceva mai tare....Treci pe xenon.

                        Merci mult de sfat...Am lucrat in service cativa ani buni ...U p dacia aceea naveai alternator de rezerva(am lucrat la tinichigerie)...Ai drepate dai un ban dar stii p ce dai....Mai am o intrebare pt proiectoare tot la fel nu??Cu prot UV bla bla......!?

                        Comment


                        • La fel dar sa fie H11 becul.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Vreau si eu niste x-treme power de la philips! Ce imi recomandati ptr proiectoare? Ceva tot de la philips...
                            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                            Comment


                            • De la Philips exista doar H11 din gama Premium, costa 50 lei/bucata, dar nu prea se gasesc in Romania.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Le-am pus Blue vision de la philips faruri plus proiectoare alea am uitat cum se numesc dar sunt bune.
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google