becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si totusi, unde gasesc becuri pentru consola centrala? La cati V merg?
    @Andrei: Daca tot ma iei cu regulamente, de ce nu-l aplici si in cazul DeLuXe? De ce se permit aceste injurii? Singurul rol al moderatorului este sa inchida thread-uri?
    Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

    Comment


    • Becul ptr consola centrala este acel bec care merge la bordul de DACIA 1310 dar ma indoiesc ca veti reusi sa il schimbati fara sa rupet ceva pe acolo

      Comment


      • Corect, deci trebuie o vizita in service.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Bun,dar eu vreau sa ii pun led-uri(daca tot s-au ars) si de aceea ma intereseaza voltii. Nu cred ca sunt de 12 V. Poate ne spune cineva care a schimbat becurile cu leduri.
          Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

          Comment


          • Off-topic: ii dau dreptate lui usurelu_ocok: de ce nu se iau masuri si impotriva unora care se dau INTELEPTI, dar care nu stiu altceva decat sa jigneasca in dreapta si in stanga, iar DeLuxe fiind unul dintre ei! De altfel, nu e prima oara cand DeLuxe jigneste......
            sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

            Comment


            • Angel eyesurile de pe logan au acelas tip de bec pe scurta ca si farul stock? S-a ars unu si dupa putin timp s-a ars si al doilea de pe scurta...

              Comment


              • H1.
                In stock e H4.

                Comment


                • La tabloul de climatizare e un bec care functioneaza la 12V, de 1,2 W, in soclu negru.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Bec

                    Originally posted by usurelu_okok View Post
                    Bun,dar eu vreau sa ii pun led-uri(daca tot s-au ars) si de aceea ma intereseaza voltii. Nu cred ca sunt de 12 V. Poate ne spune cineva care a schimbat becurile cu leduri.
                    CHIR DACA PUI LED NU O SA REZOLVI MARE LUCRU ACOLO SINT NISTE FANTE OPTICE CARE DIRIJEAJA FANTA DE LUMINA CATRE COMUTATOARE

                    Comment


                    • Originally posted by zlate58 View Post
                      Becul ptr consola centrala este acel bec care merge la bordul de DACIA 1310 dar ma indoiesc ca veti reusi sa il schimbati fara sa rupet ceva pe acolo
                      cu grija reusesti... Acum depinde de fiecare... Eu am schimbat toate becurile de acolo... Am pus leduri smd rosii. Au iesit ok. Cea mai grea parte la demontat o sa fie scoaterea cablurilor de la consola de climatizare... Sau mai bine zis montarea lor...

                      Originally posted by zlate58 View Post
                      CHIR DACA PUI LED NU O SA REZOLVI MARE LUCRU ACOLO SINT NISTE FANTE OPTICE CARE DIRIJEAJA FANTA DE LUMINA CATRE COMUTATOARE
                      in loc de un bec pui mai multe leduri... le lipesti acolo cu ceva silicon si merg de minune... toata treaba e sa le pui oarecum uniform ca sa nu se vada in diferite nuante...

                      Originally posted by usurelu_okok View Post
                      Bun,dar eu vreau sa ii pun led-uri(daca tot s-au ars) si de aceea ma intereseaza voltii. Nu cred ca sunt de 12 V. Poate ne spune cineva care a schimbat becurile cu leduri.

                      ca sa pui acolo leduri trebuie sa le pui shi rezisente... intrucat ledurile merg la 2-3 V. daca te duci si cumperi ledurile vanzatorul o sa stie ce sa iti dea daca ii spui ca vrei sa le pui la 12V. Ca un sfat personal... inatai ceri ledurile si te interesezi de pret shi dupa aia pomenesti de 12V. Daca ii spui inainte ce vrei sa faci cu ele garantat o sa aiba alt pret... eu am patit-o si stiu bine cum sta treaba... in loc de 1.2 roni pe led am dat 4 lei. rezistentele au in general valori de la 650 ohmi pana la 1000 ohmi... acum depinde de fiecare led in parte... daca te mai pot ajuta cu ceva... astept intrebari
                      Last edited by sinx; 30 September 2008, 18:31.
                      sigpic

                      Comment


                      • @sinx: Multumesc mult pentru sfaturi.
                        Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                        Comment


                        • Pentru bucuresti stie cineva un magazin unde gasesc becuri?

                          Comment


                          • Praktiker, Bricostore, Real, Cora.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • problema schimbare bec

                              Originally posted by andrei View Post
                              Becurile sunt H4 P34T 60/55W.
                              Sal. Man, n-am reusit sa schimb becul de faza scurta/lunga.
                              Am schimbat becul de pozitie, ars, si daca tot eram acolo am zis sa mai trag de becul de faza scurta/lunga, care imi bate in pamant. Dar tot zgandarindu-l, i-am rupt una dintre cele trei lamele. Aveam in portbagaj rezerva, insa n-am reusit sa-l schimb. N-am reusit sa trag clama aia, arcul ala deloc.
                              Sunt plin de zgarieturi pe vreo doua degete, am incercat si cu surubelnite si cu de toate. Nu pot sa scot becul. Acum merg doar cu un far.

                              (Bate in pamant iar reglajul de inaltime nu functioneaza la acel far. Se poate face ceva cu cablul, sau trebuie schimbat tot blocul optic? De cand o am imi bate in pamant un far, si noaptea e un chin, mai ales in afara orasului.)
                              Last edited by eutony; 10 October 2008, 14:47. Reason: completare
                              aca i ap a-ti lta
                              Daca n-ai bani mergi cu ea.

                              Comment


                              • Il vei da imediat jos daca folosesti o scula ''magica'': o oglinda mica, sa vezi de unde trebuie sa tragi (de siguranta aia de sarma, care nu o poti vedea direct).
                                Asa m-am chinuit si eu, cand am folosit o oglinda de poseta, imediat l-am rezolvat (pot confirma baietii din Arad, la o intalnire l-am schimbat).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google