becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @eutony: Mergi la service pentru o reglare si conectarea sau schimbarea cablului de reglaj. Daca vrei pune-i sa schimbe si becul.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Am reusit..Dar abia dupa doua zile..Si cu mana stanga, cu dreapta n-am reusit deloc. Ma incomoda si bateria. Oricum, e prima oara cand il schimb si mi se pare destul de dificil. Schimbatul unui bec de far ar trebui sa fie o treaba foarte usoara.
      aca i ap a-ti lta
      Daca n-ai bani mergi cu ea.

      Comment


      • Am si eu o intrebare,mi sa ars un bec de la butonul de geamuri din fata,si as dori sa stiu daca merge schimbat de mine,sau e ceva mai "special" si trebuie mers in service cu ea pentru aceasta problema,si daca e sa ma duc in service cam la ce pret ar fi o asemenea interventie? Ms
        sigpic

        Comment


        • Salutare din nou,
          M-am intors pentru a va impartasi experienta mea legata de becurile din farurile de Logan.
          Ca berbecu, mi-am schimbat acum cateva luni becurile stock din faruri cu Philips X-treme Power. În primele zile a funcţionat de minune autosugestia, în sensul că din prima clipă când mă suiam la volan, oftam de admiraţie pentru becurile noi.
          Când încântarea a mai trecut, conducând mai ales pe timp de noapte, am realizat din ce în ce mai mult că de fapt pe faza de întâlnire Philips-urile văd mai prost decât becurile stock. Doar pe faza lungă luminează într-adevăr mai bine.
          Am fost la service de mi le-au reglat pe cele nou schimbate (adică Philips-urile) pentru că tot aşteptam să se producă şi la Loganul meu minunea, aşa cum postau anterior colegii (că se vede muuuuullllltttt mai bine cu Philips X-treme Power).
          Ei nah'! Nici vorbă de aşa ceva, am ajuns de acum 2 săptămâni de mi s-a ars Philips-ul de la farul din dreapta. Asta a fost picătura care a umplut paharul.
          Mi-am luat înapoi becuri stock de la dealer, Osram parcă spunea Andrei. Foaarte bune, îmi fusese dor de ele. Vă jur că văd mai bine pe faza de întâlnire decât cele Philips X-treme. Nu ştiu voi ce părere aveţi în final, dar eu rămân la Osram până ies din garanţie şi-mi pun bixenon.
          Sfat: - aveţi grijă ce şi cum vă luaţi, iar în cazul în care nu vă convine alegerea făcută, cel mai indicat ar fi să vă puteţi permite să cumpăraţi alt set de becuri.
          Numai bine vă doresc,

          Comment


          • Mi s-a ars si becu de far partea stanga (faza scurta desigur...).
            L-am trimis pe un coleg sa cumpere de la magazin Osram sau Philips H 4 .
            El a venit cu bec Starlight H4 P43T...Scrie pe cutie ca e fara UV dar nu stiu..e facut de polonezi, asta e bine, eu l-am pus sus.
            E bun sau sa nu merg prea mult cu el? 7 lei a costat.

            Comment


            • Daca scrie pe el ca e de 60/55W e bine, mergi cu el pana se arde.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • Am gasit in Metro becuri H4 Osram Light@day. 16.65 lei/buc. http://giorex.ro/becuri.htm
                Nu le-am luat pentru ce le lauda astia pe site, ci pentru ca sunt mai ieftine decat alea de la dealer. Am luat doua, pentru ca in doi ani nu am schimbat niciodata becurile si se cam apropie momentul sa se arda. Le voi monta cand se va arde unul din cele de pe masina.
                Au filtru UV (la asta m-am uitat prima data).
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Sunt OK astea, din motivul ca au viata lunga (zic ei de 3 ori mai lunga). Dar lumina mai puternica nu e.
                  Eu mi-am pus Silverstar, parca bat ceva mai tare, dar m-a asigurat vanzatoru ca mai mult ca cele pe care le-am avut nu vor tine )) (25 lei bucata) .

                  Comment


                  • Eu am Philips Power2night.Bat mai bine decat cele stock si nu sunt atat de obositoare ca alea.Se vede ce este in plus fata de cele stock dupa un prag lasat de becuri pe asfalt.Dupa acesta lumina scade putin in intensitate,sa zic ca este in plus cam 15m .Sunt super numai d-astea imi iau de acum.
                    sigpic

                    Comment


                    • Poate ca nu au lumina mai puternica decat astea din fabrica, dar eu sper sa fie cel putin la fel de puternice ca ele.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • @vitriol: Sunt mai mult decat ok becurile alea, dar sunt la acelasi pret cu cele de la dealer.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Aveti idee cat costa becurile Vision Plus H4?
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • Am fost sambata in Cora sa-mi iau niste becuri Osram Cool Blue sau Silverlight dar linsesera ai nostri tot...schimba romanii becurile mai des decat chilotii ...asta e, o sa incerc altadata

                            Cel mai bun raport calitate pret il au becurile Osram sau Tungsram...Philips sunt prea scumpe si daca ai si "bafta" sa gasesti chinezarii in ambalaj Philips e ca si cum ai arunca cu banii pe geam..ori lumineaza prost ori se ard repede
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • recomandatimi si mie ceva pentru proiectoare adica h11 si pret eventual..
                              nu vreau blue , xenon vreau sa-si faca treaba halogen cat mai galben

                              sigpic

                              Comment


                              • La dealer am vazut becuri H11...pretul cam mare...aproape 70 de ron bucata
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google