becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • - mie nu-mi place cum luminează Philips-urile X-treme Power schimbate de curând la faruri, deşi le-am reglat în service. Abia aştept să ies din garanţie (încă un an jumătate) şi să trec pe bixenon

    Comment


    • @djtiesto: Daca sunt tot de la Philips, sunt gama Premium, la proiectoare.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • @djtiesto : fa si tu un mic efort si adu-ti aminte ce becuri ai pus la proiectoare .
        promit sa fac cinstre daca iti aduci aminte . )

        Comment


        • Pana la urma care sunt mai bune? Blue Vision sau X-treme Power?!

          Mie mi-a spun un amic ca a cumparat din benzinarie becuri Philips la 150 ron, dar acum nu mai stiu sigur daca faruri+pozitii+proiectoare sau fara poiectoare... Dar a zis ca nu a observat nici o diferenta intre cele stock si cele philips.

          Comment


          • Le-a si reglat intr-un service dupa montare? Ca asa, normal ca nu se vede diferenta.
            Si la 150 ron nu a luat si pentru proiectoare, ci doar 2xH4 + 2xW5W.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Da si eu cred la fel, fara proiectoare. Da nu mai stiu cine spunea pe forum ca le-a si reglat si tot nu se observa diferenta, si avea X-treme Power.. Si nah alea au +80% luminozitate

              Comment


              • Se vede diferenta fata de Osram-urile stock si asta ti-o spune un miop.

                Am fost sa reglez farurile dupa ce am montat becurile, desi a fost mai degraba o verificare pentru ca nu a fost necesar niciun reglaj.

                Comment


                • Se vede diferenta mai ales la drum lung, nu in oras.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Sincer nici eu nu am mare diferenta intre cele stock si cele care le am acum ( philips blue vision ) .
                    este o parere personala .
                    si am facut si drum in afara orasului in zone neluminate .

                    Comment


                    • Mda.. Si eu care ziceam ca le schimb cu blue vision, dar cred ca ma mai gandesc putin..

                      eu pe dacia aia veche 1310 aveam niste becuri albastre ziceai ca e xenon adevarat.. Le cumparase tata de la un baiat care le avea pe solenza, se vedea un albastru clar si perfect, imi pare rau de ele ca ala a facut accident si le-a spart

                      Comment


                      • Se gasesc niste becuri care imita xenon-ul, dar nu lumineaza bine.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Ma scuzati ca sunt un pic off topic dar as vrea si io sa stiu unde pot umbla pt lumina ce inconjoara bricheta am observat ca nu se mai aprinde desi masina o am de 9 luni.....Becu ars...Siguranta ceva ??Sau vreun contact idiot??Va multumesc

                          Comment


                          • Despre asta se discuta aici.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Cum schimb ledurile la angel eyes (si ce leduri trebe)???? Si ce becuri is in angel eyes?...H?
                              Attached Files
                              ...de doi lei :p

                              Comment


                              • Sunt H1 si H7 daca nu ma insel.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google