liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atunci ce sa mai zic astept pana la noapte si om vedea...
    Fiesta are 1095 de kg

    nu mai posta consecutiv. foloseste butonul "edit" pt a modifica/completa un post
    Last edited by Seba; 5 November 2008, 01:33.

    Comment


    • Nu stiu la 1.4, dar la 1.6 si 16v, cel mai bine pleci la 3000-3300rpm, altfel rupi aderenta toata treapta 1 si a 2-a, ceea ce nu inseamna defel cea mai buna plecare. La 16v schimbi undeva la 6200-6300, la 1.6mpi schimbam la 5800
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Azi in braila s-a organizat concurs de indemanare auto (jaloane), semi viteza (cocosul si gaina), drifturi si cerculete. 28 de masini au participat. Dacii 1300, 1310, bmw ursulet, seria 5, seat, peugeot, smart, evo IX si X, fost fiesta si nu in ultimul rand dacia LOGAN.
        am fost prezent la intreceri si tin sa va anunt ca a fost super. Maine pe soseaua Baldovinesti este intrecerea la 400 m si vor fi prezente peste 100 de masini din toata tara. Asa ca braileni si galateni si nu numai, sunt invitati maine la intrecerea pe 400 m. Unde sigur, o sa fie, cel putin, la fel de frumos.

        de asemenea am filmat unele intreceri, cu telefonul, pentru ca nu eram pregatit.

        daca doriti pot sa incarc pe forum filmuletele.
        sigpic

        Comment


        • Bogdane, pune niste filmulete.....
          sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

          Comment


          • Sunt si eu prezent maine la Braila ..

            Comment


            • Imi cer scuze pentru calitatea proasta a filmelor. Promit ca maine vor fi mai bune

              PS poate ne intalnim acolo mai multi forum-isti.
              Last edited by bogdan_1984; 15 November 2008, 18:43.
              sigpic

              Comment


              • Lasa`ti niste nr de telefon care sunteti de pe acolo..Sau care ajungeti acolo...Sa ne intalnim si noi.

                Comment


                • Dupa cum spuneam, azi a avut loc intrecerile auto pe distanta de 400 m. Am vazut cativa membri logan club, printre care se numara andreea13 cu al luil logan nr B 15 FOF si alt membru cu loganul nr B XX BFF (scuze ca nu ti-am retinut numarul )

                  Multe masini, multa lume si foarte mult frig.

                  Si acum un scurt rezumat: dacii 1300, 1310, LOGAN, BMW (ursuleti si pisicute) seria 5, Audi S5, a3, opel kadet (foarte puternic) care de asemenea a castigat la grupa la care a concurat. Rasturnari de situatie: dacia 1310 a intrecut un audi a4. Nisan 350 z cu NOS pe ea, speedster (assta e ca o motocicleta: are kg si CP-ul ) mitsubishi colt (doua masini foarte puternice) si multe altele.

                  din pacate, colegul nostru andreea13 nu a reusit sa treaca de prima mansa. A concurat cu un vw golf 4. Am reusit sa filmez intrecerea dintre ei doi.

                  iar organizarea a lasat mult de dorit, la toate clasele.

                  nu am putut filma sau face poze mai multe pentru ca nu imi permitea frigul. nici macar fotografii si cameramanii nu faceau prea multe poze din cauza frigulul si oboselii.

                  poate la anul, cei care sunt pe forum si au putere pe loganel, poate se baga in intreceri legale. Ca si acesta este un mod de promovare al clubului.

                  si acum filmuletele si poza
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • Foarte frumos...Nice.
                    si weekend-ul acesta care vine, 22-23 noiembrie, la tg. Mures e un show tuning, ar fi nice sa se organizeze si acolo asa ceva. Organizatorii au zis ca depinde de vreme, sper sa tina cu noi ;))
                    Life is short...play more!
                    http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                    Comment


                    • Mersi Bogdan_1984 dar dupa cum ai zis si tu.. Organizarea a lasat de dorit.. Pai la grupa mea (A) ..Era octavia aia care avea 180de cai ? (il stia un prieten) ..Si mi se pare ca chiar octavia a castigat grupa.
                      Lasa ca bag eu poze proaspete si clare.
                      Bafta !

                      Comment


                      • Pozele de la braila
                        Attached Files

                        Comment


                        • Daca tot veni vorba de raliuri, pt cei interesati, imagini si filmulete din campionatul judetean timis gasiti aici
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • andreea13 de ce nu te-ai bagat si sambata la indemanare? ai mai concurat pana acum?
                            sigpic

                            Comment


                            • Sambata nu am putut ajunge nici la intalnirea loganistilor bucuresteni..Dapai la braila la indemanare.
                              La legale da.. Fost prima data, m`am dat de placere si spectacol..Stiam din start ca nu aveam nici o sansa. Mie greu sa descriu organizarea si pozitionarea masinilor la start.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google