liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 110 km/h pe ceas, este aproximativ 100 km/h real.
    Last edited by Cezar; 20 November 2008, 01:26.

    Comment


    • Eu nu inteleg ceva. Masina lui Radu are mai multe modificari, sau doar chip-tuning? Pe ce te bazezi cand zici ca ai putea sa faci un 1.6 8v? Ai si alte modificari, sau te bazezi doar pe calitatile si indemanarea ta de sofer?
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • Originally posted by raduprov View Post
        @ octavian 100km/h 11sec
        130km/h 19 sec
        160km/h 40 sec eram cu un prieten linie dreapta vreo 6 litri de bezina mai aveam
        bafta
        Baga clipurile.

        PS: si eu am scos 10 sec 100 km/h ma crezi...(not!)? Deci baga clipurile.

        Comment


        • @raduprov: pai acolo e "buba", ca de la 100 la 110 pe ceas trec cateva secunde, si se duce dracu tot timpul ala bun scos la 0-100 pe ceas. Deci un 12-13, radule, e mai realist decat 10-le scos pe filmare. Eu cand am zis 10,3 pana la 100, tin sa te anunt ca aveam cam 115-120 pe ceas -gume mai mici, eroare mai mare chiar imi faceam griji ca tu ca sofer recuperezi un handicap de 30 de cai fata de un prestige.
          iar viteza ta e oricum in top5, pt ca in afara de prestige-ul lui mareom, eu si inca vreo 2-3 care am dus acul la 210, urmezi tu cu 1.4 cu 190km/h. Diferenta insa e ca noi am facut-o pe drept, cu 2 "elefanti" de peste 100kg in masina.
          acum intelegi de ce am zis s-o lasi mai moale, ca nu-i avion loganul? Da-te pe gtech pe drum drept si vedem atunci valoarea masinii.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Na lasa...Sa vedem clipurile ))
            Daca e pe drum drept scoate 0-130/h in 19 secunde cand ma fac eu popa )))))))

            Comment


            • Cert este ca, atunci cand se organizeaza intreceri, nu se alege traseul la vale. Ci drept.

              sa intelg si eu, aici inca se mai vorbeste de liniute sau viteze maxime? Ca este alt tread pt viteza maxima. ;)
              sigpic

              Comment


              • Propun cand va fi alt eveniment de tuning , curse legale..Sa venim cu toti la locul faptei si ne d`am la liber.(si legal)
                Sa terminam cu miturile astea..Pana la urma tot logan este ( eu m`am convins)

                Comment


                • Andreea13 buna...Eu il astept pe octavian_30 sa vad ce ii poate "racheta"

                  Comment


                  • Multi au gura mare pe forum. Dar se dau la liniute legale?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by SUPERCAR View Post
                      ..................Eu il astept pe octavian_30 sa vad ce ii poate "racheta"
                      Nu racheta, comeata mai! ))))
                      Auzi dar di ce pe mine si nu pe Raduprov ca doar el sustine ca a scos pe 0-130/h 19 secunde?? (si eu nu cred).

                      Raduprov: hai baga clipu cu 0-130 sa ma minunez sau/si sa ma fac popa )))
                      Eu am clip facut si-ti spun ca sub 20,50- 21,00 secunde nu scoti (in conditii corecte, fara vant, fara vale).
                      Last edited by Octavian; 20 November 2008, 23:28.

                      Comment


                      • Si pe tine si pe raduprov ca prea bun e 1.4 asta

                        Comment


                        • Daca aveam un 1.6 cipuit at probabil ca faceam una, asa nu prea are rost ca rezultatu e previzibil. Dar daca vrei neaparat ne dam )) (si Streulea m-a tot invitat la liniuta, dar n-am vrut sa-l nepotesc ))))) )
                          Da' ce...Am laudat io tare 1.4-le? :|

                          PS: momentan sunt depaaarte, n-ai clip cu 0-130?

                          Comment


                          • Ma dau eu cu orice are 4 roti si pana in 400cp si il si fac bineinteles :P astept provocari ! ))

                            Comment


                            • Octavian tu ai un fix si citeste te rog mai atent
                              cu 190 am fost la vale atunci doar atat ...
                              filmari nu am , cand o sa am le atasez si o sa te convingi (doar am cronometrat)
                              la 0-100 nu aveam 100 pe ceas aveam undeva la 105 poate chiar 110 pt ca lasam acu sa treaca
                              Its just a car ...

                              Comment


                              • Mai probabil ca am un fix.
                                Dar tu ai spus: 0-100 11 sec
                                0-130 19 sec
                                si 0-160 40 sec.
                                Dar n-am vazut nici un clip, vrei sa te cred pe cuvant, nu pot pt ca am serioase indoituri.

                                PS: Feleacu il stiu, acolo am mers si eu cu microbuzu cu 170 (si probabil ca mai mergea daca era mai liber, pe autostrada la vale am luat 180).

                                PPS: eu iti spun timpii mei (ma crezi? ) )
                                0-100 11,6 sec
                                0-130 21,6 sec
                                0-160.....yyy secunde.. (sigur sunt trei cifre, cred)
                                Last edited by Octavian; 21 November 2008, 00:49.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google