liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce crezi ca poti sa ''vezi'' daca te pui cu un 1.6 (si remapat)....?
    Daca driveru e obisnuit in d-ale liniutelor, si un 1.6 stock te dovedeste.
    De ce ai crede ca al tau 1.4 e mai tare ca un 1.6?
    Ma rog, si eu cred uneori ca a mea 1.4 e un pic mai bengoasa decat alte Logan 1.4 ))) , dar asta doar pt ca e masina mea. )))
    Dar sa cred ca e mai tare sau egala cu un 1.6 nu.

    PS: fa un test (filmeaza) 0-130 km/h si arunca-l aici sa vad(em) daca ai vreo sansa ))
    Sau daca deja ai asa ceva, as fi bucuros sa-mi arati (dar sa fie ceva real, nu vale si alte cele)

    Comment


    • Originally posted by raduprov View Post
      Era vb de masinuta mea
      recunosc , la 120 de cai ma fac la 400 m dar nu cu mult
      dati un search pe youtube la useru raduprov , multe filmari nu am , am martori in schimb foarte multe nu va pot dovedi
      schimbari la masina urmeaza sa mai fac , ce am facut vedeti la "my ride" e doar cipuita , ingrijita si cam atat ...
      Te-ai dat vreodata cu un diesel de 105cp? Cred ca iti da ceata pe treapta II

      Comment


      • Pacat ca e mic orasul meu sau aici in mures nu gasesc loganisti cu logane resoftate ca m-as da cu cea mai mare placere
        octavian o sa mai fac filmulet 0-130 sa vezi .. Doar am mai facut si nu la vale 0-100 si nu aveam cip pe ea
        la vara veniti in tg mures si ne bagam la niste liniute , legale bineinteles , organizate aici pe aeroport
        Its just a car ...

        Comment


        • Nu incerc sa te combat, dar uite putem face o comparatie cu timpul scos de mine (pe 0-130 km/h) si iti spun imediat daca te poti pune cu 1.6 mpi - eu nu ma pun ca n-am sanse reale. (desigur ca daca prinzi un ''nepriceputeanu'' il poti dovedi, dar hai sa ne facem o idee la ce ar fi defapt in realitate).

          Comment


          • Diseara cred ca voi incerca , sa vad daca am cu ce filma , si linie dreapta iti dau cuvantul meu de onoare , la vale am facut test doar cand am mers cu 190
            dezavantajul pe care il am e ca am caucicuri de vara uzate (montana cele de fabrica) si pierd foarte mult de la 0-100 cu plecarea de pe loc dar nu e o problema voi incerca asa
            Its just a car ...

            Comment


            • Si eu stiu un logan de 1.4 care face un 1.6 16v :P motorul de 1.4 de la elia ...

              raduprov ... Faza cu fac un 1.6 treaca mearga da faza cu 190 km.H cu 82 cp ... Si 1300kg ai cam trantit mucii in fasole ... Fie si la vale ...
              sigpicMy ride

              Comment


              • Pacat ca stai tocmai la Tg. Mures...Dar cine stie..

                Comment


                • Asa e andreea13 .. Cine stie
                  @ Deluxe se vede clar filmuletul pe youtube
                  cum altii au mers la drum drept cu 175-180 pe ceas eu nu pot la vale ? Ce e mare lucru ?
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • Gata cu offtopic-ul si cu viteza maxima la 1.4,stie toata lumea cat prinde stock sau resoftata,iar la vale poti sa ai si 40cp sa prinzi 180km/h sau 200km/h depinde cat de lunga e valea

                    Comment


                    • Radu: Unde vezi 180 pe ceas la un 1.4, iti garantez ca e vorba de ceva vale ))

                      In fine, incearca sa faci filmuletu (e suficient o camera foto cu video de 640x480 sau cat e..).
                      Nu te mai scoate ca sunt uzate cauciucele, lasa ca e bine daca e uscat ))) (si vezi sa nu te duci in aceeasi vale sa faci testu - unde ai mers cu 190, ca o sa-mi dau seamaaaa!! ))))))) ).

                      Comment


                      • @raduprov: fa un test gtech pe drept si vezi daca scoti 10.3 secunde 0-100km/h. Atunci loganul tau e mai special, altfel, diferenta o faci tu fata de retarzii care stau in cealalta masina. 10.3 poti scoate cu un logan 1.6_16v stock, fara modificari. N-as crede ca-l bati pe ala, daramite sa stai la egalitate cu masini de 120 de cai o fi bun 1.4mpi, dar nici avion nu e...Apropo, stii ca tu cu 1.4 ai a doua viteza maxima de pe forum, dupa 16v? Si tie ti se pare perfect normal... as indrazni sa te intreb unde-s 1.6 si 1.6 chipuite, in cazul asta? Sub 1.4? Da-mi voie sa am "serioase indoituri"...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Ma intelegeti gresit
                          nu am zis ca fac masinile de 120cp dar la 400 de metri imi dau distanta doar doua masini
                          nu e avion clar si cred ca ma luati chiar prea de sus , "propo, stii ca tu cu 1.4 ai a doua viteza maxima de pe forum, dupa 16v? " faza asta e chiar zisa aiurea
                          am precizat de 1000000 de ori ca am prins 190 pe ceas la vale cand coboream FELEACU care e la intrare/iesire din CLUJ stiti unde zic ? Nu ma mai tot "chinuiti atata"
                          http://www.youtube.com/watch?v=1m2YZ8-hA1A Uite si filmuletul , era noapte drumul liber , eram la vale linie dreapta mai mult de 160 nu am avut unde sa ma duc si nu i-am dat a 5-a
                          @ octavian 100km/h 11sec
                          130km/h 19 sec
                          160km/h 40 sec eram cu un prieten linie dreapta vreo 6 litri de bezina mai aveam
                          e clar foarte clar ca la liniute conteaza foarte mult soferul acum cu cati am dat eu linie sa fii fost toti retarzi si cu frica sa apase acceleratia ? Pana la urma ziceti ca si dacia trage mai bine ca loganu de 1.4 daca vii frica sa dati in ele tineti-le in garaj ca se strica
                          mi clar sincer m-am convins cu voi
                          bafta
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • Pfff ... Ai avut un curaj sa cobori cu 190 noaptea .... Daca mai mergeai putin iti sareau niste pistoane prin capota...

                            Comment


                            • 0-110 km/h?

                              Comment


                              • 0-110 nu am incercat ma gandesc ca or fii vreo 14 secunde .. Am cronometrat nu am filmat ca nu aveam cu ce si nu m-am dus pt asa ceva da daca tot am prins drumu am zis ca hai .. Sa vedem
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google