liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ivan Marian View Post
    KNX care este rostul acestei povesti ?
    Tu vrei sa zici ca al tau focus de 140 de cai si mai greu ca loganul cu 200 de kg este bun,,,iar loganul nostru de 105 cai este prost si ca daca ar trage si el de 200 de kg in plus ar fi lesinat rau?...Ok fie ca tine...Dar daca focusul tau ar avea 105 cp ?..Cum ar fi problema atunci ?...Sau daca loganul ar avea si el 140 de cai pe 1170 de kg,,cam care ar fi datele problemei atunci?

    Asta e ..pe scurt..motorul 1.6 16v de 105 cp este foarte bun pe caroseria de 1170 de kg pe care acest model o are...acu ca alte masini au tot in jur de 110 sau 140 de cai ,,dar au peste 1400 de kg nu mai e problema noastra!
    E o diferenta mare intre Ford ( Focus) si Logan...In primul rand si la aceleasi puteri si sa spunem si greutati ,cu Loganul ti-e frica (cu suspensia stock) sa treci pe langa un tir pe autostrada ,pe cand Fordul se lipeste ca o guma de fiecare curba!Liniuta ca liniuta dar pun pariu ca,cu un sofer corespunzator un 1.6 Focus de 90 cai ,pe un traseu virajat face un Logan 1.6 8 valve/16V !Ce e de recunoscut trebuie recunoscut!

    Comment


    • Originally posted by Ivan Marian View Post
      KNX care este rostul acestei povesti ?
      Tu vrei sa zici ca al tau focus de 140 de cai si mai greu ca loganul cu 200 de kg este bun,,,iar loganul nostru de 105 cai este prost si ca daca ar trage si el de 200 de kg in plus ar fi lesinat rau?...Ok fie ca tine...Dar daca focusul tau ar avea 105 cp ?..Cum ar fi problema atunci ?...Sau daca loganul ar avea si el 140 de cai pe 1170 de kg,,cam care ar fi datele problemei atunci?

      Asta e ..pe scurt..motorul 1.6 16v de 105 cp este foarte bun pe caroseria de 1170 de kg pe care acest model o are...acu ca alte masini au tot in jur de 110 sau 140 de cai ,,dar au peste 1400 de kg nu mai e problema noastra!
      Nu trebuie sa aiba nici un rost povestea. Ce am vrut sa scot in evidenta si se pare ca am fost inteles gresit, este faptul ca, spre exemplu pe 0-100 cei 105 cp de pe logan ar trebui sa fie mult mai potenti in fata altor masini. Luat cazul Focusului meu pentru ca stiu foarte bine aceasta motorizare cat de potenta e, e superioara motorizarii de 105 cai de pe logan (strict ca motor) ba mai mult, e chiar peste alte motoare mai consacrate. E adevarat ca pt greutatea loganului este ok motorul, dar doar atat. By the way, al meu Focus are 110 cp stock si iti pot spune ca se comporta decent si la puterea asta, ba chiar mai bine decat 105 cp si aici nu ma refer la liniute sau alte balarii.

      Scuze de offtopic, accept un warn

      LE: YURI Focusul si Loganul sunt din doua clase diferite si tehnologii diferite deci nu isi are rost comparatia la capitolul stabilitate, Poate doar cu modificari de garda la sol si de suspensii la Logan dar si atunci ma indoiesc. Suspensia independenta de pe spate a Focusului face toti banii, eu personal am testat-o mai agresiv fara ESP in niste curbe si masina s-a comportat neasteptat. Deci nu mai comparam mere cu pere
      Last edited by knx; 8 September 2011, 09:44.

      Comment


      • 16v vs Chevy Epica 1-0 la 120 avea 3 sferturi de masina in fata. stateam in usa spate si lua usor usor distanta

        Comment


        • Vinerea trecuta
          eu vs. chevrolet aveo 1-0 (1.4 16v 94cp)
          eu vs. bmw pisica 1-0 (1.6 lesinat rau , mi`a zis ca`i trage bine)
          eu vs. golf 4 1-0 (1.6 8v)
          eu vs. Mercedes 1-0 ( 2000 benzina , seamana cu cel din poza)

          asta seara
          eu vs. loganul 16V FUG 1-0
          eu vs. honda civic 0-1 ( 1.5 90cp , 900kg , 8000 ture pana sa dau tr4 am stat in fata jumatate de masina , am dat tr4 , el mai avea destul din tr3 si ma depasit cu o lungime de masina , forta japonezele astea , avea un sunet bestial.
          m`am mai tras cu o octavia 1 din mers la intoarcere , eram pe tr3 , a luat o masina avans cu greu si c`am aia a fost , de pe loc il amestecam .(avea soft sigur , se vedea la terminatia tobei)

          la final 2 clipuri cu militia in actiune

          Attached Files

          Comment


          • cu politia care era faza ? a venit sa verifice daca v a dat bon fiscal la cumparaturi ?

            Comment


            • da si taloane pentru tombola de toamna organizata de RAR
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • am si eu un timp de 14.8 la Dragracing events la ARAD , din pacate mai bine nu ma lasa cutia la care treapta 2a nu prea exista dupa 7000 rpm si a trebuit sa ma multumesc cu asta , intrucat era si targetul meu : sa mearga masina bine , sa scot un timp sub 15 si sa ajung cu cutia intreaga acasa ) fara sa crape nimic .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • [QUOTE=CataFOF;1060356]Vinerea trecuta
                  eu vs. chevrolet aveo 1-0 (1.4 16v 94cp)
                  eu vs. bmw pisica 1-0 (1.6 lesinat rau , mi`a zis ca`i trage bine)
                  eu vs. golf 4 1-0 (1.6 8v)
                  eu vs. Mercedes 1-0 ( 2000 benzina , seamana cu cel din poza)

                  pai cu aia te lauzi tu ma ?? numa` cazane...

                  Comment


                  • Dar ce ai vrea sa faca? Unde ar trebui sa bagam Loganul? La vreo cursa cu Golf GTI sau Clio RS?
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • sa stii ca nu ar fi o idee asa rea
                      DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                      sigpic

                      Comment


                      • Mai incercati... ))

                        FOF-u cu 1.6 face o treaba minunata, la care multi numa' viseaza (si comenteaza, ca acolo toti suntem maestrii !) .

                        Comment


                        • Sambata noaptea am batut un passat break de 131 cp,i-am dat vreo 2 masini ,si am luat-o in freza de la un golf 3, 1,8GT, cu golful, pana la a3a la mine eram oglinda la oglinda,dar cand am schimbat a4a ,el mai avea din a3a si pleca de langa mine juma de masina...

                          Am uitat de o pisicuta,cu care m-am dat vreo 40 de km ...pana la 160-170 eram tot timpu in spatele lui, dar de la 170 pleca in fata...pe curbe il impingeam, si cand aveam loc fara sa incurc circulatia il mai depaseam...
                          Last edited by FloNZN; 3 October 2011, 12:48. Reason: Automerged Doublepost
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • felicitari!!!
                            p.s.:ce motor avea pisicuta?
                            DACIA...Daca Ai Cap Iese Altfel..
                            sigpic

                            Comment


                            • goofiy: Cred ca era obosit bine...!Am prieten cu 318 is e36+soft(10 cai in plus)(undeva la 148 cai -daca ii mai avea pe cei originali toti) care mi-a dat-o din orice pozitie! Pe aceiasi portiune de drum pe care eu i-am dat la a mea 170 ,el ii dadea lejer 190,+ la reprize unde ,plecam eu putin pe treapta 2-3 innaintea lui si pe urma venea peste mine,incet dar sigur(si asta pe GPL)!

                              Comment


                              • pisicuta avea 2,0 150cp si nu era obosit deloc, a fost masina tatalui meu pana acum 3 luni si stiu ce poate!si tu cu 85cp cum dai linii cu 148cp?
                                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google