liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate are si el soft...si ramai si cu buza umflata si cu banii luati.
    daca nu are soft , posibil sa`l faci , greutate mai redusa la tine.

    Comment


    • Carmelo, tu esti sigur ca ai 105 cp?
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • da de cand sdi ala are 105 cp ? si ce chip mai vreti la sdi care e diesel simplu fara turbo
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • 1.9 SDI? Poate sa fie el resoftat, ca nu sta langa Logan 1.5 85 remapat(daca zici ca ai 105 cai), si nici langa 65 cai remapat.Iar din cate stiu eu are 70 sau 80 de cai, nu 105.
          Cumpar volan de Duster

          Comment


          • @Cata Nu are soft sigur.Are un parasolar mare cu Underground pe parbriz.Nu stiu cati cai o fi castigat
            @Niki Sa speram ca nu m-a mintit Doc.Daca nu m-a mintit da am 105.
            @xp Asta nu stiu.Atat mi-a zis ca are,nu m-am uitat la el in talon.Nu stiu de la ce vine sdi dar asa am inteles ca este non-turbo.din cate am vazut pe net are cuplu vreo 130-140nm.
            Fara Semnatura.

            Comment


            • deci o rasnita zgomotasa si fumegatoare de maxim 75 de cai. io cred ca la ligheanul dau dci85 chipuit ar trebui sa-ti tremure chilotii de-a dreptul in fata asa unei minuni a tehnicii germane floxvagin turbodizal ful-full fara piele si fara turbo
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Seba: Daca am gandesc bine... lui 1.9 SDI ii pune mari probleme si un 1.4 MPI!e puturos rau SDI-ul!

                Comment


                • IVAN <=> YURI .... hai ma ca e diferit ... sau nu ?

                  Comment


                  • Originally posted by Carmelo View Post
                    O intrebare:
                    Am vreo sansa cu un golf 4 1.9 sdi 105cp?? eu am 1.5Dci (105cp)
                    Nu sunt eu mare "cumparator" dar baiatu e foarte arogant si vrea sa facem pe o suma de bani.
                    Il joci in picioare, iti bati joc de el. Si standard il rupi..
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • intrebare:

                      focus hatch 1.8 tddi 90 cai VS astra caravan 2.0 dti 101 cai , amandoua necipuite si in mintile lor , care ia suta , care 400 m , si viteza maxima reala?
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by aleXpeed View Post
                        Il joci in picioare, iti bati joc de el. Si standard il rupi..
                        eu nu as fi asa sigur. G4 101 cai trage cat un 1.6. poate un pic mai bine

                        Comment


                        • 1.9 sdi nu exista decat pe golf 3. Are in jur de 70 cai si suta in 17.2 sec. Rapid nu gluma.
                          Cel de 1.9 TDI, de 100 si ceva ponei, are prima suta in 11.2 sec, 400 m -17.2 sec, 1k - 33 sec.

                          Comment


                          • 1.9 SDI are 65 2.0 SDI are 70 si se gaseste si pe Golf 5. sunt antitalent amandoua.

                            Comment


                            • V-ati gandit ca defapt destinatia acelei motorizari , ca de fapt a 99% dintre motorizari nu este de a fi folosit la liniute???
                              Personal am mers cu o Skoda Fabia 1.9 SDI Bucuresti - Pitesti, nu am depasit viteza de 120km/h fapt pt care consumul mediu a fost de 2.9%.La consumul ala....prefer sa fie Loganul cea mai rapida masina....

                              Comment


                              • Cand ai ajuns pe la km 80 a atins si ea viteza aia, este? Si zgomotul... Zgomotul? In interior nu se aude nici musca, e moarta de la vibratiile si sunetul puternic de tractor.

                                Am mers si eu cu asa ceva, intr-adevar, consuma enervant de putin
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google