liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    E ceva normal sa conteze cateva kg in plus eu as vrea sa o dau cu un opel astra de 1.6 16v din 1999 si cred ca as avea sanse insa pana nu fac nu stiu rezultatul.

    Comment


    • #47
      Pai la liniuta ai toate sansele (la modelu' expus)

      Comment


      • #48
        Dar cu un citroen xara 1.9 td de 90 cp. ce sansa as avea?

        Comment


        • #49
          Am facut eu un golf 1.9 tdi 90cp deci cred ca ar merge sal faci nu e nici o problema tinand cont ca e diesel

          Comment


          • #50
            Originally posted by alex86 View Post
            Dar cu un citroen xara 1.9 td de 90 cp. ce sansa as avea?
            Eu l'am facut .. iar logan 1.6 90 cp e foarte apropiat de Aveo1.4 16v...

            @Octavian___28 probabil ai dreptate... M'am dat cu Logan 1.4 si'l fac la 4 5 masini ( sunt si pe forum persoanele ). Dar cu 3 persoane mari nu stiu care mai e rezultatu' ... N'ai ce sa le ceri la motoarele astea de 1.2, 1.4 1.6....

            Comment


            • #51
              Mai Daniel, eu te cred pe cuvant ca ai facut un Golf diesel de 90 cp (ori a ratat vreo treapta ala, ori nu se stia la liniute), dar real nu prea ai cum sa faci un tdi de 90 cp cu aspiratoru' 1.4 )

              Comment


              • #52
                Si eu pe 300 de m am facut un passat de 116cp acum 1 an jumate. pe viteza ma rupe dar pe liniuta nu prea sau cel putin nu ma fac de ras. Cel cu xara era ferm convins ca ma face.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Octavian___28 View Post
                  Mai Daniel, eu te cred pe cuvant ca ai facut un Golf diesel de 90 cp (ori a ratat vreo treapta ala, ori nu se stia la liniute), dar real nu prea ai cum sa faci un tdi de 90 cp cu aspiratoru' 1.4 )
                  fa si tu un calcul mic si o sa iti dai seama ca merge....vezi cat ajunge kg/cp si tine cont ca golfu e diesel .....am uitat sa mentionez ca era golfu era break....nu vad de ce zici ca nu merge si loganu e tot masina....dac iti bagi picioru in ea merge ca orice masina de 71 cp si si mult mai usoara ca restul masinilor...o sa caut o filmare eu cu un ford focu 1.4 85 cp sa vezi ce inseamna 200 kg in plus o sa caut filmarea ;)....

                  Comment


                  • #54
                    N-am spus ca Loganu' nu-i masina.
                    Acum spui ca era un Golf break, incet mai vi de acasa

                    kg/cp nu e totul, conteaza mult cum e gestionata puterea la roti (rapoartele).
                    La un Golf tdi 90 cp (nu break) e cam la limita, cel putin dupa carte nu prea ai sanse sa-l iei la liniuta, egalitate sa spunem.

                    PS: Loganu 1.4 are 66 cp la roata.
                    Last edited by Octavian; 23 April 2008, 11:39.

                    Comment


                    • #55
                      Eu as paria pe 1.4 la linie cu golfu tdi 90cp. Si stiu dc.

                      Comment


                      • #56
                        Cu golfu hatchback?.... Eu nu cred ca'l face 1.4 75cp sotck

                        Comment


                        • #57
                          N-ai cum sa faci un Golf 4 1.9 TDi 90 cai.are si cuplu mai mare....
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Dac tu zici asta....cauta unu si facem proba....este aceeasi cutie de viteze si motor pe ambele masini

                            Comment


                            • #59
                              Cuplul conteaza mai putin la plecarea de pe loc!!!! . Un benzinar vs un dieselescu de puteri apropiate niici nu are rost sa discutam... benzinarul e motor de turatie, diesel e motor de tractiune(asa va dati seama de ce nu au pus benzina pe raba) .. si de aici rezulta ca benzina se descurca mai bine la demaraj iar diesel in sarcina cu kg pe el...INCA ODATA PRECIZEZ : PUTERI APROPIATE nu diferenta de 30-40cp

                              Comment


                              • #60
                                @Norby89 gaseste unu si facem proba....poate o sami fac pastele pe banii tai ;) ce zici :P

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google