liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sau ai mers la vale? Si te-a ajutat si balastul? ))
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • nu era la vale si ce crezi m-am dat si cu alt 16v si l-am facut...poate sa iti confirme Alexpeed ) care e un sofer foarte bun si el

      Comment


      • Pai un 16v remapat ( pe la 120 cp) scoate cam 6 secunde, cum iti explici ca tu scoti 5? Si cu frana de mana si cu balast???? :?))))))) Ca aici soferul este nul, ca doar apesi pe o pedala, nu schimbi, nu faci nimic.... Ceva pute tare... Si roata aia putin mai mica nu conteaza atat de mult... Eu cred ca ma retrag din discutia asta, ca prea minti frumos... Nu are rost sa ma consum cu asa pilot si asa logan stock... Vezi ca eu nu am 20 de ani ca tine, sa inghit gogosi pe tava...
        Last edited by mumus; 17 November 2018, 23:58.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • e treaba ta ce vrei sa crezi...oricum cand vin la brasov ma dau prima data cu matale ca sa nu mai fie nevoie sa ma dau cu altii ) si...16v remapat la 120cp niciodata in vecii vecilor hahaha , de multe ori remaparea la 16v il face sa traga mai prost dar daca cumva dupa remapare castigi ceva in niciun caz nu atat de mult sa ajungi la 120cp fara modificari
          daca si dupa ce va filmez si va arat nu ma credeti atunci nu stiu ce pot sa fac mai mult

          Comment


          • Sa spui adevarul... Si nu mi-ai raspuns la intrebarea de mai sus, dar o repet...

            Daca cu un 1.6 16v oricine scoate la 80-120 6-7 secunde, cum scoti tu scu frana de mana trasa si balast 5 secunde??? Si ma repet din nou, aici soferul nu conteaza... ;)
            Last edited by mumus; 18 November 2018, 00:35.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • habar nu am . eu doar am facut cum ati zis...am filmat si am postat , acum voi trageti concluziile si v-am dat toate detaliile despre masina , voi sunteti expertii nu eu

              Comment


              • si ca sa ma credeti maine o ridic pe cric cum am ridicat-o si astazi si am sa va filmez sa va arat ca rotile de pe spate merg infranate chiar daca frana de mana este lasata jos

                Comment


                • Mama cata caterinca ai in tine... Hai ca am inchis subiectul, si de liniuta cu mine poti uita... Esti mare boss, sa scoti 5 secunde la 80-120 cu logan stock, si frana de mana trasa si cu balast, esti un geniu, si masina ta o raritate, sigur pe linia de productie din greseala au pus un 1.8 16v sub capota, sau poate chiar un 2.0, iar eu fiind doar un muritor de rand, nu ma pot compara cu tine, fi fericit pinochio.

                  Daca ptr tine banii nu-s o problema, cand ajungi la bv, faci un dyno scurt inainte de liniuta cu mine, (200 lei o masurare) asta este conditia mea ptr tine. Si ma voi da cu tine, indiferent de cati cai o sa zica aparatul ca ai... Dar macar vom stii adevarul despre aptitudinile tale reale de pilot desavarsit.
                  Last edited by mumus; 18 November 2018, 00:48.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • ok , de mult voiam sa fac un dyno de curiozitate

                    Comment


                    • Perfect. Asa o sa facem, si daca tu cu 105 cai ma bati sa zicem pana la 150 la ora, esti bun, ba nu, esti fabulos. Daca ai mai mult de 105 cai, o sa urcam liniuta pana la 200.

                      Ca filmultetul tau de azi, momentan trebuie pus la sectiunea glume...
                      Last edited by mumus; 18 November 2018, 00:55.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • daca te fac sau macar suntem egali atunci tu esti o gluma hahaha

                        Comment


                        • Nu, esti tu un geniu, ca eu sunt normal...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Eu am convingerea ca n-are cum sa fie stock si sa ajunga turometrul ala sa sara din bord si mai multe nu.. Mai mint si eu dar nici chiar asa. Eu il cred ca n-a facut nimic la motor. N-a facut el personal cu mana lui.

                            Comment


                            • Dyno nu minte. Vom vedea.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by iulica097 View Post
                                eu v-am zis ca e stock motorul , nu are niciun fel de modificare si nici nu am alt motor decat cel de fabrica ...am doar alte roti , asta e singurul lucru care conteaza la ce am filmat
                                colegu, tu la 80-120 ala cu roti mici si vitezometrul decalibrat, te misti de fapt de la 60 la 100 fa un test pe gtech sau pe dyno si mai vorbim iar mumus, care crede ca e alt motor, la fel, se inseala amarnic daca te uiti pe aceeasi filmare, de la 70 la 135 o sa vezi cam 6-7secunde, ceea ce e adevarul gol-golut. bine ca v-ati gasit dupa ce sa va luati, niste ceasuri care mint cu 7% despre ceva ce oricum se intampla cu 7% mai lent din cauza gumelor. si va si certati pe asta de cateva zile...ha, ha, ha.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google