Logan vs Citroen Axel (rosu cu dungi albe)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan vs Citroen Axel (rosu cu dungi albe)

    100 % Loganul ramane de caruta ... big time !

    Pareri?

  • #2
    Pai baga niste poze, date tehnice si preturi (pt citron ca pt LOGAN le stim))
    ...de doi lei :p

    Comment


    • #3
      se refera la oltcit... oltcitu dupa parerea mea a fost oooo masina foarte avansata, din punct de vedere tehnic , pentru vremea ei... si atat! gata cu nostalgiile ca stiu ca sunt multi nostalgici dupa oltcit cum sunt si cei dupa dacia 1310 , desi tot oltcitu a fost mai performant dar gata a fost... mortii cu mortii si vii cu vii

      sigpic

      Comment


      • #4
        Oltcit, cred ca 12 trs ar putea , daca este in stare buna, sa puna unele probleme 1.4lui Logan. desi.....nu cred. In rest, are dreptate Sonykel, avansata pentru timpul sau ( discuri frana pe toate rotile )
        Cred ca un oltcit ar pune probleme la o liniuta doar tunat la motor. Altfel e mai greu , depinde si cu cine se compara .

        Comment


        • #5
          Mie nu mi-or placut niciodata designul de la citroen, deci nu mi-au placut nici olciturile. Despre partea mecanica nu vorbesc ca nu ma pricep
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #6
            Originally posted by Logan_guy View Post
            100 % Loganul ramane de caruta ... big time !

            Pareri?
            Suntem in 2008! Axelul a murit de cativa anisori!... Sper totusi ca ai vrut sa spui un fel de gluma nesarata sau un banc sec!

            Comment


            • #7
              Mie in general nu-mi place Citroen,desi c3 parca arata bine...pentru dame.Nu stiu cat de bun este.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                Daca am ajuns sa comparam Olcitul cu Logan nu e in regula...
                La motor nu se compara nici macar cu 1,4 MPI. La Olcit Club 12TRS 0-100 km/h se fac in 13,1 secunde si e cel mai perforamnt motor de pe Olcit. Celelalte doua modele fac 0-100 km/h in 15,4 si 28 sec.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  da nu prea avem ce compara loganu e logan si olcitul e olcit imi place olcitul e motor turat a fost o masina buna lumea si a facut treaba cu ea dar vremea lui a apus de mult

                  Comment


                  • #10
                    Ma faci sa rad .... majoritatea oltciturilor trs din Craiova (ingrijite) nici nu discuta cu logan 1.4 sau 1,5dci 65/70cp ...Ca sa nu zic de alea modificate care fac si 1.6 fara probleme ...

                    Comment


                    • #11
                      copilasi mei... nu vedeti ca tipul a dat un post a aruncat o bomba si a plecat... nu va mai agitati cai dati satisfactie... omu cred cai dupa alt forum si acum pun print screenuri si rad ca ***** deci nu va mai agitati... eu v-am cielo a fost la vremea ei si atat... oricum eu raman cu o nostalgie ptr masinile pe carburatie...

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        sonykel daca te referi la mine te inseli amarnic asta e parerea mea despre olcit

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Razzvan View Post
                          Ma faci sa rad .... majoritatea oltciturilor trs din Craiova (ingrijite) nici nu discuta cu logan 1.4 sau 1,5dci 65/70cp ...Ca sa nu zic de alea modificate care fac si 1.6 fara probleme ...
                          Da da acuma face si 1,6 16v, daca se forteaza un pic mai tare pisa si un ursulet, da in fata ta nu are nici o sansa. Am prins idea???

                          PS: O avea olcitu motor boxer, da nu ii porche
                          ...de doi lei :p

                          Comment


                          • #14
                            Ma ... 1.6 16v nu face .... mi se pare destul de rapida masina ...10.2 -100km/h.
                            E totusi un Oltcit care scoate sub 10... (PMD'ul pentru cine'l cunoaste prin Craiova )

                            Comment


                            • #15
                              Clar.. acum si Oltcitul e mai bun decat Logan pentru simplul fapt ca tu ai Caveooooo.
                              numar secundele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google