Logan vs Citroen Axel (rosu cu dungi albe)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Cezare, poate am fost un pic rautacios, si-mi cer scuze.
    Baieti eu am avut un TRS din '93 cu carburator original Solex , Cv in 5 trepte franta, mergea excelent. Eu mai tot timpul faceam intrecere ca sa zic asa , in special pe autostrada cu fel de fel de masini. Si sincer doar marcile consacrate mai ma depaseau, in rest slabut. Nu-l laud si nu va mint, oricum credeti ce doriti. Recunosc ca este o masina depasita, si oricat de bine ar fi de intretinuta nu o poti aduce la un nivel cu cel mai slab Logan , ca sa zic asa. Si ma refer doar la confort si siguranta in conducere.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #62
      Logan 1,4MPI

      Mai baieti mai lasa-ti Olcitul ca eu unu in 12 de meserie cred ca am cate un Olcit
      de stans pe an asa ca aia nu este masina ....... ala este DRIC in flacari ......si inca ceva suntem in anul 2008 si se fabrica Logan nu Olcit mai ales ca voi din Craiova ati dat-o in bara si cu gama DAEWOO.
      Asa ca sa ne intoarcem la LOGAN este buna si ieftina asa ca cei , care va doriti masini tari mereti la banca si faceti credit.
      sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

      Comment


      • #63
        oltcitul e citroen axel cum e loganul renault clio...sau cum a fost dacia 1300 renault 12...in primii ani de fabricatie erau comparabile, dar dupa aia, s-a ales praful cand si-au bagat romanii nasul...fara sa vreau sa jignesc pe cineva, dar din cauza oltcitului multi romani "trag" din masele, tic ramas de la desfundatul jigloarelor de oltcit... a fost la vremea ei masina, ca si dacia berlina, dar gata, vremea a trecut. la fel o sa zicem si de logan in 10-15 ani...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #64
          Concluzia eu zic k e urmatoarea : Olticul A FOST, Loganul ESTE
          @floryn np.nu ai fot rautacios;)asta e scopul forumului:schimb de idei si impresii

          Comment


          • #65
            Originally posted by Steel View Post
            mai ales ca voi din Craiova ati dat-o in bara si cu gama DAEWOO.
            Cum sa zici asa ceva ? .. de Cielo ai auzit ? ... geez

            Comment


            • #66
              da exact ce masina buna e cielo... care consuma 15in oras nu avea nici un airbag sau abs sau computer de bord dar oau avea geamuri electrice si proiectoare si avea si servodirectie..

              sigpic

              Comment


              • #67
                @Razzvan ce faceti cu Fordul? Te intreb ca esti craiovean nu din alt motiv.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #68
                  hia ma lasati-o ca o dam deja in altele si nu are rost omu a vrut sa-i laudam oltictu nu sa intamplat , asta e ghinion mama natura nu tine cu el...

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Roxana Marcu?
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #70

                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by SoNyKeL View Post
                        da exact ce masina buna e cielo... care consuma 15in oras nu avea nici un airbag sau abs sau computer de bord dar oau avea geamuri electrice si proiectoare si avea si servodirectie..
                        Pai si Nova , Supernova sau Solenza aveau ?... Sau cate masini aveau ABS si airbaguri la 8.000 euro noua ? ... Acum se fabrica Cielo cu abs + airbag ... Oricum Cielo e o masina depasita mai e si pe platforma de Kadett . Prietena mea are Cielo si nu'mi trece consumul de 14% pe gaz nici mort pe urban ( pe benzina maxim 12% ).

                        @Rocri : se asteapta terminarea anchetei de catre comisia europeana ...

                        Comment


                        • #72
                          Cielo nu se mai fabrica
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Ah da ... nici pe stoc vad ca nu mai sunt ...

                            Comment


                            • #74
                              nova si supernova nu cred ca erau 8000... si ce am zis eu de ele ca erau bune? tu ai zis de cielo

                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                cum a zis si sonykel nova si supernova nu erau 8000 (cea mai scumpa supernova era 5500, cu aer conditionat, jenti aliaj, etc etc), dar consuma max 10 in oras si motorul e mult mai bun decat cel de pe cielo!
                                Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google