Logan vs Citroen Axel (rosu cu dungi albe)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    O chestie interesanta "are carburator". E mai sprinten un motor pe carburatie decat unul pe injectie. Din auzite raspunsul ar fi da (la acelasi motor). Realiatea care este?
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #47
      daca nu te intereseaza consumul si normele de poluare, cea mai buna varianta e un carburator prin care sufla o turbina eventual si-un compresor mecanic (pt cuplu la turatii mici). impletesti planetarele ca pe colacii cu nuca, daca tine motorul si ai o cutie care sa nu se sparga...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #48
        un topic logan vs mosvich nu facem??? ca asta e deja expirat...

        sigpic

        Comment


        • #49
          hehe, ce tabla are moskvich pe el...n-o sa vada logan toata viata lui

          Comment


          • #50
            hehe daca si daca faceai accident cu ala si dadeai cu capu si cu corpu de tabla aia ce pireu te faceai...

            sigpic

            Comment


            • #51
              Originally posted by csebalyn View Post
              in cazul asta e mai bun si decat aveo? sau nu se pune...ca oltcitul e facut in aceeasi fabrica cu cielo, care e din acelasi neam cu chevroletul ?
              Asta e flame ....

              ... nu e mai rapid ca Aveo pentru ca acesta are 94 cp la 1.4 ... Da e mai rapid decat un Aveo 1.2 72 cp...

              Cele mai multe trs'uri sunt facute in Franta ... La noi au fost facute multe modele Oltcit Club...

              Comment


              • #52
                Oltcit 12 trs.....demaraj 0-100km/h...13.1 sec/Logan 1.4 mpi..0-100km/h...13 sec..deci care e mai rapid??
                Da,poate oltcitu pare mai dinamic..pt k e prost antifonat,e vechi si cand mergi mai tare cu el simti k vine furtuna...insa de fapt e un mare fas;)
                Oltena 12 trs...made in Romania

                Comment


                • #53
                  Nea IancuCezar , na intreb de cate ori ai condus dumneata un Oltcit, si TRS pe deasupra. Din experieta, iti spun ca te face de n-ai aer. Daca nimeresti unul cu Cv 5 trepte Franta cu rapoarte lungi , cred ca-i mirosi esapamentul toata autostrada. Nu vreau sa crezi ca ridic Oltcitul in slavi , este o masina depasita , dar cu multa tehnologie in ea care bata la fundulet Loganul, avand in vedere anul ei de nastere. Si ca sa raspund la o intrebare ironica , pusa ceva mai anterior, da fratilor mai exista asa ceva , inca mai vezi pe strada exemplare bine intretinute si in conditie tehnica excelenta.
                  Eu am vandut masina cu 250K la bord si mergea super. Imi pare rau dupa ea , dar ma bucur ca nu am dat-o la Remat si ca se foloseste cineva de ea acum.
                  Cu stima , domnilor!
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • #54
                    Dupa cum am mai zis in postul trecut....am condus trs(nu mult e adevarat..deci nu stiu ce poate sa arate pe autostrada)..si ce mi-a placut mult a fost cutia de viteze.mult mai bine etajata decat loganul...insa de la o cutie bine etajata.si pana la faptu k ii da "fum" loganului e cale lunga..ca si performante sunt apropiate.nu cred insa faza cu autostrada.insa e parerea mea....Oricum una peste alta..olticul a fost o masina reusita pt perioada ei cu destul de multe noutati..insa e sub Logan.

                    Comment


                    • #55
                      FLORYN nu inteleg pai daca din datele tehnice loganul ia suta de km mai repede cum poate olcitul sa l faca(adica nu prea are noima)? Si pe autoastrada cu cat poate rula max. un olcit trs? si cand spui ca poate sa bata loganul la ce anume versiune de motorizare te referi?
                      sigpic
                      Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                      Comment


                      • #56
                        Ce incredere aveti in Logan de-l comparati cu toate vechiturile...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #57
                          Se refera la versiunea cu motor de 1300 cmc si cutie in 5...12 TRS...insa nu cred pe autostrada sa faca mare branza..adik in tandem cu un logan 1.4 il cred in stare ..insa sa il depaseasca cu mult nu prea...deja un Logan 1.6..sau 16v in niciuncaz

                          Comment


                          • #58
                            Pai nu'l face cu mult dar il face .... ( 1.4 75cp) . Iar cu 1.6 16v no comment ... fuge de rupe Loganul ala...

                            Comment


                            • #59
                              La viteza maxima nu cred ca-l face nici pe 1,4 cu toata cutia lui in 5 trepte (a Oltcitului ma refer).
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #60
                                Logan Vs Acceleratu de Craiova???

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google