Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Off:
    La alea mentionate de seba, mai adaug rover 75, in care trebuia sa stau cu genunchii lipiti, ca era prea putin loc intre usa si consola centrala.
    La fel si in seat ibiza, stateam ca pasager picior peste picior si cu scaunul maxim spate.
    Keyboard error or no keyboard present.
    Press F1 to continue or DEL to enter setup...

    Comment


    • #92
      hai ca asa adaug si eu corsa, chiar si ultimul model cu scaunul dat la maxim stau foarte nasol, cu genunchii in gura ... la fel si in noul fiesta, am 1.92 si 87 kg, in schimb in noul kia picanto stau ca in canapea, desi e mic la interior, e foarte bine gandit spatiul
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #93
        eu am facut cu un megan de 1.5 sau 1.9 dci nu stiu sigur ce motor avea dar am reusit sa ma tin dupa el pana la 120 dar primele 3 trepte de viteza au fost ale mele pe urma..au fost ale lui
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • #94
          era 1.5 de 85 de cai cel mai probabil, intradevar pana la 100 il lasi in spate, apoi se schimba treaba ca are cuplu mai bun si totusi cai mai multi
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #95
            da .. dar in schimb am facut o liniuta cu loganu vs ford focus brack 1.8 tddi a lu tata si ma facut de nu stiam cum ma cheama
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • #96
              pai tu compari pechinez cu doberman ?
              trage-te si tu cu d-astea mai mici de puterea ta, ca si 80 de cai pe fiesta iti da clasa ... in fine, mai ales ca vine iarna, conduceti prudent
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Seba View Post
                astia de va plangeti ca va dor picioarele, este ca nu puteti regla scaunul in ianltime si mai si sunteti mici de statura? clar scaunele din satra sunt mai confortabile, dar chiar banca din parc, scaunul din autobuz fata de ala din astra chiar nu sunt. oricum, inca o comparatie intre o mica si-o compacta.


                skoda fabia, renault clio, peugeot 206, seat ibiza, mai vrei? in absolut toate astea stai mai prost decat in logan, in varianta ca ai ceva gabarit. iar de performante, exceptand versiunile sport, le cam da loganul din incheietura...
                eu nu ma plangeam neaparat de picioare. vorbeam de masini in general. fa-mi o lista (sau macar una...) cu masinile mai proaste decat Logan. chiar nu am nici o idee in sensul asta..

                Comment


                • #98
                  vin si eu cu masini mai proaste decat logan :
                  -gelly- chinezesti
                  -aveo - e sinistra masina si mai rau sa stii ca are 1 stea sau niciuna la Euroncap
                  -spark- bine alta clasa... mica
                  -clio- e un logan mai mic dar vandut mai scump

                  Ma mai gandesc si la altele in principiu nu as cumpara niciodata vreo masina din lista de mai sus

                  Comment


                  • #99
                    gogu, la ce bani dai pe un logan mai bine calculezi tu si compari raportul calitate-fiabilitate-pret al fiecarei masini si vezi unde ajungi, marea majoritate a masinilor au raportul asta sub al loganului, cand dai pe un laureate 1.2 8500 sau 8700 1.6, mai cauta sa vedem daca gasesti masini noi la aceeasi configuratie-pret, vorbim de pret intreg lasand optiunea cu rabla.
                    daca te apuci sa compari masini ce costa dublu fata de logan deja te duci intr-o directie gresita
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • eu zic ca renault clio e mult peste logan. nu mai vorbesc de clio rs iar in privinta lui aveo parerile sunt impartite. n-am condus dar multi spun ca e mult mai buna

                      Originally posted by samy0388 View Post
                      gogu, la ce bani dai pe un logan mai bine calculezi tu si compari raportul calitate-fiabilitate-pret al fiecarei masini si vezi unde ajungi, marea majoritate a masinilor au raportul asta sub al loganului, cand dai pe un laureate 1.2 8500 sau 8700 1.6, mai cauta sa vedem daca gasesti masini noi la aceeasi configuratie-pret, vorbim de pret intreg lasand optiunea cu rabla.
                      daca te apuci sa compari masini ce costa dublu fata de logan deja te duci intr-o directie gresita
                      am mai avut discutia asta si pe al topic si chiar daca unii nu sunt de acord, dar cu 10200 (cat e acum dci-ul meu laureat, ca a fost 10500 dar a cazut leul) imi iau un sh masina adevarata si cu putini km.
                      Last edited by B997NDL; 13 October 2011, 15:38. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • ) ba e chiar sub logan, priveste cu atentie datele publicate de dacia respectiv renault si ai sa vezi ca logan este mai inalt decat un clio, corect ?
                        la clio mai e cum mai e, mai frumusel, dar symbol e urat cu patima si tot clio e...
                        in fine, te-ai gandit la clio rs (care nici in clasa ei nu e cea mai tare, da de pamant cu ea un s3 si un golf R32 de nu se vede), iar te-ai dus departe de conversatie ...
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Samy, vezi bre ca S3 si R32 n'au nicio treaba cu Clio RS. Poate cu Megane.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • @ Samy ,De cand se compara Clio RS cu Audi s3 sau cu Golf R32 ?Pe Megane Rs cu cine il mai comparam ?
                            Clio RS se compara cu Opel Corsa OPC ,Mini Cooper Woorks,etc....

                            ON : Cum zicea un coleg in primele pagini ,Opel e Opel ,Dacia ramane Dacia .....nu-si au loc comparatiile....

                            Comment


                            • clio rs vrei sa spui ca e clasa mica ? si s3 e compacta ?
                              reveniti-va pe pamant ca nu eu am facut comparatia asta care logic ca nu`si are rostul, ma refeream la postul anterior care compara loganul cu clio rs
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • http://www.youtube.com/watch?v=wKftZI4Yens cate stele are?!

                                Chevrolet insists to call the new Aveo a completely new car because it has nothing in common with its predecessor.
                                Last edited by B997NDL; 13 October 2011, 15:53. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google