Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la intrebarea asta iti va da raspunsul urmatorul model de logan, pana atunci compari generatie 2011 cu generatie 2004 ...
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Originally posted by samy0388 View Post
      la intrebarea asta iti va da raspunsul urmatorul model de logan, pana atunci compari generatie 2011 cu generatie 2004 ...
      nu chiar ca ph 2 e 2008. nu?! si uite pana atunci ce scoate skoda in 2012 la low cost, ca sa concureze loganul la ce ziceai: raport calitate/pret. sii?! atunci ce mai ramane?! nu putem compara...

      uitasem link-ul http://www.auto-bild.ro/articole/nou...e.html?id=2165
      Last edited by B997NDL; 13 October 2011, 16:01. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Symbol mult peste Logan. La pret doar.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • Bine zis Cristi!

          Comment


          • va fi mai scump ca logan, soto
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Originally posted by Cristi_LCD View Post
              Symbol mult peste Logan. La pret doar.
              Nu fi asa sigur daca n'ai condus/detinut unul.
              Ca fost proprietar de Clio/Symbol si Logan, iti spun ca diferenta aia exista. Nu'i mare, dar se simte.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • mda... va fi 10-12 000. cat e un dci laureat?! nu mai zic de prestige.... a fost totul in penultimul auto bild. pret si foto. uite si interiorul http://motorride.net/news/2011-skoda...cept-interior/

                Comment


                • 10-12 mii pentru cea mai praf varianta, acum socoteste aceleasi dotari si acelasi motor la concurenti, how much ?
                  cum ai da-o tot loganul e mai ieftin
                  plus ca interiorul ala nu o sa-ti fie fabricat in veci in varianta de serie, daca o iesi costa cat nu face ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • citeste articolul asta si vezi si preturi http://www.drive-test.ro/stiri/1805/...cat-logan.html

                    Comment


                    • pana si aia recunosc ca :
                      "Este totusi in stare Skoda sa ofere un adevarat competitor pentru Logan? Nu credem ca este cazul, pentru ca vorbim de doua clase diferite: in ciuda dimensiunilor sale, Logan ramane o masina de clasa mica. Vom sti daca Popular va fi concurent pentru Dacia abia in 2013, cand va aparea inlocuitorul lui Logan, si el anuntat deja ca avand linii germane si dimensiuni mai mari. Pana atunci, se pare ca vom avea un sedan ieftin de clasa mica (Logan) si un sedan ieftin de clasa compacta (Popular).?


                      vom vedea, pana atunci asta avem si cu asta defilam
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • dupa mine loganul oricum e prea scump pt ce face. nu compara logan 1,2-1,4 mpi cu 1,6 de la skoda. cat e un laureat 1,6 16v?! si cum poate costa un duster full option 18 500-19000?! la banii astia iti iei masina, nu un logan mai inalt cu roti de 4x4 si bull bar. pt ca asta e duster

                        Comment


                        • nu contesta nimeni preturi mari, dar ia cauta tu 4X4 diesel in varianta de top, la ce pret ajungi, ai dreptate, e prea scump, e foarte scump, dar ce gasesti mai ieftin ?
                          iei masina ... dar nu 4X4
                          atunci ce face un opel astra h de 13 mii euro in plus fata de un logan 1.6 16v ? cu 4 mii mai ieftin .
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • stii cu cat e mai mare?! 15-20 cm. cauta auto-bild-ul. si apropo de minunatul logan: azi noapte un nenorocit a incercat sa forteze portbagajul si mi-a f--ut butonul. nu se mai deschidea. am fost la dacoserv sa fac ceva cu el. pt 60 lei mi-au desfacut portbagajul si a tras putin de alea si acum se inchide-deschide din centralizata dar din cheie nu mai merge.. stii cat mi-au cerut sa schimb butonul?! 380 lei pt logan?! sa fim seriosi... ma gandesc cu groaza ca intru pe mana lor la revizie ca mai am garantie pana in iunnie

                            Originally posted by samy0388 View Post
                            nu contesta nimeni preturi mari, dar ia cauta tu 4X4 diesel in varianta de top, la ce pret ajungi, ai dreptate, e prea scump, e foarte scump, dar ce gasesti mai ieftin ?
                            iei masina ... dar nu 4X4
                            atunci ce face un opel astra h de 13 mii euro in plus fata de un logan 1.6 16v ? cu 4 mii mai ieftin .

                            eu zic ca face destule fata de un logan... si numai faptul ca are clima... intreaba-te cat ar fi costat logan cu clima?! nu mai pun altele...

                            1,6 16 v e cu 4000 mai ieftin?! nu prea cred poate ambiance

                            am verificat.. sa zicem ca ai dreptate cu pretul 1,6 16v: e 9600. dar la 6770 eu iei ambiance de 1,2 16v 75cp... si uite ce dotari are : preechpare radio spatiu documente pe bord supart pahare pe consola centrala, cutie documente, manere deschidere usi din interior negre, consola neagra... deci iti dau si consola. si daca nu aveai banii astia nu mai aveai nici manere deschidere usi din interior negre ieseai pe geam nu le e rusine?! vezi mobile.de ce masini iti iei cu banii astia. sau vezi si pe autovit

                            acum am vazut.. "retrovizoare exterioare cu reglaj manual din exterior" legi pe unu' pe aripa sa-ti faca treaba in mers

                            si toate aste sunt aproape 7000 euro
                            Last edited by B997NDL; 13 October 2011, 18:05. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Daca aia de la skoda scot modelu' de vor sa-i zica ei "popular",daca in varianta finala ar arata ca-n pozele alea ,atat la interior, cat si la exterior, si daca ar veni la un pret intre 9-13 mii da cu loganu de pamant.Nici loganu' nu e asa ieftin,la o echipare de-i zic ei full ajunge la 9 mii..si daca compari materialele interioare,tinuta de drum...ia fum rau.Comparatia corecta ar fi intre logan si fiat albea, nu astra si ce mai e pe aici.

                              Comment


                              • Originally posted by Seba View Post
                                .........................
                                skoda fabia, renault clio, peugeot 206, seat ibiza, mai vrei? in absolut toate astea stai mai prost decat in logan, in varianta ca ai ceva gabarit. iar de performante, exceptand versiunile sport, le cam da loganul din incheietura...
                                Daca tu stai mai prost, nu cred ca trebuie generalizat.
                                Eu vorbesc din ce am condus, Fabia1 chiar si in varianta cheala stai mai OK la volan si n-ai probleme de picioare sau spate dupa 7-800 km de condus, si am condus-o vreo 30000 km per total.
                                Si n-am condus-o numai eu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google