Logan 1.4 Vs Ford Fusion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @adyucigasul ia-o cu lamaie prietene ca nu-i vre-un varf de lance fusion-ul asta, ba chiar e urat ca puiul de magar, trai-ti-ar Fordul din germania!
    L.E. Scrie pe roata de rezerva!

    Comment


    • #92
      @ady: Daca tu consideri ca o masina fabricata in Germania, indiferent de clasa si intervalul de pret din care face parte, o face o super-masina, atunci e grav de tot. Deci, chit ca-i fabricata in Germania, "faptele" si vanzarile "vorbeste".

      Comment


      • #93
        Exista o fabrica de asamblare in Koln dar asta nu inseamna ca e masina germana...aici vroiam sa bat...dar eu tot mai astept o simpla poza la provenienta masinii.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #94
          @cristi_lcd: borduri de bmw, ford, vw, volvo, facute la timisoara si arad; ecu habitaclu, injectie, abs, suspensie hidropneumatica, directie electrica, facute la timisoara/arad. gume facute la timisoara. plasticuri facute la timisoara/arad. centuri de siguranta la lugoj/brasov. cutii de viteza mercedes la cugir. airbaguri la timisoara/arad. inca mai credeti in mitul masinii germane? asamblarea, probabil, e facuta in germania, la unele. la multe, insa, tara de provenienta e belgia, spania, ungaria, slovacia, polonia, cehia, turcia, sau bulgaria.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #95
            da,cred in mitul masinilor germane...cei cu masini nemtesti mai oldschool,ca mine asa ;)

            Comment


            • #96
              Originally posted by Seba View Post
              @cristi_lcd: borduri de bmw, ford, vw, volvo, facute la timisoara si arad; .... gume facute la timisoara. ....
              Vezi ca stii. De-aia te-am intrebat.

              Si nu te mai lauda cu gumele de Timisoara ca se fac si in Prahova . (Mai bune chiar )
              Last edited by Cristi_LCD; 11 August 2010, 09:36.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #97
                Intrebare intrebatoare:

                Daca BMW X5 si X6 se fabrica numai in America - Carolina de Sud, ce masini sunt?
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #98
                  Masini nemtesti desigur.
                  Cred ca s-a inteles ce ai vrut sa spui ))

                  Comment


                  • #99
                    Masini de plastic, ce nu pot aborda niciun viraj in viteza

                    Comment


                    • Niste rable? Am ghicit sau pot sa mai incerc o data?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Americane, nu scrie "Made in U.S.A." ?
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Originally posted by unrealxpload View Post
                          Nu stiu ce motor avea , pur si simplu era la semafor si s-a vazut ca vrea sa se dea .. si ne-am dat.. ori nu stia sa mearga ori e proasta masina , acum nu zic ca am eu logan si ca stiu eu sa merg fff bine , dar l-am lasat la cel putin 10-15 m in spate.. am dat "blana" in toate treptele
                          Cred ca ai visat noaptea, ca ti-ai luat v8 si ala si-a pus capul cu tine.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google