Logan Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si aia 15 cai in plus la logan si dotari cel putin la fel la aceeasi bani...Sa nu uit de tinuta de drum, care mi se pare totusi ceva mai buna la logan. Eu am luat loganul dupa drive test cu sandero, ma gandesc ca si tibby a simtit el ceva diferenta, n-oi fi eu nebun
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Da da da! Cu banii pt. Un Sandero Laureat 1.4, am cumparat un Logan PH2 Laureat 1.6, urmand bunul sfat al doamnei de la reprezentanta (eu voiam Logan 1.4 )

      Comment


      • Singura diferenta dintre Logan si Sandero e ca Sandero e mai mic, mai slab motorizar (nu are 16v) si poate cel mai important mai SCUMP! La banii cu care iei un Sandero 1.6 Laureate, iei un Logan Laureat 16V + ABS, daca ne uitam la varianta Prestige e chiar mai ieftin Loganu decat Sandero.
        Ps. Sa intrati pe clubsandero sa vedeti ce se ataca oamenii cand le zici lucrurile astea ))
        Loganul Meu !

        Comment


        • Asa cum noi suntem loganisti convinsi ei sunt sanderisti convinsi si nu au tinut cont de aceste mici detalii

          Comment


          • Sandero nu e deloc slab motorizat, doar pentru ca nu are 1,6 16v.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • Originally posted by Razzvan View Post
              Hai sa vedem ... De ce sa'mi iau Logan si sa nu'mi iau Sandero ?

              Din cate am inteles de la niste prieteni care au incercat'o:
              - motorul se simte mai bine
              - pozitia la volan e si ea de masina nu de camion ...
              - arata mai bine interiorul & exteriorul

              Hai ma chiar camion? Tot dacie e dar mai mica, fara portbagaj, spatiu interior pare mai mic si nici nu are o motorizare diferita. Depinde de ce vrei de la masina - singurel sau cu familie - nevasta, chinder, soacra,etc.

              Comment


              • Intre sandero si logan, clar as alege loganul. De ce sa dai bani mai multi pe o masina care e mai mica?

                Comment


                • @cata78nt: ba e mai inalta si mai lata decat loganul, dar totusi pe dinauntru e mai mica, daca te uiti pe specificatiile tehnice. Paradoxal, nu? si pana una-alta n-are toate motoarele in optiuni, deci e diferita paleta de motorizari...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Diferenta de motorizare intervine din faptul ca modelul e abia la inceput(aduceti va aminte de logan prin 2004-2005),e o chestie de marketing.

                    Cat despre aspect la exterior nu ma incanta ,m ai ales spatele si din lateral ,parca e un om ghebos, in schimb fata e simpatica la fel si interiorul care e la fel ca logan Ph2.

                    Oricum amandoua sunt surori,probabil cu tati diferiti,totutl depinde de gust, tot dacie ramane indiferent de alegerea facuta!

                    Comment


                    • Deocamdata prin oras am vazut cu mult mai multe Loganuri PH2 decat Sandero cu toate ca Sandero a aparut inaintea lui PH2.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Singura diferenta este la portbagaj restul e la fel , la inceput ei impresia ca e mai mica la interior si mai sprintena dar sunt doar impresii
                        a uitasi de abs e standard [singuru lucru bun]
                        baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                        Comment


                        • Originally posted by gigiman View Post
                          Intre sandero si logan, clar as alege loganul. De ce sa dai bani mai multi pe o masina care e mai mica?
                          Corect,dar mai apare si chestia aia ..."care e mai practic pentru un oras aglomerat?" si atunci o sa stii ce sa alegi.

                          Comment


                          • Mai da impresia de sprintena e mare...Sunt cativa pa forumul de sandero care cu 1.4 si benzina de 98 scot cu 2 secunde mai bun timpul de sprint 0-100...Eu am mawers cu amsina aia si sincer nu mi s-a parut chiar asa puternica senzatia de viteza, oricum gtech-ul m-a adus cu picioarele pe pamant...Care aveti sandero pe aici si ne puteti da detalii clare, nu senzatii subiective?
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by SUPERCAR View Post
                              Corect,dar mai apare si chestia aia ..."care e mai practic pentru un oras aglomerat?" si atunci o sa stii ce sa alegi.
                              pentru oras mai buna ar fi o masina mai mica in fata care sa o conduci usor , un parbriz mai bombat cu stilpi cit mai ingusti nu un logan cu fundu taiat [parere personala] , pentru oras 107 e ideala [sau surorile de la citroien si toyota]
                              baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                              Comment


                              • Originally posted by csebalyn View Post
                                amsina aia si sincer nu mi s-a parut chiar asa puternica senzatia de viteza, oricum gtech-ul m-a adus cu picioarele pe pamant...
                                Ai accelerometru?...Zine si noua niste date obtinute cu el cu ce ai testat logan,sandero?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google