Noul Logan 0.9 Tce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    un brand... Nu ai auzit de arcuri sport H&R?
    MY CLA

    Comment


    • #93
      Stiu firma dar cum as putea veni sau nu cu h & r la cum a zis yrman....

      Comment


      • #94
        Originally posted by epuref View Post
        O idee excelenta chiar o sa fac asta cheder normal sau e vreunul special?
        Cheder de portiera de Dacia 1310. In sectiune trebuie sa arate ca in poza atasata. Cu rosu este muchia de tabla a masinii iar cu negru chederul vazut in sectiune.
        Attached Files
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #95
          Originally posted by epuref View Post
          De unde ai luat o de ti au dat si cauciucuri ca mai facut curios? sa o stapanesti sanatos si poate ne vedem o data si noi cu ele si cu baieti din ct daca ai placerea si pune poze cu ea sau pune la my ride da ne mai multe detalii ce versiune motorizare ce optiuni ai pus pe ea culoare etc



          Multumesc frumos
          Este un laureate standard, alb, 1.5 dci de 75 cai, si am luat-o de la Daperom din Pitesti. Oricum in Pitesti mai toti dealeri au dat cauciucuri de iarna. Apropo, cu ce cauciucuri de vara au venit ale voastre? A mea a venit cu Goodyear DuraGrip. Maine o sa fac cateva poze si o sa le postez aici.

          Originally posted by MihaiiahiM View Post
          Este un laureate standard, alb, 1.5 dci de 75 cai, si am luat-o de la Daperom din Pitesti. Oricum in Pitesti mai toti dealeri au dat cauciucuri de iarna. Apropo, cu ce cauciucuri de vara au venit ale voastre? A mea a venit cu Goodyear DuraGrip. Maine o sa fac cateva poze si o sa le postez aici.
          Si apropo de mufele de sub scaune, sub scaunul din stanga eu au doua mufe, una verde si una neagra, iar sub cel din dreapta doar una neagra.
          Last edited by MihaiiahiM; 19 December 2012, 01:49. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • #96
            yrman glumeste..ideea e ca ar arata bestial lasata, ca pare mult prea inalta..iarna stoc, vara blana
            sigpic

            Comment


            • #97
              d3cimus tu ce varianta ai ales?Intreaba daca sunt omologate si la varianta 1.2 16v,poti sa ai o surpriza.

              Comment


              • #98
                Originally posted by Xavi View Post
                d3cimus tu ce varianta ai ales?Intreaba daca sunt omologate si la varianta 1.2 16v,poti sa ai o surpriza.
                Jantele pe 16 sunt omologate pe sandero stepway.
                sigpic

                Comment


                • #99
                  este ok am fost si eu la test drive si am mers cu una cu motor de 0.9T au imbunatatit-o destul de mult cel putin asa pare la prima impresie, ce zic eu ca ar fi un dezavantaj este pretul care dupa parerea mea este destul de mare mai ales daca o achizitionezi in leasing te rupe in doua ajungi cu ia la 20 de mii cu casco cu asigurari pe firma, so stapanesti sanatos si drumuri bune

                  Comment


                  • Originally posted by epuref View Post
                    Stiu firma dar cum as putea veni sau nu cu h & r la cum a zis yrman....
                    Era o gluma asa cum a zis si Geo. Tine legatura cu el si iti explicam duminica mai multe.

                    Sa o plimbi sanatos si fara incidente!
                    sigpic

                    Comment


                    • Yrman eu sunt mai greu de cap acum am priceput dar nu sunt genul sa fac astfel de modificari . Cauciucurile de vara cu care a venit masina sunt continental cele doua mufe de la scaunul şoferului sunt de airbag si de senzor centura iar cea singura de la pasager e ptr airbag. Lucian multumesc frumos de desen chiar o sa fac aceasta mica imbunatatire sa spun

                      Comment


                      • Am si eu o rugaminte pentru fericiții proprietari de Logan - modelul nou. M-ar interesa ET-ul jantelor (atât la cele de aliaj cît și la rezerva de tablă). Ideea e ca am niste jante de aliaj mai misto decat cele pe care le vinde Dacia cu 350 euro și daca s-ar potrivi pe modelul nou le-as tine si mi-as vinde masina doar cu jantele de tablă.

                        Comment


                        • Originally posted by Xavi View Post
                          d3cimus tu ce varianta ai ales?Intreaba daca sunt omologate si la varianta 1.2 16v,poti sa ai o surpriza.
                          Am decis sa raman pe 15 inch. Am analizat raportul castig / pierdere si da cu minus. Sa vad.

                          Comment


                          • Originally posted by YOGI81 View Post
                            Am si eu o rugaminte pentru fericiții proprietari de Logan - modelul nou. M-ar interesa ET-ul jantelor (atât la cele de aliaj cît și la rezerva de tablă). Ideea e ca am niste jante de aliaj mai misto decat cele pe care le vinde Dacia cu 350 euro și daca s-ar potrivi pe modelul nou le-as tine si mi-as vinde masina doar cu jantele de tablă.
                            ET-ul este 42
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Originally posted by YOGI81 View Post
                              Am si eu o rugaminte pentru fericiții proprietari de Logan - modelul nou. M-ar interesa ET-ul jantelor (atât la cele de aliaj cît și la rezerva de tablă). Ideea e ca am niste jante de aliaj mai misto decat cele pe care le vinde Dacia cu 350 euro și daca s-ar potrivi pe modelul nou le-as tine si mi-as vinde masina doar cu jantele de tablă.
                              Pretul de 350 de euro nu este doar ptr jante gandeste te ca in pachetul ala intra si geqmurile electrice pe spate etc deci cam 100 euro si mai ai si patru cauciucuri pe ele inca vreo 200 euro deci ramai cu jantele la 50 de euro practic plus cele care le dai de tabla la cat sunt le evaluate punele si pe acelea la 150 euro deci 3
                              200 euro te ar ajunge janntele cu aproximatie in plus cele care ti le pune dacia au o anumita greutate gandesc sunt calculate acum nu zic ca sunt nici cine stie ce dar daca ei altele vezi macar diferenta de greutate....fiind mai grele o sa ai probleme si cu consumul si in timp planetare si altele

                              Ok si ca tot veni vb de jenti caut sa cumpar de tabla pe 15 sau pe 16 cum sunt pe noul stepway originale pe cele de 15 ofer 75 ron pe cele de 16 100

                              Originally posted by epuref View Post
                              Pretul de 350 de euro nu este doar ptr jante gandeste te ca in pachetul ala intra si geqmurile electrice pe spate etc deci cam 100 euro si mai ai si patru cauciucuri pe ele inca vreo 200 euro deci ramai cu jantele la 50 de euro practic plus cele care le dai de tabla la cat sunt le evaluate punele si pe acelea la 150 euro deci 3
                              200 euro te ar ajunge janntele cu aproximatie in plus cele care ti le pune dacia au o anumita greutate gandesc sunt calculate acum nu zic ca sunt nici cine stie ce dar daca ei altele vezi macar diferenta de greutate....fiind mai grele o sa ai probleme si cu consumul si in timp planetare si altele

                              Ok si ca tot veni vb de jenti caut sa cumpar de tabla pe 15 sau pe 16 cum sunt pe noul stepway originale pe cele de 15 ofer 75 ron pe cele de 16 100
                              sau
                              VAND DVD 2 DIN AUDIOVOX VME 9325BTA CU FOLIE PE ECRAN FACTURA SI GARANTIE CAMERA MARSARIER SI MODUL BLUETOOTH TEL PTR EL SI TOATE CABLAJELE NECESARE SAU LA SCHIMB CU 4 JENTI LOGAN CU CAUCIUCURI IARNA

                              Astea noi acum vin cu antigel sau fara ca acum mi am adus aminte si la ora asta nici nu am de unde sa ii pun?
                              Last edited by epuref; 20 December 2012, 18:35. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google