B 37 CTR - Ascutitoarea Japoneza

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pentru unii e dura realitatea si accepta mai greu
    Bravo Doc! Scoate untu' din ei ))
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #77
      Da, discutia se tot poarta aici: http://www.renaultsport.ro/club/view...t=105&start=75 cred ca s-au facut 2-3 pagini de comentarii aiurea.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #78
        bv doc...le`ai dat fum.
        oricum ala cu r26-le a adormit la start

        Comment


        • #79
          Mi-a placut faza de genul "masina de 260 cp care a facut un Cayenne Turbo de 750 cp"...sau "iti bati joc de noi"...sau "Honda mai tare decat Renault, poate la consum". In primul rand, baieteii aia nu stiu ce inseamna o masina cu adevarat puternica apoi habar n-au ca Honda e cel mai mare producator de motoare la ora actuala apoi ei au impresia ca Renault Sport e o secta cu circuit inchis...nasol pentru ei...nasol ca mai vine cate unu' si-i trezeste la realitate si apoi se simt tarati in noroi ))...imi amintesc fata unuia cu un BMW 5 Alpina care si-a luat-o de la mine si d-aia ii inteleg perfect pe cei de pe Renault . Cam toate posturile de acolo bat campii la multe capitole...daca as fi vre-un american care citeste forumul ala as zice ca Renault face concurenta cu Ferrari in Europa ))
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #80
            Sa vedem cati si daca vor raspunde la provocarea lansata de Doc. ;) Chiar si asa, sunt multi care uita ca si daca dintre cele doua masini R26 stock poate pleaca mai repede cu cateva fractiuni de secunda...diferentele intre cele ca si constructie sunt de ani lumina. Si asta o spune proprietarul unui Megane (nu RS ce-i drept) care este destul de pasionat de masina lui. ;)

            Comment


            • #81
              la ce am citit si eu acolo...doamne fereste-ne de asa ceva...
              bat campii aiurea, se simt raniti in adancul sufletelor lor, da rau nu altceva...pentru ca tu ai "spus cu arogenta ca l-ai luat cu 6-7 masini"...si ca renault e de kkt...
              jeez...au probleme mai mari decat avem noi pe tot forumul
              Life is short...play more!
              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

              Comment


              • #82
                Problema este ca nu am spus cu aroganta si am facut o prezentare a zilei respective. De altfel am si specificat de s-a intamplat asa si ca am avut placerea sa acord inca o sansa acelui Megane in conditiile cerute de posesorul acestuia. De asemenea nu cred ca am spus undeva ca reno e de kkt.

                Sunt curios cati de acolo vor face act de prezenta la o provocare Honda vs Reno, ca doar asta vor ei, corect?
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #83
                  Auzi, Renault mai bun decat Honda...

                  Doc, sincer, cati bani ai bagat pe "direct" in masina ta? Cati bani s-ar fi cheltuit daca posesorul unui Civic identic cu al tau nu ar fi fost in domeniu? Ne poti aproxima, te rugam?

                  Comment


                  • #84
                    ce timp ai pe 402m ?
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #85
                      eu de-aia am zis intre ghilimele...pentru ca nici eu nu am vazut undeva unde tu sa fi zis vreuna din cele 2 afirmatii...
                      asta e, mai sunt si oameni care nu pot accepta o masina mai buna, oricare ar fi aia...
                      bafta in continuare!
                      Life is short...play more!
                      http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by MyKe View Post
                        Auzi, Renault mai bun decat Honda...

                        Doc, sincer, cati bani ai bagat pe "direct" in masina ta? Cati bani s-ar fi cheltuit daca posesorul unui Civic identic cu al tau nu ar fi fost in domeniu? Ne poti aproxima, te rugam?
                        Chiar am bagat niste bani in tuning, in jur de 3500-4000 euro insa modificarile le-am facut pentru mine. Daca vroiam sa potolesc pe cineva de 4000 euro puneam un supercharger si ridicam puterea la 290-300CP, dar masina pierderea tot farmecul unui motor aspirat.
                        De aceea am preferat sa cheltui mai mult, sa castig mai putina putere dar sa ramana motor aspirat. Senzatiile oferite de acest motor la 8600-9000RPM nu o sa le gasesti la niciun Reno sau GTI.

                        Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        ce timp ai pe 402m ?
                        Mai sincer imi pare rau ca nu am ajuns in Ungaria sa fac un astfel de test. La Pitesti am inteles ca au fost masuratori aiurea, eu se pare ca am scos 13.95 pe 390m. Poate reusesc in Aprilie sa fac o vizita la unguri.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • #87
                          ce bomboana de masina!!!auzi si tu...8600-9000 de tura....visezi cum o fi senzatia!super tare masina asta!trecand peste design,mecanic este o capodopera!imi place ca mergi pe aspirat inca!este maximum acestui motor?sau mai poti stoarce ceva din el?oricum prea atre masina,bafta multa cu ea!
                          "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                          Comment


                          • #88
                            Incercam sa vedem daca ajungem la 250-260CP in configuratia actuala. Aspirat pot ajunge si la 290-300CP, deja avem un proiect finalizat cu aceasta valoare insa trebuie sa fac mai multe schimbari la motor. Oricum am in vedere si acest lucru, numai ca o sa le iau treptat-treptat in functie si de buget.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • #89
                              sa o stapanesti sanatos .. da nene un test drive cand facem cu ea? )

                              Comment


                              • #90
                                te-am vazut azi pe la vitan.

                                masina e super tare....trage de rupe din cate am vazut la pitesti

                                bravo si bafta cu proiectul in continuare
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...am-t11058.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google