Printre Voi Si Un ACCENT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Desigur iti pot spune cum sta treaba.
    nici eu nu am inteles-o prea bine

    primi 3 (trei) ani de garantie reprezinta garantia internationala acordata de Hyundai Motor Company fara limita de kilometrii;
    anul 4 (patru), 5 (cinci), 6 (sase) si 7 (sapte) reprezentand garantia extinsa acordata de Hyundai Auto Romania in limita a 150000 km rulati si care este valabila*:

    * pe teritoriul Romaniei*;
    * pentru primul proprietar / utilizator al autovehiculului*;
    * pentru grupul motopropulsor*: motor fara anexe, cutie de viteze, cutie transfer, arbori cardanici, arbori planetari, sisteme de cuplare 4X4, grupuri diferentiale.



    3 ani am garantie la TOT iar in urmatorii ani doar pentru grupul motopropulsor si numa in romania si sa nu schimb propietaru.
    link : http://www.hyundai-motor.ro/content/?id=112


    Pretul masini a fost 12.500-1.500(reducere din partea casei)-800e(rabla)=10200e.
    10200e a mai trebuit sa dau eu.

    App are senzori de parcare

    Comment


    • #17
      Bun pretul, sa te folosesti sanatos de ea, si fara incidente.

      Comment


      • #18
        Sa o stapanesti sanatos . 7 ani nu inseamna garantie full ca sa zic asa . Pe anumite parti esti limitat la un anumit nr de km . Lacetti de ex la trenul de rulare are 50000 km . Mie la masina ta nu-mi plac rotile de 175 , nu-mi place cum arata datorita rotilor si imi pare cam redusa la spatiu . La dotari ok . Oricum e a ta , tie sa-ti placa nu mie .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #19
          Nici mie nu imi plac rotile. In toamna trebuie sa pun jenti pe 15' 195 fiindca in cartea masini am omologate trei tipuri de roti. Si cu spatiul eu sunt multumit. Cum ai zis si tu trebuie sa imi placa mie.




          Acum la 1000km am schimbat filtru de ulei si uleiu=185 ron. Voua la logan cat va luat. Mie miau bagat castrol
          Last edited by alexcump; 8 July 2008, 12:07.

          Comment


          • #20
            Sa o Stapanesti Sanatos Bafta !!!!!!!!!!!!!

            Comment


            • #21
              Verifica cum arata mai intai sa nu fie disproportia si mai mare la 195 .
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • #22
                As vrea sa imi iau asa ceva sa imi pun deasupra la pedalier dar nu stiu cum sa le montez. Cum se conecteaza????>>>>

                Comment


                • #23
                  Nu vreau sa te dezamagesc dar Hyundai nu da garantie pe coloana de directie... Si-a luat un prieten de familie Accent nou si dupa 48.000 km s-a rupt ceva pe acolo si garantia nu acoperea dauna. 2.000 epuroi la costat reparatia. Acum suspina dupa vechiul laureate pe care la vandut pentru Accent. Masina e a ta si tie trebuie sa-ti placa. Bafta in continuare si multi km fara incidente.
                  Ambition

                  http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                  Comment


                  • #24
                    Ai facut o alegere buna
                    Vad ca ai detector...Cat de bun e si cam la ce distanta te anunta de radare?

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by r3duc View Post
                      Nu vreau sa te dezamagesc dar Hyundai nu da garantie pe coloana de directie... Si-a luat un prieten de familie Accent nou si dupa 48.000 km s-a rupt ceva pe acolo si garantia nu acoperea dauna. 2.000 epuroi la costat reparatia. Acum suspina dupa vechiul laureate pe care la vandut pentru Accent. Masina e a ta si tie trebuie sa-ti placa. Bafta in continuare si multi km fara incidente.
                      Bun bun 48.000 dar cati ani avea. Dastea din auzite stiu ei eu. Sunt multe criterii. Crede-ma nu dau accent-u pe nici un logan ca e masina mea.......Si nici cu piesele de la logan nu mie rusine ca si alea sunt exagerat de scumpe.
                      Detectoru e cobra esd 7000 cam cel mai ieftin de pe piata. Ma scos de la vreo 3 amenzi. Cam de la 1km-800m.

                      Comment


                      • #26
                        Crede-ma nu as da BFF-ul meu pe orice BMW mai mic 2500 cmc. Pe Hyundai Accent(indiferent de motorizare) nici atat...
                        http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by felixb View Post
                          Crede-ma nu as da BFF-ul meu pe orice BMW mai mic 2500 cmc. Pe Hyundai Accent(indiferent de motorizare) nici atat...
                          Eu nu te cred ! :p

                          Comment


                          • #28
                            accentul e o masina ok, personal nu-mi place din cauza formei bordului, din acelasi motiv nu agreez nici matizul
                            consumul e destul de bun, aerodinamica e clar peste a loganului, insonorizarea...Nush ce sa zic, mie sincer mi se par cam pe acolo, acuma daca voi ziceti ca e mai buna la accent si sunt eu mai tare de ureche va cred)
                            acum depinde si cat ai dat pe ea, o cunostinta a dat aprox 11k euro sau 11k si putin pe fix aceeasi echipare cu a ta, ceea ce sincer eu nu as face, dar cu rabla probabil ai scos-o la un 10k poate chiar putin sub ceea ce e foarte bine pt o masina noua

                            Comment


                            • #29
                              Ca si consum cum sta? Atat urban cat si extra?
                              Cat se poate de sincer te-as ruga.
                              Multumesc.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by alexcump View Post
                                Pretul masini a fost 12.500-1.500(reducere din partea casei)-800e(rabla)=10200e.
                                10200e a mai trebuit sa dau eu.
                                Tu glumesti, nu? Masina e 11.400 euro, nu 12.500 euro. Si asta fara vopsea metalizata, totusi, nu e 1.100 euro vopseaua metalizata...
                                Sa mai zic ca pe masina nu se pot pune alte optionale? Deci, cum explici pretul dat de tine?
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google