Printre Voi Si Un ACCENT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pacco, mai sunt si altii care-au mers cu accent si-n afara de motorul ala dizal care trage ca un caine n-au remarcat chestii care sa merite 4000 de euro in plus. Si chiar e instabila masina...
    nu cred ca darkside vorbeste numai sa se afle-n treaba. si comparatia o facea cu loganul lui, asa cum am facut si eu
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      Care 4000E in plus?Masina a costat 10200E.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Imi pare rau (si de mine) ca tot comparam Accentu cu Loganu pe jurnalu omului.
        1.4 (de pe Accent) in clasa lui sta bine la performante. 1.6 chiar foarte bine.
        Instabila..? Din nou, in comparatie cu ce..? Sper ca nu cu Loganu, ca sta mai bine. Uite iar o compar )))
        Am spus ca am condus Accent, vecinu de peste drum are 1.5 crdi (si primul lucru care l-a facut, ma invitat la condus ca stie ca sunt gongat cu masinile)
        Cel putin la capitolu motorizari sta bine Accentu.

        Comment


        • #79
          Cum zicea si tavi si bine zicea, hai sa terminam comparatiile pe topicul acesta. Sa lasam omul sa-si prezinte masina, ce a mai schimbat (in sensul de tuning) la masina, impresiii la volan...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #80
            Originally posted by Pacco View Post
            @darksid3: nu fa comparatie intre accent si chev-ul tau.Decat Logan merge mult mai bine.
            1 Defineste expresia "merge mult mai bine"
            2 NU!Nu comparam cu nici un Corvette, as fi de-a dreptul cretin sa compar o masina low end cu o masina care este cu totul alta clasa!Am conduse destule masini, de destule clase si crede-ma ca Accent nu e o masina care sa te dea pe spate!E acceptabila dar cu destule lacune...Tipic unei masini low end!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #81
              Originally posted by Cristi_LCD View Post
              @alexcump spune-mi te rog consumurile pe care le-ai avut cu Accentul. Sincer fara "conditii speciale". Ma intereseaza pentru o problema personala si nu pentru comparatii cu Loganul.
              Deci consum brasov-vaslui vaslui-brasov undeva pe la 6.9 (dus mam dus gol iar la intoarcere mai incarcat). Am mers si 300km incarcat si mia luat si 9.0 extraurban In oras nu imi sare de 8.5-9.
              Am vrut sa fac un test si l-am facut. In jurul a 2 sapt am mers de 4 ori la vaslui si intr-una din ture (dus) am mers numai cu 90-100km/h constant. Si am fost placut surprins sa vad ca masina in aprox 300 km a scos un consum de 5.9.

              Nu ma supar sa spuneti ca nu e buna. E normal sa spuneti ca nu e buna deoarece eu imi prezint masina hyundai pe un forum dedicat logan(nici nu am dreptu sa comentez).
              Spunea cineva ca e instabila in curbe. Ma inclin sa cred. Acuma am ~6000 si nu am simtit treaba asta nici o data. Desigur nu merg mai tare de 120-130 km/h.
              Intradevar gumele sunt de toata jena... Acuma in iarna o sa le schimb.
              Suspensia e mai rigida decat la logan asta e adevarat.
              Referitor la spatiu din interior parerile sunt impartite

              Zicea cineva ca a mers cu un diesel 200km/h. Cum sa comportat? Mie inca imi e frica sa merg cu asa viteze si cu asa masina. Comparativ cu loganu cei care au mers cu logan la 200km/h cum e?


              Bre alex21 tu ce masina ai de accent-u meu e asa jalnic?Inafara de un tucson care nu til permiti si il vinzi?


              Ma scuzati ca postez cam putin dar nu prea asa mult timp:d
              Last edited by alexcump; 10 October 2008, 22:53.

              Comment


              • #82
                Nu conteaza ce masina am eu k sa imi dau cu parerea despre akcent.

                Gusturile nu se discuta !..Eu personal, nu a-si cumpara un akcent nicio data !

                A-si alege loganul fara sa clipesc in locul lui akcent (nu sunt fan, si nu am logan)..Dar am mers destul cu ele incat sa mi fac o parere.

                Comment


                • #83
                  Terminati cu scandalul. Era vorba sa ne abtinem de la comentarii "versus".
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #84
                    On:cred ca acolo vroia sa fie un consum poate de 6.0l extraurban nu 9.0 nu? .Oricum,bv,personal mie imi place Accent-ul.Numai bine.Te salut.
                    Last edited by crististreulea; 14 April 2009, 08:55.
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Ba 9. Nu ai vazut ca pusese un "zambaret"? Vroia sa spuna ca a condus "blana" .

                      @alexcump te mai intreb ceva(scuze ca-ti stric topicul) extrapoland datele tale la cat estimezi consumul pentru un Accent 1,4? Daca ai si informatii reale ar fi si mai bine.

                      Repet:nu-mi trebuiesc datele pentru comparatii cu Loganul.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #86
                        Cristi in scurt timp o sa iti raspund la intrebare. O sa intreb cativa posesori de accent 1.4 si iti voi spune datele corecte. Da consum 9 extraurban si mers cum se poate mai sportiv...Am omorat-o atunci.
                        Last edited by crististreulea; 14 April 2009, 08:55.

                        Comment


                        • #87
                          Multumesc. Esti un tip pe cinste.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #88
                            nu pot introduce datele aici imi zice ca incarca si asa ramane.
                            Oare sunt prea multe caractere?
                            Cristi o sa incerc pe pm sa iti trimit.


                            ps: am rezolvat treaba. am uploadat un fisier .txt
                            Attached Files
                            Last edited by alexcump; 11 October 2008, 21:04.

                            Comment


                            • #89
                              Merge.
                              Multumesc.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #90
                                pana acum ceva vreme am vrut sa achizitionez un accent 1.5 crdi 110 cp,computer de bord,comenzi pe volan, etc.Ma adresez strict posesorului de accent : merita masinuta respectiva?din cate am inteles trage foarte bine, dar am condus si un logan 1.5 dci 90 cp, euro5, etc si am ramas foarte impresionat de consumul mic de carburant, plus ca este o masina noua.Tu ce sugerezi sa fac 1.5 dci sau 1.5 crdi? CA SA NU FIU OFF mai mult decat am fost, super misto masina ta!
                                Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google