Printre Voi Si Un ACCENT

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Alexcump felicitari pentru masina ,sa o stapinesti sanatos, fratele meu are si el un accent 1.6 GLS din 2007 , pana acum fara probleme (si o forjeaza nu gluma ) . Multi km fara incidente

    Comment


    • #62
      Merge bine masinuta n-am nici o problema. Am pus masina aici ca aveam cont si ca eram 80% sa imi iau logan dar daca cei de acolo nu au vrut asta e. Mie mi-a placut aici la voi si am zis sa postez. Sa ne rezumam la masina.
      Va multumesc tuturor as vrea folie xenon si jenti dupa aia ma mai gandesc..

      Comment


      • #63
        Uite asa au mai trecut 5000 de km fara nici o problema. Doar cu unele mici pete pe tapiterie

        Comment


        • #64
          Am mers cu 1.5 dci 110 cai. Motorul este fenomenal..Pur si simplu cu a 2 a si cu a 3 a te baga in scaun de nu te vezi !!..Are un cuplu de invidiat..Top speed pe auto-soarelui, 200 km/h.
          In rest masina este jalnica..Nu este rigida precum loganu, dar e naspa rau si mica cu draci in interior si fara pic de gust.
          Tapiterie bej !!!..Masina avea 10 mii km si tapiteria era deja varza...Ma mir ca nu au facut o alba.

          Comment


          • #65
            Eu tot nu am inteles care a fost logica celor de la Hyundai, sa puna pe Accent acele anvelope ca de bicicleta....Deci cand vad masina aia din spate, ma pufneste rasul
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #66
              Consum redus ..Oricum, masina este jalnica fata de logan..Daca nu ma credeti...Duteti-va un test drive !
              Daca avea si logan 110 la un dci..Era parfum !

              Comment


              • #67
                Am condus un Accent de 1.4 16v, 97 de cai!Deloc impresionat!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #68
                  Mie mi-a placut 1.5 crdi la condus.
                  Motoru si transmisia sunt printre cele mai bune si sta bine pe drum la 130-150 (mai bine ca Loganu).
                  Pacat ca vine echipata cu rotile de 14 (?) fac discordanta mare cu restu' masinii.
                  In rest daca nu pica directia sau telescoapele e OK, masina buna in banii astia.

                  Comment


                  • #69
                    Ce sa mai zici de pete! De curand fetita mea si cu nepotica s-au urcat pe bancheta din spate dupa ce mancasera mure...Le-au ramas amprentele pe ea!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Alex21 View Post
                      Consum redus ..Oricum, masina este jalnica fata de logan..Daca nu ma credeti...Duteti-va un test drive !
                      Daca avea si logan 110 la un dci..Era parfum !
                      Hai sa nu exageram,nu poti sa zici ca e chiar asa,nici loganul nui mercedes

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by darksid3 View Post
                        Am condus un Accent de 1.4 16v, 97 de cai!Deloc impresionat!
                        Comparativ cu Loganul sau cu alte masini?
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #72
                          Am avut ocazia sa merg si eu cu noul Accent, al unei rude, motorizare diesel . Placut impresionat de finisajul interior , dar acord un minus spatiului interior in care eu stau ceva mai inghesuit . Pe drum se comporta bine, chiar mi sa parut ceva mai flexibila in suspensi fata de Logan , iar motorul ma facut sa-l vreau pe loganasul meu , . Ca rezumat, orice masina pana in 20 k euroi , are plusuri si minusuri, in functie de "gustul" fiecaruia .
                          , sunt cu ochii pe voi !
                          :thumbsup:

                          Comment


                          • #73
                            Comparativ cu alte masini din clasa ei!Vorbeam cu un baiat de la Receptie de la Hyundai si-mi zicea ca Accentul este extrem de instabil pe curbe si aveau o gramada cu probleme!D-aia nu am luat Accent, ca ma batea gandul!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #74
                              @alexcump spune-mi te rog consumurile pe care le-ai avut cu Accentul. Sincer fara "conditii speciale". Ma intereseaza pentru o problema personala si nu pentru comparatii cu Loganul.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #75
                                Sa o stapanesti sanatos.Mereu am avut o oarecare simpatie pentru modelele Hyundai.Am mers si eu cu un Accent ,bine,nu 1.6 16v,si sa stii ca mi-a placut.Bv ai facut o alegere buna.Sa nu-ti para rau ca nu ai de ce..Numai bine.
                                PS:Eu cred ca cei care spuneti ca ati mers cu Accent si a fost deloc impresionat ori n-ati mers,ori spuneti asa doar ca sa va aflati in treaba.
                                @darksid3: nu fa comparatie intre accent si chev-ul tau.Decat Logan merge mult mai bine.
                                Last edited by Pacco; 10 October 2008, 10:17.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google