My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi se implineste 1 an de cand am masina, la ora 18.
    Am parcurs 3900 kilometri.
    Marti am incheiat casco Gold pe 1 an cu plata integral:224 euro(239 euro platibili in 4 rate) la Allianz Tiriac.
    Astazi am primit polita RCA de la City Insurance:385 lei.

    Comment


    • multi km fara probleme
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • Multumesc!

        Comment


        • Ce bine e sa ai doojdeani si sa n-ai masina pe numele tau ... felicitari si bafta multa cu masinuta.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • De, ce sa-i faci! Taxele sunt de vina!!
            Multumesc!

            Comment


            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
              Ca sa mai reinviem topicul putin!
              Masina in ultimele 3 saptamani mai mult a stat din cauza sesiunii(mai am o saptamana).Am mers cu ea doar la cumparaturi(1-2 ori pe saptamana).

              Sambata am achizitionat chederele de duster, cele care vin in prelungirea chederelor de Logan 2.

              Astazi am cumparat cotiera originala de Logan 2.Urmeaza sa o montez, nu stiu cand.Imi trebuie suruburile de prindere.Atasez cateva poze ca sa mai inviorez putin topicul, chiar daca lumea stie cum arata o cotiera.
              Salut. Ce e cu chederele de Duster in continuarea celor de la Logan 2? De ce sunt necesare?

              Comment


              • Salut!
                Chederele de Duster au rol de:
                -a nu mai lasa o parte din praful exterior sa ajunga pe prag si apoi in masina;
                -a usura inchiderea usilor fata; sunetul este mai infundat;
                -a nu mai intra asa mult aer intre cele 2 usi, reducand(foarte putin) zgomotul resimtit in habitaclu.

                Comment


                • Astazi mi-am facut timp si am lipit pe ecranul radioului folie pentru protectia ecranului.
                  Am cumparat o folie de protectie pentru ecran mai mare(10 inch) si m-am apucat de treaba.A durat ceva(cam 30 de minute) pentru ca mai ramaneau colturi nerotunjite si trebuia sa le tai si apoi sa repozitionez folia.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Multi km inainte! Fara incidente. Sunt si eu curios, RCA-ul te costa 385lei pe 6 luni la varsta ta? (21ani) ? E prea putin...
                    My turbo lag, give your MPI, a chance

                    Comment


                    • Mersi! La fel si tie. Am plătit 385 lei pe 1 an. Masina e pe numele mamei.

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Azi se implineste 1 an de cand am masina, la ora 18.
                        Am parcurs 3900 kilometri.
                        Marti am incheiat casco Gold pe 1 an cu plata integral:224 euro(239 euro platibili in 4 rate) la Allianz Tiriac.
                        Astazi am primit polita RCA de la City Insurance:385 lei.
                        Eu am facut RCA la ASIROM si am platit 1005 RON. O fi corect? Apoi am facut si cateva simulari pe numele tatei si erau de la 215 ron la Omniasig si 518 la Asirom. In cazul meu, la Omniasig ar fi fost 2000 ron. Nu ii inteleg, cum poti sa platesti o polita de 10x mai scumpa la aceeasi masina, dar de varsta diferita.

                        Comment


                        • Asta e sistemul. Se pare ca varsta posesorului conteaza. Am simulat RCA pe numele mamei, o data cu permis din 1980 si o data cu permis din 2013 si tot aceeasi suma plateam.

                          Comment


                          • Astazi am montat plasa metalica la gura de admisie a aerului de la aeroterma.
                            Multumesc pe aceasta cale colegilor aris86 si GFN, care m-au ajutat atat cu piese, cat si cu sfaturi.
                            Desi am parcat masina foarte putin timp in preajma copacilor(cam o saptamana) de cand o detin, erau stranse ceva frunze intre rezorvorul lichidului de parbriz si aripa de pe partea soferului.
                            Recomand aceasta imbunatatire!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Pai si daca ti se infunda plasa ce faci ? stai sa dai jos iar tot mecanismul de stergatoare ? pentru frunze si alte mizerii ai filtru de polen nu ? sau nu-l ai ?
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Daca se infunda plasa, o dau jos, nu-i bai.Dar are orificiile foarte mici si nu prea ar avea cum sa se infunde.Am si filtrul de polen.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google