My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost la service in legatura cu acele puncte. Tipul de acolo a zis ca cineva care s-a asezat in spate a prins ceva intre usa si prag si astfel au aparut acele puncte. In interiroul usii ar fi un fier, care atunci cand il atinge tabla, lasa semne pe usa, ca in cazul meu.Nu imi explic cum, pt ca pe pragul caroseriei nu sunt semne.
    Mi-a recomandat sa cumpar un marker corector de la Auchan.
    Am luat Gri Platinat, dar nu prea se potriveste cu culoarea masinii. Acolo, la vanzare mai aveau si Gri Perlat Metalizat. Oare pe asta trebuia sa il fi luat?



    O sa fac o vizita si la Auto Nesti, sa vad ce zic.
    Last edited by Crs. Sandel; 8 May 2014, 16:34.

    Comment


    • Par tampiti aia cu corectoru lor. Aia e solutia la problema ta?
      E vopsea sarita, acolo apare rugina instant. Trebuie revopsit, refacut tot locul ala.
      sigpic

      Comment


      • bat campii astia la care ai fost! explicatie fantasmagonica marca "Dorel de Dacia" !
        Keep walking...

        Comment


        • Mi-a zis ca tabla e galvanizata si sa stau fara griji.Ma mai duc la o reprezentanta si daca nici acolo nu fac treaba, ma mai duc la una ca sunt aproape de mine. Tabla aceea, chiar daca e subtire in acea zona, tot pare greu de modificat.

          Comment


          • Astazi am probat chederul de Dacia 1310(din '94) la compartimentul motor. Nu l-am montat pt ca trebuie taiat. Am inchis capota si tot la fel suna, nu am observat nicio imbunatatire in ceea ce priveste acustica inchiderii capotei. La voi s-a simtit vreo modificare in bine?

            Comment


            • Acel cheder in primul rand are rol de etansare compartiment motor din partea superioara. La gropi sau drumuri denivelate, capota nu va mai troncani in acele 2 sprijine, ci va sta fix pe acel cheder.
              sigpic

              Comment


              • Nu prea are legatura cu zdranganitul capotei la gropi. Capota oricum sta fixa pe tampoanele pe care se inchide. Acest cheder ajuta mai mult la protectia comprtimentului motor la mizeria aruncata in mers de masina din fata etc.
                Nici la mine nu se aseaza perfect acest cheder dar se vede ca patrunde mai putina mizerie in interiorul compartimentului motor.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Am inteles. Are mai mult rol de protectie la praf decat rol de diminuare a sunetului.

                  Comment


                  • De parca nu intra o tona de praf pe dedesubtul motorului...cat poa sa intre prin fanta aia a capotei?
                    E strict ca sa se aseze corect capota motor. Mie mi se aseaza exact pe cheder. La sunet se simte putin diferit, dar intereseaza sa stea corect sprijinita.
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu am acel cheder pus la motor si pot spune ca este mult mai ok , in sensul ca nu mai intra apa sau praf la motor in zona capotei.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Am inteles. Are mai mult rol de protectie la praf decat rol de diminuare a sunetului.
                        Nu "protectie la praf", ci "protectie impotriva prafului". Ce va invata aia la facultate?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Citesc o carte pt un examen si nu m-am mai gandit la "impotriva", plus ca "la" e mai scurt.

                          Comment




                          • Ca sa mai reinviem topicul putin!
                            Masina in ultimele 3 saptamani mai mult a stat din cauza sesiunii(mai am o saptamana).Am mers cu ea doar la cumparaturi(1-2 ori pe saptamana).

                            Sambata am achizitionat chederele de duster, cele care vin in prelungirea chederelor de Logan 2.

                            Astazi am cumparat cotiera originala de Logan 2.Urmeaza sa o montez, nu stiu cand.Imi trebuie suruburile de prindere.Atasez cateva poze ca sa mai inviorez putin topicul, chiar daca lumea stie cum arata o cotiera.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Mică şi îngustă rău cotiera aceasta de Logan2, dar totuşi utilă.

                              Comment


                              • E ok.Acum sa o vad cum se potriveste cu ambientul interior si cum o simt eu la condus.Imi place la ea ca e rezistenta(asa da impresia).Spatiul de depozitare e suficient pt un telefon sau un portofel.
                                Si cand te gandesti ca cei de la Dacia cer 100 euro pe asa ceva!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google