My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De la cate "calduri" au fost, cred si eu

    Comment


    • Un prieten duce masina veche, o Dacia 1310 la rabla. Am inteles ca, chederul aflat la usile rablei poate fi montat la noile modele Dacia la motor. Ce cheder ar trebui sa iau, de la usile fata sau de la usile spate?

      Comment


      • Nu conteaza doar sa fie de usa de dacia 1300
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Multumesc!

          Comment


          • Multii km fara incidente

            Comment


            • Pentru 30 de lei cat costa un cheder nou de usa dacie 1310 nu cred ca merita sa te chiniu. Plus ca mai mult ca sigur chederele de pe rabla sunt coapte, deformate etc si o sa te chinuie la montatul sub capota.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Stii Florin ca vreau sa minimizez costurile. Am fost in targ la Vitan intr-o zi sa cumpar acel cheder si, unde am intrebat, nu aveau. Asa ca merita sa fac o incercare cu acel cheder de la rabla; daca nu e bun, mai caut.

                Originally posted by Aleexalex View Post
                Multi km fara incidente
                Multumesc!
                Last edited by 77sky; 10 April 2014, 18:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Nici eu nu sunt adeptul aruncatului cu bani ... dar in unele situatii e mai bine asa. Inainte de a da jos chederul de pe rabla verifica-i elasticitatea. Daca nu este suficient de elastic nu va amortiza nimic iar capota fata tot ca o conserva sa suna.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • E bine de stiut.Multumesc pt sfaturi!

                    Comment


                    • În cazul tău chiar nu merită să te "zgârceşti la tărâţe"!

                      Comment


                      • Merita sa incerc, sa vad cum e acle cheder si apoi ma decid daca il iau FREE sau trebuie sa caut la magazin si sa il platesc.

                        Comment


                        • In urma cu ceva timp, am resetat computerul de bord la 988 km.Azi, am ajuns la 1088 km; consumul pe cei 100 de km a fost de 9,5 litri, cu mers doar in oras.Din pacate, nu am putut face poze, pentru ca trebuia sa opresc in trafic si nu aveam unde, incurcam circulatia.Acum am 1099 km.La 1100 km o sa resetez computerul si voi reveni cu consumul pe 100 km extraurban, intrucat voi pleca la bunici.Pana atunci, am nevoie de un sfat cu privire la poza atasata.Cu ce as putea lipi grila de bara, astfel incat sa nu se mai dezlipeasca?
                          Attached Files

                          Comment


                          • Am tras mai tare de grila spre bara si s-a prins la loc.

                            Comment


                            • M-aş bucura pentru tine să nu fie doar o soluţie temporară!

                              Comment


                              • Nu cred ca e temporara, pt ca a facut click, apoi am impins de plasa si nu s-a mai miscat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google