My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astazi, stiind ca n-am mai postat de ceva vreme aici, m-am gandit sa fac niste poze cu datele afisate de computerul de bord si sa mai inspectez masina(zgarieturi, suruburi lipsa, un pic de curatenie etc).Mai jos aveti cateva poze cu ceea ce afiseaza computerul de bord. La 1100 kilometri, acesta a fost resetat. 40 de kilometri au fost parcursi in Bucuresti, restul in afara orasului.
    Attached Files
    Last edited by Crs. Sandel; 2 May 2014, 18:39.

    Comment


    • Am sters pragurile si usile pe interior. Mi-au sarit un ochi 3 puncte aflate pe usa spate de pe partea soferului. Ce ar trebui sa fac, sa ma duc la garantie sa le arat?
      Attached Files

      Comment


      • Clar, da nu inteleg cum de a ajuns asa? pare lovita sau ce s-a intamplat?

        Comment


        • Pare a fi lovita, dar din interior. Punctele nu sunt infundate, sunt iesite in exterior, in relief.

          Comment


          • du-te la service cu ea. si pune-i sa o desfaca de fata cu tine...

            Comment


            • oricum ar fi este inadmisibil!
              Keep walking...

              Comment


              • Am dat mail la Vocea Clientului in care am atasat si pozele; pana miercuri sunt ocupat cu facultatea, poate joi fac o vizita la service, dar sa vad ce spun cei de la V.C. intai.

                Comment


                • ti-au dat vreun raspuns?

                  Fara QUOTE la ultimul post, te rog.
                  Last edited by IancuMIC; 6 May 2014, 21:35.

                  Comment


                  • Nu. In general raspund la 2-3 zile lucratoare. Asta ar fi a 2 zi.

                    Comment


                    • Urata chestie ..... prin asa ceva , Dacia va avea doar de pierdut ..... Iti urez succes si sper sa-ti solutioneze astia de la Dacia problema asta .....

                      Comment


                      • Au de pierdut pe partea de relatii cu clientii, in schimb pe partea de vanzari le merge foarte bine si nu ii mai intereseaza de clienti dupa ce le cumpara masinile.

                        Si eu sper ca se va solutiona problema pe garantie.

                        Comment


                        • Parerea mea este ca loviturle alea sunt acolo din fabrica, dar tu doar acum le-ai observat. Sa te astepti si la raspunsul (legitim de altfel) ca garantia Dacia nu acopera si loviturile.
                          Atunci cand ridici masina de la dealer, dupa ce iti este prezentata masina, semnezi ca totul este ok. Daca tu nu ai observat defectele alea si ai semnat, e mai dificil acum sa mai faci ceva.
                          Ai dat ~11000 E pe masina si ai mers doar 1500 km in 8 luni?!
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Acel zgarieturi nu erau in urma cu 3 saptamani.
                            Am dat 9740 euro: scazand tichetul rabla am platit 8300 euro. Am mers asa putin pt ca sunt singurul sofer al masinii, iar mai tot timpul sunt ocupat cu facultatea. Am mers mai mult extraurban, la bunici, la munte.

                            Comment


                            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                              Acel zgarieturi nu erau in urma cu 3 saptamani.
                              Sper ca nu le-ai spus si treaba asta celor de la garantii/vocea clientului.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Am scris in mail lucrul asta. Asta e, om vedea ce e de facut. Daca nu, apelez la casco, da mi-e ca la urmatoarea rata de casco o sa platesc mult mai mult decat pana acum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google