My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, sunt cu jante cu tot. Si bine ar fi pentru iarna sa iti iei jante, nu sa stai in fiecare sezon sa dai cauciucurile jos de pe janta si sa le pui pe cele de vara, si invers. Se amortizeaza repede cheltuiala.
    Last edited by Pacco; 21 October 2013, 13:13.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      Recomandat este sa le depozitezi ca in imaginea de mai jos.

      Multumesc. O poza asemanatoare gasisem si eu pe net.

      Originally posted by Pacco View Post
      Da, sunt cu jante cu tot. Si bine ar fi pentru iarna sa iti iei jante, nu sa stai in fiecare sezon sa dai cauciucurile jos de pe janta si sa le pui pe cele de vara, si invers. Se amortizeaza repede cheltuiala.
      Jante de aliaj, daca o sa am bani, voi lua la primavara.
      Last edited by Crs. Sandel; 21 October 2013, 16:23. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Tabla pentru iarna si ce vrei tu pentru vara.
        sigpic

        Comment


        • se amortizeaza si nu prea
          tot trebui sa faci echilibrarea dupa ce folosesti 6 luni un rand de roti . ca exemplu poate spune cineva cat costa echilibrarea cu plumbi aferenti ?
          la unele oferte poti face schimbul cu 40 lei . faci echilibrarea cu mai putini bani /?. ps. eu sunt unul care am achizitionat si al doilea rand de jenti pt. iarna de asta pun intrebarea daca am facut o treaba buna sau nu .

          Comment


          • Eu am platit 60 lei: echilibrat plus montaj.
            Din ce am inteles, rotile echilibrate o data( ma refer la jante+cauciuc vara; janta+cauciuc iarna), nu mai trebuie echilibrate si a doua oara, a treia oara etc

            Comment


            • Echilibrarea reprezinta corectarea axei verticale a rotii. O roata echilibrata te tine cam 1000 de km dupa care se descentraza. Asadar ... trage tu concluzia daca mai trebui sau nu echilibrata acea roata si a doua si a treiacetc oara.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Originally posted by Pacco View Post
                Se amortizeaza repede cheltuiala.
                Iti trebuie 10 ani pe putin sa amortizezi jantele de aliaj. Treaba e ca 2 randuri de jante a devenit un must have dar in nici-un caz nu poti sa spui ca se amortizeaza cheltuiala repede.

                Comment


                • Originally posted by M.FLORIN View Post
                  Echilibrarea reprezinta corectarea axei verticale a rotii. O roata echilibrata te tine cam 1000 de km dupa care se descentraza. Asadar ... trage tu concluzia daca mai trebui sau nu echilibrata acea roata si a doua si a treiacetc oara.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  Iti dai seama ca eu nu stiu cum sta treaba cu rotile. Am spus ce mi-au zis altii, care sunt mai in masura ca mine sa vorbeasca.

                  Comment


                  • Cam cat a costat inmatriculatu cu taxa cu tot si eu ma duc mierecuri sa o trec pe mine imi expira numerele

                    Comment


                    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                      Iti dai seama ca eu nu stiu cum sta treaba cu rotile. Am spus ce mi-au zis altii, care sunt mai in masura ca mine sa vorbeasca.
                      Pai tocmai de asta ti-am si dat o explicatie. Si tocmai de asta avem acest forum - sa ne documentam ... si nu numai.
                      Merci.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Originally posted by ab 86 crd View Post
                        Cam cat a costat inmatriculatu cu taxa cu tot si eu ma duc mierecuri sa o trec pe mine imi expira numerele
                        Timbru de mediu: 489 lei
                        Taxa certificat de inmatriculare: 37 lei
                        Taxa inmatriculare: 60 lei
                        Numere preferentiale: 85 lei

                        Nu cred ca am uitat nimic. Toate bune!

                        Recomandat este sa am jante de aliaj cu anvelope de vara si jante de tabla cu anvelope de iarna, nu?
                        Last edited by Crs. Sandel; 21 October 2013, 19:04. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Sandel nu imi poti da un nr de tel sa imi scriu si ce acte trebe daca te rog

                          Comment


                          • Nu exista recomandare aici.
                            Poti linistit sa mergi pe un singur tip de jante - multi spun ca e mai bine cu doua randuri ca nu mai freci anvelopele montat - demontat, ca se uzeaza etc ... evident ca apare o uzura si aici dar pana se le distrugi doar prin montare si demontare sigur anvelopele se tocesc pe suprafata de rulare. Eu unul am sa raman doar pe jantele de aliaj chiar si pentru iarna.
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • De aici m-am documentat : http://www.mygarage.ro/auto-moto/152...ie-2013-a.html

                              Comment


                              • Bine multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google