My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by M.FLORIN View Post
    Nu exista recomandare aici.
    Poti linistit sa mergi pe un singur tip de jante - multi spun ca e mai bine cu doua randuri ca nu mai freci anvelopele montat - demontat, ca se uzeaza etc ... evident ca apare o uzura si aici dar pana se le distrugi doar prin montare si demontare sigur anvelopele se tocesc pe suprafata de rulare. Eu unul am sa raman doar pe jantele de aliaj chiar si pentru iarna.
    Multumesc. Vad ca tu ai renuntat la cele de tabla in favoarea jantelor de aliaj.La anul, poate fac un efort si imi iau jante de aliaj.

    Comment


    • Originally posted by M.FLORIN View Post
      Nu exista recomandare aici.
      Poti linistit sa mergi pe un singur tip de jante - multi spun ca e mai bine cu doua randuri ca nu mai freci anvelopele montat - demontat, ca se uzeaza etc ... evident ca apare o uzura si aici dar pana se le distrugi doar prin montare si demontare sigur anvelopele se tocesc pe suprafata de rulare. Eu unul am sa raman doar pe jantele de aliaj chiar si pentru iarna.
      si eu o frig doar cu un rand de jante! si pe aliaj am mers atat vara cat si iarna si nu a fost vreo problema! e tevatura mare sa stau cu 2 randuri de jante!
      Keep walking...

      Comment


      • Eu credeam ca daca am 2 seturi de jante, nu mai trebuie mereu sa le echilibrez. Dar, dupa ce mi-a zis Florin ca trebuie de fiecare data cand le schimb sa le echilibrez, ma mai gandesc daca sa am jante de iarna si jante de vara sau doar un tip de janta.

        Comment


        • Eu am de trei ani cauciucuri de iarna pe jantele de tabla si nu am echilibrat nimic de atunci. Cat va costa pe voi sa schimbati de fiecare data cauciucurile de iarna cu vara.
          Eu am dat 150 lei/janta tabla.
          sigpic

          Comment


          • pai la dacia este 65 de lei schimbul+depozitarea anvelopelor! (dar nu mai stai sa cari tu anvelopele murdare...etc) deci cam in 5-6 ani s-ar amortiza jantele...dar si jantele fie le montezi tu...fie pltesti la vulcanizare sa ti le puna pe masina... +ceva echilibrat macar o data pe an...se cam duce in cei 10 ani mentionati de Cromaticl!
            Keep walking...

            Comment


            • Voi sunteti siguri de preturile astea? Ca eu ultima data am dat pe putin 80 lei sa le schimb doar + ca de fiecare data imi cam iau alte valve ca se cam strica alea la cat le freci.
              Si 64 de lei schimbat anvelope + echilibrat + depozitat? Ma cam mir sincer. Dar...poate asa e. Nu stiu, de 3 ani nu prea am mai calcat sa schimb anvelope . Le schimb acasa.
              Uite din curiozitate o sa il sun pe un prieten care lucreaza la Autosoft sa imi zica cat ma duce grozavia .
              sigpic

              Comment


              • asa am schimbat eu la dealerul Dacia din 2011 incoace!
                Keep walking...

                Comment


                • Unde e oferta asta cu 65 de lei montaj plus depozitare la Dacia?? Eu am fost la dealer si mi-a zis ca in momentul in care am vorbit( joi-17 octombrie), nu aveau o asemenea oferta.

                  Originally posted by Pacco View Post
                  Uite din curiozitate o sa il sun pe un prieten care lucreaza la Autosoft sa imi zica cat ma duce grozavia .
                  Intreaba-l si cat costa umflarea cu azot a unei anvelope. Ms!
                  Last edited by Crs. Sandel; 21 October 2013, 20:21. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • deci oferta asta e primvara si toamna! anu` asta probabil prin noiembrie va fi! e valabila doar pt sarete dacia si renault! mie imi trimit sms cand e oferta, probabil o sa fii instiintat si tu!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Acum e prea tarziu. Am montat cauciucele de iarna, cele de vara le-am spalat, asteapta sa le fac loc pe balcon.

                      Comment


                      • te-ai grabit sa le montezi! eu le montez dupa 15-20 noimebrie! in fine...aia e!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Nu se stie cand vine zapada, desi cei de la meteo au zis ca dupa 20 nov va ninge cam in toata tara.
                          Le-am montat acum pt a scapa de o grija. In plus, mai tarziu, preturile vor creste atat la anvelope, cat si la montaj.
                          In noiembrie incep teste, verificari, proiecte la facultate si nu o sa mai am timp de pierdut pe la vulcanizare.

                          Comment


                          • da...oricum noi schimbam anvelopele de coapte...si nu de uzate!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Fiecare cum considera.Eu, unul, cand ajunge cauciucul la semnele de uzura, l-am schimbat.

                              Comment


                              • Crs. Sandel sa nu ai surpize ca s-au tocit subit...
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google