My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cheia e compatibila cu chipul ... dar stii cat costa un chip nou? Sau cat te costa calibrarea chipului pe masins? ... in czul in care nu stiam pe cheile de la modelele noi sunt stocati inclusiv nr de km. iar configurarea cheii o faci doar in reprezrntanta.
    Bafta.

    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #77
      Ma gandeam sa desfac cheia originala si sa mut cipul in cheia briceag.
      Last edited by Crs. Sandel; 15 October 2013, 10:06.

      Comment


      • #78
        Si crezi ca merge asa? ... Eu din cate stiu chipul trebuie putin ajustat ca sa incapa in cheia briceag.

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #79
          Nu ma pricep, tocmai din aceasta cauza am intrebat aici pe forum, pt ca sunt oameni care stiu.Ar trebui sa ma interesez la un atelier de realizat/modificat chei, nu?

          Comment


          • #80
            sall. Cautand pe net si mergand in Targ Vitan, m-am decis asupra achizitionarii unor cauciuri Motrio. Nu stiu denumirea completa. Ce parere aveti despre aceasta firma?

            Comment


            • #81
              La cat ai zis tu ca ai sa circuli cred ca e ok! dar, eu sincer nu mi-as lua motrio...macar sava sau debica! sunt diferente mari intre anumite marci in ceea ce priveste comportamentul pe zapada, polei/gheata etc! eu am avut good year ug 7+ pe octavia si era ca un tanc (fara nicio exagerare)!
              Keep walking...

              Comment


              • #82
                Goodyear Ug7+ si Ug8 sunt super tari...
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #83
                  pe logan am continental ts 830 si michelin alpin a 4 , toate 4 luate in 2011...in iarna 2011-2012 am pus pe fata conti si tragea foarte foarte bine! iarna 2012-2013 am pus michelin pe fata...concluzia : nu trag asa bine precum conti!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #84
                    Motrio sunt fabricate in 2013, iar profilul lor este unul care avantajeaza pe zapada. Cum am zis, nu merg mult iarna si nici bani prea multi nu vreau sa dau pe cauciucuri, dar daca spuneti ca Motrio nu sunt chiar asa de bune, mai caut


                    Debica Frigo 2 sunt bune?

                    Comment


                    • #85
                      debica in opinia mea sunt mai bune decat motrio!

                      uite debica frigo 2 la 203 lei/buc
                      Last edited by jonnie007; 17 October 2013, 11:54.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • #86
                        Debica Frigo 2 fac parte din gama entry level , daca zici ca nu o sa faci multi kilometri si nici sa investesti cine stie cat pe gume de iarna...sunt bune si astea
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • #87
                          Debica Frigo 2 vs Bridgestone LM32?? ce ati alege? Eu zic ca Bridgestone

                          Originally posted by jonnie007 View Post
                          Le-am gasit si mai ieftine, la 186 lei
                          Last edited by Crs. Sandel; 17 October 2013, 11:55. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #88
                            bridgestone clar! atentie la dot!!!! sa fie 2013!!! vezi ca alea la 183 sa nu aibe dot vechi! oricum daca le iei online l;e verifici inainte sa dai banu la curier...eu asa am facut!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • #89
                              Am dat mesaj acolo unde am vazut Bridgestone(pret 243 lei) sa imi zica in ce an sunt fabricate

                              Comment


                              • #90
                                dezavantaju la astea luate online e ca nu ai montaj moaca! care mai e in jur de 70-100 de lei! dar dacia are ceva promotii de 2 pe an la schimb anvelope si depozitare cu vreo 65 de lei toata scofala!

                                (mi-au venit si mie alea de praf, astept sa vina toamna sa le montez)
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google