My Sandero 2: 1.2-75Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am citit pe forum ca sunt bune, deoarece nu mai intra praf in usi si unii ziceau ca inainte de a le monta, intra vantul pe acolo si se auzea zgomot. In plus, am vazut ca majoritate cu Logan 2 si-au montat si am decis sa fac si eu acest lucru.

    Comment


    • #47
      Astazi am accesorizat masina cu noi covorase de la Gledring-Slovenia.Intrucat le-am montat in seara asta, nu am facut si poze, dar voi reveni zilele urmatoare cu poze.

      Ca urmare, vand covorasele originale primite de la Dacia cu care am parcurs 100 kolimetri la pretul de 70 ron(130 lei reprezentanta).Cine este interesat, rog sa ma contacteze pe privat.Atasez cateva poze:
      Attached Files

      Comment


      • #48
        Asa de distractie ... asa le aveai asezate si in masina? ... in forma din prima poza?

        P.S. Astept o poza cu presurile de la gledring ... mai ales cel de la sofer - sa imi fac o idee daca le cumpar si eu pe astea de sandero sau mai astept - ma intereseaza in primul rand cum se aseaza pe foot rest-ul de la sofer.
        Merci
        Last edited by M.FLORIN; 9 October 2013, 22:14. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #49
          si as vrea sa te mai rog ceva ... daca poti pe desenul meu sa adaugi cateva dimensiuni ale presurilor spate (cele fata e clar ca sunt 100% ca cele de logan - ma refer la cele de la gledring) dar la cele spate sunt curios daca se potrivesc dimensiunile - eventual chiar daca poti o poza cu suprapunerea celor doua covorase (original dacia si gledring)
          Merci.
          Attached Files
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • #50
            Originally posted by M.FLORIN View Post
            Asa de distractie ... asa le aveai asezate si in masina? ... in forma din prima poza?

            P.S. Astept o poza cu presurile de la gledring ... mai ales cel de la sofer - sa imi fac o idee daca le cumpar si eu pe astea de sandero sau mai astept - ma intereseaza in primul rand cum se aseaza pe foot rest-ul de la sofer.
            Merci
            Din ce stiu, parca asa erau asezate; este posibil sa fie invers asezate presurile la pasagerii din spate.In fata, le-am avut asezate ca in poza, presul de la sofer are inscriptia Logan pe el.
            Sper ca maine sa revin cu poze( am o zi destul de incarcata) sau cel tarziu vineri.

            Originally posted by M.FLORIN View Post
            si as vrea sa te mai rog ceva ... daca poti pe desenul meu sa adaugi cateva dimensiuni ale presurilor spate (cele fata e clar ca sunt 100% ca cele de logan - ma refer la cele de la gledring) dar la cele spate sunt curios daca se potrivesc dimensiunile - eventual chiar daca poti o poza cu suprapunerea celor doua covorase (original dacia si gledring)
            Merci.
            O sa fac masuratorile dupa desenul indicat de tine, iar in ceea ce priveste suprapunerea nu prea se poate, intrucat pe cele vechi le-am ''sigilat''. Cele pe care le-am primit din reprezentanta sunt mai lungi cu vreo 3 degete(inspre partea din fata) fata de cele pe care le-am cumparat astazi( ma refer la covorasele spate). Eu le-am cumparat mai mult pt covorasele de la sofer si pt pasagerul dreapta.
            Last edited by Crs. Sandel; 9 October 2013, 23:17. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #51
              la ce bani le-ai luat Sandele? cel de la sofer e diferit fata de ce am postat eu la accesorii logan 2?
              Keep walking...

              Comment


              • #52
                Si eu astept cu interes foto sau dimensiunile. Din ce am cautat/vazut nu m-au convins nici un model sa le cumpar. Le vreau si stil "tavita" si sa acopere perfect partea de sus pe la pedale si piciorul stang.
                Multumesc anticipat.
                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                Comment


                • #53
                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  la ce bani le-ai luat Sandele? cel de la sofer e diferit fata de ce am postat eu la accesorii logan 2?
                  Am dat pe ele 105 lei( le-am ridicat personal de la sediu).Cel de la sofer nu difera foarte mult, doar ca are acea limba care se pozitioneaza pe partea stanga. Le-am pus si seara si nu am fost foarte atent la cum vin. O sa revin cu poze, cum am zis mai sus, in cursul zilei de maine sau cel mai tarziu vineri.

                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  la ce bani le-ai luat Sandele?
                  Apropo, nu-mi mai zice asa

                  Crs de la ce poate sa vina?? Bineinteles, de la Cristi
                  Last edited by Crs. Sandel; 9 October 2013, 23:40. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #54
                    roger that Cristache!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by jonnie007 View Post
                      roger that Cristache!
                      Nici Cristache, asa o chema pe profa de statistica la facultate si nu vreau sa imi aduc aminte de ea... Cristi e de ajuns.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Crs. Sandel View Post

                        Din ce stiu, parca asa erau asezate; este posibil sa fie invers asezate presurile la pasagerii din spate.
                        In fata, le-am avut asezate ca in poza, presul de la sofer are inscriptia Logan pe el.
                        ...
                        Pai ...tocmai in fata - cel de la pasager vine asezat cu 180 grade invers ... pentru asta e facut acel decupaj (sageata rosie ... ) - ziceam si eu asa de distractie ... sa nu te superi

                        Astept cu nerabdare pozele cu dimensiuni.
                        Merci
                        Attached Files
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Bazilman View Post
                          Si eu astept cu interes foto sau dimensiunile. Din ce am cautat/vazut nu m-au convins nici un model sa le cumpar. Le vreau si stil "tavita" si sa acopere perfect partea de sus pe la pedale si piciorul stang.
                          Multumesc anticipat.
                          Ceea ce cauti tu (si eu as vrea asa ceva) am gasit la rusi, dar de la ei nu prea aduce nimeni prin Romania - sunt cateva firme prin europa (U.K., Turcia, Solvacia) dar nimeni nu are pe stoc (le-am scris eu mail si mi-au raspuns ca nu au covorase logan 2013)
                          Vezi aici despre ce e vorba - iar produsele le poti vedea la "Product presentation".
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • #58
                            Am reusit in aceasta dimineata sa realizez o poza la covorasul soferului si masuratorile covorasului din spate:
                            Attached Files

                            Comment


                            • #59
                              Merci de poze ... super ok ... am sa imi comand si eu un set.
                              Dar la masuratori - pe latimea presului avem 39,5 + 10 = 49,5 cm iar in partea de jos la total ai scris 48,5 cm ...care e ok?
                              Merci
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #60
                                e ok cea de jos, intrucat acolo unde am 10 cm e partea acea rotunda, care m-a incomodat. Si daca observi atent, e inclinat spre dreapta putin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google