Stepway 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    revin si cu alte poze.

    Intre timp am gasit un mic bug in MediaNav: cand conectez telefonul la bluetooth, puterea semnalului pe MediaNav imi este afisata ca fiind 4 liniute din 5, chiar daca pe telefon imi arata semnal full (vezi ultima poza). Testat cu Samsung Galaxy S Duos si Iphone 5C. Se pare ca semnalul maxim pe MediaNav este 4 liniute doar.
    Attached Files
    My ride

    Comment


    • #17
      Superb! Felicitari pentru alegere! Dupa parerea mea capacele de la roti sunt destul de rezistente,nu cred ca le vei pierde pe drum. Multi km fara incidente!

      Comment


      • #18
        Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos!

        Comment


        • #19
          Se vad cam urat soriceii aia la roata
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • #20
            Decât să piardă capacele pe la vreo groapă.
            Ar mai fi soluţia montării unui antifurt special pentru capacele de roţi.

            Comment


            • #21
              felicitari pt noua achizitie , multi , multi km fara incidente ...... masina e superba si chiar e cel mai reusit model de la DACIA , pana in prezent

              Comment


              • #22
                Originally posted by FANE_CLK View Post
                Se vad cam urat soriceii aia la roata
                da, asa e, dar nu am gasit alta solutie in afara de asta sau antifurtul.
                My ride

                Comment


                • #23
                  Nu e bug, chiar se aprind toate cele 5 segmente, la telefoane sa cauti problema.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by prazvan View Post
                    Salut,

                    Am aproape o saptamana de cand sunt mai mult decat fericitul posesor al unui Stepway 2.
                    Imi place foarte mult cum arata, si cum se comporta pe drum.
                    Motorasul de 0.9 este tot ce imi trebuie
                    Iata si masina:
                    Felicitari pentru achizitie. Stepway este modelul meu de suflet din gama Dacia. Sute de mii de kilometri fara probleme iti urez !
                    Logan GPL 1.4

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      Nu e bug, chiar se aprind toate cele 5 segmente, la telefoane sa cauti problema.
                      am incercat cu un samsung si cu un iphone. o sa mai incerc cu niste telefoane...

                      Originally posted by stolniceanulucian View Post
                      Felicitari pentru achizitie. Stepway este modelul meu de suflet din gama Dacia. Sute de mii de kilometri fara probleme iti urez !
                      mersi frumos
                      My ride

                      Comment


                      • #26
                        telefonul raporteaza bateria in procente si depinde cum interpreteaza OS-ul telefonului respectiv Media-Nav aceasta informatie. Poate 87% inseamna 5/5 pentru telefon, desi Medianav afiseaza 4/5.

                        Curba de descarcare a unei baterii Li-Ion nu e chiar liniara, la inceput (cand e plina) are un moţ. Cel mai corect e sa imparti graficul in unitati de timp egale, dar unii il impart in unitati de tensiune. Mai precis - ai abservat cum unele telefoane stau la 4/4 pentru cateva zile, apoi in inca o zi se descarca complet? Nu e implementata corect afisarea starii bateriei (in % de utilizare ramasa).

                        Comment


                        • #27
                          Oare capacele nu se prind cu prezoanele? Eu asa am la kia

                          Comment


                          • #28
                            Felicitari pentru achizitie si la cat mai multi km.

                            Originally posted by kubala7 View Post
                            O sa dai husa jos, si in 20.000km nu o sa mai ai piele pe volan, pentru ca DACIA... eu unul zic sa o lasi acolo unde e... Doar pentru ca nu le place unora, nu inseamna ca nu e folositoare.
                            Eh uite ca eu am vreo 30kkm si volenul este ca nou. Sunt colegi care au aproape 100kkm si volanul tot ca nou arata. ... astea sunt prejudecatile noastre ... piele ieftina, masina ieftina ... de rahat doar ca e romaneasca.

                            Originally posted by Alex Matei View Post
                            Sa o stapanesti sanatos!De mult vroiam sa intreb,ce este acea "gaura" din mijlocul bordului (deasupra aeratoarelor centrale) ?
                            Acea "garura"este un spatiu de depozitare. La modelele pentru "occident" exista si un capac acolo care acopera locasul respectiv.

                            Originally posted by vitriol View Post
                            Acolo este locul climatronicului. Si cum Logan/Stepway/Sandero 2 nu au aceasta optiune, locul ala este gol. Pe Renault Logan, care are aceeasi plansa de bord, se pune si climatronic.
                            Cum sa pui climatronicul acolo? ... Climatronicul este amplasat in acelasi loc in care este amplasat si comanda manuala - adica in consola centrala, sub medianav.
                            Last edited by M.FLORIN; 8 May 2014, 07:29. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • #29
                              Felicitari pentru achizitie si multi km fara incidente.
                              http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by M.FLORIN View Post
                                Cum sa pui climatronicul acolo? ... Climatronicul este amplasat in acelasi loc in care este amplasat si comanda manuala - adica in consola centrala, sub medianav.
                                Faci confuzie intre comanda climatronicului (aia cu butoane si display) si unitatea climatronic.
                                La VW Golf 5 acolo e (poza 1 - climatronic, poza 2 - ac manual), dar cum la Renault inginerii gandesc schimbarea unui bec prin demontarea cadrului motor si a cutiei de viteze, nu m-ar mira sa fie pus in ala parte.
                                Attached Files
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google