Seat Toledo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am vazut azi un toledo de asta TSI, a trecut pe langa mine, avea numere rosii si un scris colantat pe bot.
    adevarat, abia se aude motorul ala. zici ca electrica. si stiu cum e o electrica.

    Comment


    • #47
      Felicitari maxime pentru achizitie si stai linistit ca nu se compara niciodata cu Cazan 2.

      Comment


      • #48
        Salut baieti !
        Am ajuns acasa de la mare, sunt extra super fantastic de multumit de masinuta. Inca sunt in rodaj cu ea, deci nu am trecut de 4000 rpm, dar in tr 2 la 4o00 fuge frumos.

        Consumul de la dus la mare am postat la 'vs' si sau creat controverse...la dus a consumat 5.7 l la %, mergand cu masina cu portbagajul plin si familia, pe toata autostrada 130, la depasiri pana in 150. La intoarcere pe autostrada la fel 120-130, dar mai mult 130, in schimb a fost vant, ploaie...urat... Pe centura bucurestiului stationat mult, mers cu tr1 oprit(nu si motorul)...repetat de zeci de ori...pe sinaia catastrofa, ca deobicei. Consum la intoarcere, cu resetat cb la eforie a fost 6.2, iar consumul pe toata calatoria 6.o
        MENTIONEZ ca am facut plinul la intoarcere, si la jumate si un pic consumat, am o eroare de 100ml, deci calculand matematic imi dadea la momentul alimentarii 6.1 iar cb arata 6.

        Ac a fost folosit non stop, iar in consumul total sunt si drumurile scurte la masa, etc.
        Attached Files
        Last edited by mumus; 18 July 2014, 18:20.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #49
          Poate inveti si tu sa pui niste poze "in picioare". Cred ca trebuie sa mai treaca inca vrei 5 ani in care sa inveti cum se incarca pozele pe forum.

          Hai s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri se ea.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #50
            Mi-ai adus aminte de...Ceausescu cu pozele astea.
            Prietene, TE FELICIT ca ai fost "cu 5 minute" mai destept !
            Sa o stapanesti sanatos !
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • #51
              Le-am incarcat de pe telefon(nu am mai avut chef sa le transfer pe pc) , deabea acum sunt la pc, imi pare rau ca va suciti gatul, pozele sunt doar ptr cei care cred doar ce vad, ca altfel este deajuns cred si sa va povestesc...

              Masinuta este fantasitca, pe bune, plusuri sunt foarte multe, la 130 nici nu simti ca mergi, merge fara efort, accelerarile daca esti in treapta corecta sunt foarte bune, consumul este bun, zgomotul in ea este mic, spatiu interior mare, si plt soifer si ptr pasageri spate, portbagaj decent.
              Negative: cand trec camione, le simt mult mai tare decat cu meganul2, nuca schimbatorului putea fi mintr--un material mai calitativ, desi se simte bine in mana, tot plastic ieftin este.
              Last edited by mumus; 18 July 2014, 19:02.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #52
                Normal ca e fantastica.Ai venit de pe lighean.Eu dupa ce am condus si alte tigai mai de soi nu-mi venea sa ma dau jos.Mai ales ca e noua...e un miros specific la masinile noi.E o senzatie unica.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • #53
                  meganul2 nu poate fi numit lighean...

                  Si nu mirosul imi place, ci ca nu am nici un greieras, dar nici macar unul, si unde stau eu, chiar se aude orice .

                  Sa vedem cat o tinea minunea.

                  Ca consumul este perfect(cel putin exterior)
                  Confortul bun.

                  Arata bestial masina, oricine o studiaza atent spune ca este fff frumoasa, iar cand o aude mergand, de fapt, nu o aude. la relanti nu o auzi, de nicaieri.

                  SI in interior motorul cand il turezi are un sunet de motor puternic.
                  Last edited by mumus; 18 July 2014, 20:40.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #54
                    Deh , nu am stiut ca ai avut Megane.Am crezut ca doar lighean.Dar la cum povetesti pare sa fi fost lighean
                    Last edited by margelatu; 18 July 2014, 20:43.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by mumus View Post
                      Masinuta este fantasitca, pe bune, plusuri sunt foarte multe, la 130 nici nu simti ca mergi, merge fara efort, accelerarile daca esti in treapta corecta sunt foarte bune, consumul este bun, zgomotul in ea este mic, spatiu interior mare, si plt soifer si ptr pasageri spate, portbagaj decent.
                      Cel mai important este că-ţi place maşina, că doar pentru tine ai cumpărat-o. Părerile celorlalţi contează mai puţin.

                      Comment


                      • #56
                        Am avut si logan, si corsa c si megane 2 acum ptr cel putin 4-5 ani am seat

                        Si loganul este bun, dar pretul, atata timp cat este peste 8000E nu se justifica. Parerea mea personala.

                        Originally posted by Ampt View Post
                        Cel mai important este că-ţi place maşina, că doar pentru tine ai cumpărat-o. Părerile celorlalţi contează mai puţin.


                        Ai dreptate. Nu imi place culoarea... dar nu am avut de ales...
                        Last edited by mumus; 18 July 2014, 20:46. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • #57
                          Referitor la platforma MQB (nu este cazul la colegul @mumus):
                          "Noile motoare TSI din seria EA211 sunt toate pe curea. Au fost special proiectate pentru platforma MQB. Au fost inversate aspiraţia cu evacuarea, iar înclinaţia motorului e cu totul alta faţă de cele din seria EA111. În consecinţă nu se pot monta motoarele de generaţie veche pe noua platformă MQB."

                          Comment


                          • #58
                            MQB este platforma la octavia si golf 7 nu?
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #59
                              Felicitari pentru achizitie.
                              Poate ai un drum si pe la Fagaras ... as fi curios si eu sa o "studiez" ceva mai atent.
                              Bafta
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #60
                                Plus Seat Leon şi noul VW Passat care urmează să apară anul acesta (primele poze cu el au apărut acum două săptămâni).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google